Diskuse s uživatelem:Danny B./Archiv/2007

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny

Změny[editovat]

Zdravím. Danny, jsem zde jen na skok, více odpoledne. Než však začneš dále navrhovat šablony ke smazání či dělat další změny, rád bych to s Tebou probral, m.j. nějak zavedené zvyklosti se šablonama na source, jež by mohly být jiné naž na wiki. Třeba nás pak napadne, jak to udělat jinak, pokud to bude nutné. Zatím tedy, -jkb- 06:43, 3. 1. 2007 (UTC)

OK, nadhoď, jak to funguje tady. Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 15:13, 3. 1. 2007 (UTC)

To asi najednou nepůjde, nutno trochu sledovat. Jednu věc dnes ovšem vyřel už Milda nápadem na novou stránku Nápověda:Seznam šablon/Nepoužívané šablony, viz též zde. Pokud šablona ničemu nevadí, není nutno hned mazat. Navíc, a to jsem měl na mysli Danny, tys tu vlastně dosud vcelku needitoval a neúčastnil se diskusí, zejména když jsme zvyklí se na změnách předem dohodnout a pak je udělat (pokud to skutečně není očividně nutné). Především, i když i zde platí edituj s odvahou, bychom se tu rádi vyhnuli časté sitaci na české wiki, kde se zbrkle maže, šablonizuje, rekategorizuje a pak natřikrát vše vrací a revertuje a řeší Žoky a arbcomem. Pokud se v nových věcech musím orientovat, tak to také nedělám zásadně na cs.wiki ale spíš v jiných wikisourcích, se kterými máme více méně víc společného než s cs.wiki (s ní je to vlastně jazyk). Mnoho věcí, které tu lze najít a které vypadají jinak než na české wiki, nejsou vždy rozdílné jen čirou náhodou, ale často v důsledku toho, že si k tomu zde někdo něco konkrétního myslel. Přirozeně, že tu je nutno ještě houfně zlepšit i techniku, děláme to ale v klidu a za konsensu. Je těžké to krátce a narychlo popsat, cit je nutno získat časem. Takže toto v krátkosti jako prvních pár myšlenek. Čau -jkb- 17:17, 3. 1. 2007 (UTC)

viz Wikizdroje:Technická pomoc#OTRS leze mimo mísu a dnešní irc log po 15:50 či tak, -jkb- 15:27, 8. 1. 2007 (UTC), -jkb- 15:27, 8. 1. 2007 (UTC)

a tohle[editovat]

Asi to nikdo nebere vážně, ale dobré světlo to taky nevrhá - viz [1] a jeho žádosti o novou českou doménu a o funkci byrokrata...:-), má účet i na w (kde dělá binec v šablonování dokumentací šablon...), je to nějakej 12letej kluk, snad aby mu někdo domluvil. -jkb- 18:02, 28. 10. 2007 (UTC)

Komentář k editacím a jinému[editovat]

Nazdar. Danny, nevím kde to vězí a čím to je, ale výměna líbivých editací mezi námi se tu začíná zvrhat a dostávat do stádia, kdy se obávám, že to neškodí jen Tvé či mé náladě ale již trochu víc. Pokoušel jsem se párkrát situaci odostřit, ať zde, či na IRC dříve, kdy ses cítil – nevím proč – napaden, já se Ti asi třikrát za sebou omluvil, abych pak vzápětí našel opět nějaké zprávy o mém zhoubném počínání a neomalených kódových úpravách.

Dnes ráno se dívám co je a pokud nepočítám špatně, tak se asi tucetkrát dočítám jaké hovadiny jsem tu včera udělal – příkladně tyto citáty:

  • „kdyby veškerý kód stránek a jejich částí (nejtypičtěji šablon) byl psán sémanticky a strukturálně správně“
  • „by bylo zapotřebí dodržovat disciplínu a štábní kulturu v kódech“
  • „silně zavádějící“
  • „je v podstatě pleonasmus. Nehledě na to, že je to nesmyslný dvojjazyčný hybrid“
  • „hlášení mají být skrze projekty maximálně jednotná, takže jakási snaha o originální extrabuřty má spíše negativní výsledky“ (asi před 6 týdny, po Tvé kritice jse argumentoval, že se kde to jde snažím zachovat kompatibilitu názvů s cs.wiki; obvinil jsi mne z nedostatku snahy pro inovaci)
  • „alespoň podle stávajících mlhavých popisů“
  • atd., a namátkou: na stránce MediaWiki diskuse:Gadgets-definition v návrhu o editaci úvodní části píšu, že toto jako gadget/udělátko v úvahu zřejmě nepřijde, když tak se dá globálně jinam, abych si hned podtím přečetl, "...tak zrovna tohle je přesně příklad věci, která by neměla být řešena přes udělátka...". Dík. Před dvouma týdny jsi mi začal vysvětlovat co je to GFDL, taky díky. Otázka: kdo tu napsal těch tucet článků o autorském právu???

Danny, tenhle slovník (a jiný, zdá se, neznáš) u Tebe pozoruji již nějaký ten měsíc. Vše zde je špatně, ano zhoubně katastrofální, ženu zde svou činností doménu ke zkrachování, záchrana by byla kdybys dostal práva správce a mohl dělat vše bez diskuse a na ostro (toto doslova).

Sumasumárum, nelíbí se mi, jak zde Tvé (v mých očích, podtrhávám) destruktivní editace působí, v každém případě na mne. Když tu edituješ, jako dnes, tak potřebuji víc hodin neli dnů, abych se zas vrátil k počítači. Na IRC jsem už nebyl po týdny (což jde silně na újmu práce zde), a jak jsem si dříve všiml, existovali tam uživatelé, kteří se zdejchli, když Ty ses přihlásil. Co se mne týče, tak musím doznat, že minulé týdny se vyznačují tím, že má produktivita značně klesla, protože mi to začíná jít dost na nerv, a narůstá mi extrémně seznam plánovaných, ale neprovedených aktivit. Zcela náhodně (?) vidím, že současně klesla i produktivita domény jako takové. Danny, ne vše zde souvisí s tím, že nějaký kód je sémanticky správně napsán, možná pak někým, kdo se o tom není vůbec schopen předem bavit.

Sumasumárum, nerad bych, aby se zde rozšířily komunikační zvyky a skupinové (ne)vztahy, jak je znám z české Wikipedie i odjinud. Tomu se i v budoucnu budu pokoušet zabránit seč mohu. Buď se tu budem spolu bavit tak, že ten druhý vždy pozná, že se tomu prvnímu jedná o věc a ne o osobní nevraživost, nebo se prostě nebudem moci bavit vůbec.

Zamysli se tedy na mým následujícím návrhem, dát si zde přes vánoce malý odpočinek, což jistě zvládneš, když pracuješ na celé spoustě dalších projektů, kde máš i větší zodpovědnost jako správce či byrokrat, dle toho. Tady si pak příště nejlépe své editace napiš nanečisto, a po nějaké hodince si je přečti, abys snad zjistil, jak mohou působit na jiné. Praktikuji také. A žádášli, jako dnes, abych respektoval Tvou práci (což jsem již několikrát černé na bílém udělal), respektuj prosím i mou.

Rád bych, abys toto nekomentoval jako další důkaz pro zde typické umlčování kritiky povýšeneckou dikcí, kdy své oponenty nemilosrdně zadupávám do země (jako zde, citace, kde jsem měl pocit že již úmyslně a silně překrucuješ to co píši o odstavec výše). Doufám také, že Tě jako odpověď nenapadne něco podobného jako ona jaksi záhadně vzniklá žádost o desysopizaci jednoho správce na wikislovníku.

Sumasumárum do třetice všeho (ne)dobrého: doufám že se toto nějak vyřeší a že můj dojem, že se tu někdo pokouší dělat ze mne blbce, což bych zcela silně nesnášel, je prostě mylný, a že jsem měl spíš předpokládat dobrou vůli, jak se vždy píše.

S pozdravem a přáním hezkých svátků, odpověď očekávám pokud tak spíš k novému roku, -jkb- 18:19, 20. 12. 2007 (UTC)

@-jkb-: Když to čtu, musím se přesvědčovat, že jsem opravdu na české Wikisourci a ne na jiném projektu, kde ze všech sil musíme bojovat s jedním velkým škůdcem, který svými připomínkami vede projekt do záhuby. Na jedné straně píšeš, že chceš komunikovat pouze veřejně, jenže když se tedy něco objeví zde veřejně, tak jsou výsledkem 4 kB notně podrážděného textu.
Nebudu se vyjadřovat k jednotlivým tvým ani Dannyho výtkám, nebudu hledat, kde je pravda, ale musím se ohradit proti spekulacím o souvislosti poklesu aktivity jiných spolupracovníků této domény s Dannyho kritickými připomínkami. Nevím, koho všeho kromě sebe ses na důvody nižší aktivity ptal, protože mě ne; pokud jde o mě, cítil jsem únavu z francouzských básníků, tak jsem je na chvíli opustil a věnoval jsem se jednak jiným dílům (Keatsův Hyperion, Byronova Laru, Poeovy povídky), která jsou delší a nepřibývají tak rychle, zároveň se odreagovávám menšími editacemi na sesterských projektech a vůbec mám teď méně času.
Na závěr tě chci požádat, aby i ty sis užil nadcházející vánoční svátky v klidu, a až budeš mít chuť louskat anglický text a jít přitom trochu do sebe, doporučuji k přečtení w:en:Founder's syndrome a tam uvedené externí odkazy. A nezapomeň na známé wikipedistické doporučení. --Milda 20:09, 20. 12. 2007 (UTC)