Wikizdroje:Hlavní strana

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vítejte na Wikizdrojích

Carl Spitzweg 021.jpg

Wikizdroje jsou českou verzí Wikisource, jednoho z projektů nadace Wikimedia, a tedy i sesterský projekt známé svobodné encyklopedie Wikipedie.

Wikizdroje jsou svobodná knihovna děl nevázaných autorským právem nebo zveřejněných pod svobodnou licencí, včetně krásné a odborné literatury a historických a politických dokumentů. Jejich zpřístupnění ve Wikizdrojích má smysl samo o sobě, mohou sloužit i k doplnění článků ve Wikipedii.

Vedle mezinárodního projektu Wikisource existuje 64 jazykových domén; česká doména byla zřízena 29. března 2006, název Wikizdroje nese od 11. dubna 2009.

Visitors: please see English guidelines or general discussion.

Pro čtenáře Wikizdrojů

Doporučujeme Vaší pozornosti:

Pro spolupracovníky Wikizdrojů

úterý

18 leden 2022

Momentálně máme
52 834 stran

Autor měsíce

Molière

Pierre Mignard - Portrait de Jean-Baptiste Poquelin dit Molière (1622-1673) - Google Art Project (cropped).jpg

* 15. leden 1622, Paříž
† 17. únor 1673, Paříž

Francouzský dramatik, jedna z nejslavnějších postav divadelní tvorby vůbec. Proslavil se zejména komediemi a fraškami naplněnými ostrým sarkasmem zaměřeným na zkažené společenské poměry a jeho průvodní jevy. Častým terčem jeho kritiky byla i církev, která si na dlouhou dobu prosadila zákaz provozování některých Molièrových her. Jeho dílo bylo populární nejen v jeho době, ale i v období následujících. I dnes, 400 let po autorově narození, je stále řada jeho her na repertoáru mnohých divadel.


Wikizdroje, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikicesty logo Wikizprávz logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikidata logo Wikimedia Commons
Wikipedie Wikislovník Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikizprávy Wikiverzita Wikidruhy Wikidata Commons
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Otevřené zpravodajství Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií