Diskuse k šabloně:Více

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Smysl šablony?[editovat]

Jaký je smysl této duplicity produkující šablony, když odkaz na Wikipedii je v infoboxu?
Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 16:37, 8. 12. 2007 (UTC)

Přečteš si jednu větu o autorovi, zajímá tě víc, tak hned za tou větou klikneš jako na pokračování. Vadí to něčemu? Na Wikicitátech (a to i na některých jinojazyčných verzích) máš taky dva odkazy na Wikipedii: jeden na jménu autora hned na začátku úvodní věty, druhý ve výrazném rámečku vpravo dole. --Milda 17:50, 8. 12. 2007 (UTC)
  1. "...tak hned za tou větou klikneš jako na pokračování." - Není to hned za tou větou. Designem i umístěním to nevyhovuje navigačním záměrům (součást použitelnosti).
  2. Wikicitáty != Wikisource
  3. To, že to někde je, ještě neznamená, že je to správně, vhodně, dobře, ideálně...
  4. Mezi sesterskými projekty by se mělo odkazovat jednotně, v tuto chvíli k tomu na většině míst slouží šablony pro sesterské projekty, na něž jsou čtenáři zvyklí a vědí, co od nich očekávat - na rozdíl od této. Tak proč je nepoužít i zde?
  5. "Vadí/škodí to něčemu?" není žádný argument. S touto logikou by tu mohlo být kdeco, protože to skutečně ničemu nebude vadit/škodit. Mimochodem, když řeknu, že vadí, bude mi to k něčemu? ;-)

Možná jsem měl začít diskusi na obecnějším místě, neboť problém s duplikací informací není jen v tomto případě. Každopádně jde o dva problémy, které se v některých bodech překrývají - navigace a duplicita.
Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 18:40, 8. 12. 2007 (UTC)

Ono je vcelku jedno kde diskuse začala, právě toto jsme tu již jednou řešili a výsledek byl ponechat obě.
Tvému prvnímu bodu jaksi nechci rozumět. Naše odkazy se nacházejí všechny tedy vč. odkazu na cs.wiki v infoboxu. Šablona více se pak z mého hlediska nachází na tom nejvhodnějším místě - tam, kde končí text o autorovi. Navíc zdůrazňuje, že článek o autorovi na cs.wiki má pro tuto stránku obzvláštní význam, jiný než seznam děl v NK či obrázky na commons. Víc k tomu řict asi nelze.
Bod 4: někdy se mi zdá že hledáš něco ke kritice. Sám obvykle argumentuješ tím, že se nemusíme opičit a být inovativní. A já si zde vážně myslím že je vcelku jedno kdo jak na koho odkazuje, my tu zavedli tento syastém a myslím, že je natolik přehledný a jednoznačný, že si na to už každý zvykl či rychle zvykne. Takže zde odpovídám citací z Tvého bodu 3: „To, že to někde je, ještě neznamená, že je to správně, vhodně, dobře, ideálně“. Mimochodem, ty šablony používané na cs.wiki pokládám mezitím za dosti škaredé.
K bodu 5: žádný strach, kdeco tu nebude, jak sis všiml jistě i Ty, my tu o mnoha věcech diskutujeme, což jsi sám již s podivem konstatoval.
To je tak asi vše, co bycj rád k důvodům pro šablonu uvedl.

Jak typické pro tuto doménu, že jakýkoliv náznak nesouhlasu se současným stavem je hned umlčován. Povýšenecká dikce věty "Tvému prvnímu bodu jaksi nechci rozumět." to jen smutně dokládá. :-( A "z mého hlediska" tomu zdatně sekunduje - namísto toho, aby subjektivní pocity ustoupily pravidlům, normám, zvykům, praxi. Tady opravdu nemá cenu něco řešit a snažit se vylepšovat, když je veškerá iniciativa již v počátcích bez milosti zadupána do země. :-(
Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 23:32, 8. 12. 2007 (UTC)

další parametr pro jiné ws[editovat]

K zde diskutovanému návrhu, přidat i do této šablony nepovinný parametr pro odkaz na jinou než českou Wikipedii (jak se stalo v {{Autorinfo}}): nejsem si jist, zda to má velký význam, navíc i proto, že na rozdíl od šablony Autorinfo by zde nebylo hned na první pohled jasné, kam odkaz vede. Takže na tuto šablonu prozatím nesahám. -jkb- 23. 7. 2008, 16:01 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

linkování i souborem[editovat]

Miracetiho dnešní nápad, zabudovat link i do souboru [1], je úplně v pořádku, jenže předpokládá, že všichni autoři na Wikizdrojích se jmenují stejně jako i na cs.wiki (resp. se i příští tak jmenovat budou), a to jsem zatím nekontroloval. Pokud tam výjimky jsou, bylo by lepší soubor zcela bez linku. Čau -jkb- 8. 11. 2012, 23:53 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

Miraceti přidal odkaz pomocí „triku“ {{{1|{{PAGENAME}}}}} i na šipku, takže by to mělo v případě explicitně zadaného názvu stránky na WP fungovat stejně jako textový odkaz, viz např. Autor:František Bartošw:František Bartoš (etnograf). --Milda (diskuse) 9. 11. 2012, 07:36 (UTC)Odpovědět[odpovědět]
Aaaaa, beru z5. Funguje, sorry. -jkb- 9. 11. 2012, 14:58 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

Osobně se mi tam ten obrázek nezamlouvá, byl bych raději pro textovou podobu šipky, pokud je vůbec nutná. Tedy třeba ► více…
Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 9. 11. 2012, 10:24 (UTC)Odpovědět[odpovědět]