Diskuse s uživatelem:Milda

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Viz též moji diskusní stránku na Wikipedii a Wikislovníku.

Starší diskuse najdete v archivu:


Nové téma včetně nadpisu můžete přidat kliknutím sem.

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[editovat]

  1. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

Prefix „Autor“ u související[editovat]

Ahoj, proč jsi tohle revertoval? Skim (diskuse) 23. 6. 2017, 12:14 (UTC)

Protože zde to není kolonka autor v infoboxu, kde je logické mít jméno autora článku bez prefixu, ale přímo název související autorské stránky k předmětu článku, a tou je stránka ve jmenném prostoru Autor. Viz též mnoho jiných článků typu nekrology apod. --Milda (diskuse) 23. 6. 2017, 12:18 (UTC)
Já rozumím tomu, že to někde je, nerozumím tomu proč. K čemu je uživateli, který čte daný článek vědět, že daný člověk je ve jmenném prostoru „Autor“? Vlastně říkáš, že vytahujeme název jmenného prostoru ven k uživateli. Což nikde v textu, pokud vím, neděláme. Skim (diskuse) 23. 6. 2017, 12:31 (UTC)
Je to proto, aby se ukázalo, že související je autorská stránka, nikoliv dílo jmenující se stejně jako daná osoba (typicky biografické knihy). Nelze mást čtenáře, který by tam bez prefixu právě takové biografické dílo očekával.
Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 29. 6. 2017, 23:58 (UTC)

Vnořování šablony "prostrkaně"[editovat]

Zdravím. Rád bych se zeptal na jednu věc související s poslední editací hesla Nebešťanka. Protože jsem nad tím už párkrát přemýšlel, zajímalo by mne, v čem je rozdíl, jestli se napíše [[odkaz|{{Prostrkaně|text}}]] nebo {{Prostrkaně|[[odkaz|text]]}}. Podobně by mne zajímalo, jestli nějak hraje roli pořadí, když do sebe vnořuji např. šablony prostrkaně a cizojazyčně. Díky za odpověď. --Jan.Kamenicek (diskuse) 27. 7. 2018, 18:25 (UTC)

Zdravím taky. Druhý způsob mi připadá logičtější, protože nejprve je vložen obsah (odkaz), pak teprve přidána jeho forma (vzhled). Navíc je-li cíl odkazu a jeho text shodný, lze zapisovat jednodušeji {{Prostrkaně|[[../Heslo/]]}}. Někdy to ale nejde a je potřeba použít první způsob – typicky když se uvnitř textu odkazu mění vzhled.
U cizojazyčného textu mi také připadá logičtější stejný postup: nejprve je obsah – text, který je cizojazyčný, a pak mu dáváme nějakou formu – třeba kurzívu u názvu díla. Tj. například ''{{Cizojazyčně|kód!Název díla}}''. Ovšem i zde může být potřeba použít postup opačný, například v seznamu literatury: {{Cizojazyčně|kód|Název '''x''' v cizím jazyce}}. --Milda (diskuse) 30. 7. 2018, 08:05 (UTC)
Chápu, díky. --Jan.Kamenicek (diskuse) 30. 7. 2018, 08:19 (UTC)

bot flag request[editovat]

Can you, please, take a decision concerning this request? Ankry (diskuse) 9. 8. 2018, 20:38 (UTC)

Next week. I'm sorry, I will not have enough time till Monday to read it. --Milda (diskuse) 9. 8. 2018, 22:13 (UTC)

Moderní básníci angličtí[editovat]

Hi,

Concerning this edit you may also wish to fix info in this wikidata item (see also publishing date info difference). Ankry (diskuse) 15. 12. 2018, 12:03 (UTC)