Wikizdroje:Žádosti o práva správce

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Na této stránce se podávají žádosti o práva správce na českých Wikizdrojích. Tato žádost může být formulována jako:

  • žádost o práva byrokrata (tj. správce se zvláštními oprávněními),
  • žádost o práva správce,
  • žádost o práva správce s omezeným statusem.

Všeobecné zásady[editovat]

Domény Wikizdrojů (Wikisource), nejen česká, se oproti příslušným jazykovým mutacím Wikipedie vyznačují daleko menším počtem uživatelů, zejména aktivních, menší frekvencí editací apod. Proto většinou neexistují formální pravidla pro hlasování, přijímání pravidel či hlasování o správcích. Žádosti o práva správce se tedy vyřizují bez formálních pravidel. Uživatelé Wikizdrojů se zde k návrhu mohou vyjadřovat a přispět tak k dosáhnutí konsensu či všeobecného mínění k žádosti; hlasování to však z výše zmíněných důvodů není.

Nominace může být jak vlastní, tak může pocházet i od třetí osoby (která by však již na první pohled měla mít k českým Wikizdrojům editační či jinak aktivní vztah).

Formálně závazné požadavky na nominovanou osobu dosud neexistují, všeobecně však tato osoba musí splňovat základní požadavky, spojené s funkcí správce. Hodnotit bude možno podle délky aktivity zde, intenzity aktivity, počtu editací, zkušeností z jiných projektů atp.

Udělení práv správce přináleží lokálnímu byrokratovi.

Vyřízené žádosti jsou archivovány v archivu.

Technické provedení žádosti
  • Na konec této stránky přidejte odkaz na novou podstránku ve formátu [[/Žadatel]], kde Žadatel je název Vašeho uživatelského účtu; pokud se jedná o druhou atp. žádost, uveďte toto v závorce patřičným pořadovým číslem jako např. Žadatel (2); tuto stránku uložte
  • Kliknutím na (ještě červený) odkaz editujte novou podstránku, a vložte do ní následující text, který následně vyplňte:
=== [[Uživatel:Žadatel|Žadatel]] ===
* žádost o funkci: funkce
* {{InfoŽádostSprávce|Žadatel}}
* ''žádost podána:'' ~~~~~

====Zdůvodnění====

====Komentáře====
kde Žadatel je opět Vaše jméno; namísto položky funkce v dalším řádku uveďte byrokrat, správce, správce s omezeným statusem dle Vašeho záměru; v případě potřeby lze ihned nebo později založit další sekce.
  • Stránku uložte.

Žádosti[editovat]

(momentálně žádná)

Archivované žádosti[editovat]