Wikizdroje:Nástěnka správců/Texty na Oldwikisource

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je seznam stránek, které vzhledem k ochraně autorským zákonem České republiky nemohou být na českých Wikizdrojích zveřejněny, podle autorského zákona USA se však jedná o volná díla a jako taková mohou být zveřejněna na vícejazyčných Wikizdrojích. Jejich umístění zde je myslitelné až po vypršení ochrany autorským zákonem České republiky.

Umístění na vícejazyčných Wikizdrojích je výsledkem tamní diskuse a děje se v souladu s autorským zákonem USA, pasáže o dílech, prvně publikovaných mimo území USA před 1. lednem 1923 (viz např. cornell.edu, tam zejm i pozn. č. 9).

Zveřejnění takových dokumentů by se mělo dít po konzultaci s místními správci. V zásadě vycházíme z toho, že dílo bude - po dohodě - zveřejněno zde, popř. upraveno, poté bude pomocí transwiki přesunuto na vícejazyčné Wikizdroje, zde bude stránka smazána a místo textu na ni bude umístěna šablona {{1923}}, název dokumentu bude pak zanesen i na tuto stránku níže pod rok, kdy ji zde bude možno obnovit resp. přesunout z vícejazyčných Wikizdrojů zpět (což je v případě dalších editací pravděpodobnější). Smazanou stránku s dokumentem je možno pro jistotu uzamknout. Na vícejazyčných Wikizdrojích bude text opatřen tamní šablonou PD-US-1923-abroad/CS, kde je nutno vyplnit několik údajů (viz tamní diskusní stránku), české texty se nachází v kategorii oldwikisource:Category:PD-US-1923-abroad/CS

Pro další autorskoprávní podrobnosti vizte Wikizdroje:Autorské právo a Wikizdroje:Porušení autorských práv. Srovnejte i Obnovení smazaných stránek.

Návrhy[editovat]

Zde můžete navrhnout stránky pro přesun na vícejazyčné Wikizdroje.

Seznam přesunutých stránek[editovat]

2023[editovat]

2028[editovat]

2039[editovat]