Diskuse s uživatelem:Danny B./Archiv/2006

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny

Nazdar, dík a vítám Tě. Mám dnes trochu fofr na oldwikisource kvůli novým logům a také i jinde, počítám že zítra odpoledne se ohlásím a poprocím Tě o mrknutí se na můj problém - moc velký není. Zatím čau, Honza. -jkb- 17:28, 22. 5. 2006 (UTC)

Stránka portálu mi neposlouchá[editovat]

Tak tedy. Jde mi o úpravu stránky Wikizdroje:Portál. Někde jsem ten zdroják šlohnul, líbily se mi ty zaokrouhlený rohy (ovšem, první problém, dívám se na to firefoxem, v IE to myslím nevyznívá). Chtěl jsem tuto úpravu místo té co ma česká wikipedie na w:Wikipedie:Portál Wikipedie. A mělo to vypadat jako můj pokus zde na Hlavní straně, kde mám vlevo tři buňky, vpravo pak jednu, ale jejich celková výška se navzájem prizpůsobují, tedy vlevo i vpravo je stejně dlouhé, cokoliv tam navíc napíšu. Jenže tady mi to nechce fungovat, nevím je-li to tím, že vlevo jsou také tři buňky, ale vpravo pak ne jedna ale dvě. Já momentálně sice a dokonce tenduju k tomu, udělat i zde to zarámování jako na cs.wiki v w:Wikipedie:Portál Wikipedie, ovšem ten problém, že se mi délka nevyrovnává, nějak zůstává. Potřebuju nějaký trick, jak udělat jak levou tak i prvou stranu stejně dlouhou.
Jaké šablony jsem na tom Portálu použil je dokumentováno na diskusní stánce portálu (to samé i na Hlavní straně). Zmíněné stránky jsou sice zamčené, ale jen polo, takže registrovaní uživatelé se po třech dnech na ně dostanou (jinak jen na zdroják). Navíc lze používat mou podstránku Uživatel:-jkb-/zero, která je volná, či založit si vlastní, kterou smažu jen tehdy, bude-li mít na sobě víc než 50 z cs.wiki importovaných nálepek. Máš-li tedy nějaký nápad, rád se přiučím, já co někde neukradnu tak to nemám, viz mou stránku na de (w:de:Benutzer:-jkb-). Dík, -jkb- 14:48, 23. 5. 2006 (UTC)

Změny dnes[editovat]

Nazdar. Především, ta hořejší zpráva je passé, já jsem portál prostě předělal, s IE se nedá pracovat... Vidím, žes dnes změnil pár šablon. Přirozeně, ja ty zastaralé vbrzku zeliminuji. Ale, nechci tu mít poměry jako na cs.wiki, kde už nalézt nějakou šablonu, pahýl pro články o deterministických křivkách okrouhlení kosočtverečného kvadrátu atp. je problém, a najít pak návod kde, proč a jak jich používat už vůbec nejde: já tu chci mít o každé šabloně nějaký kec na diskusní stránce i pro úplné laiki jako jsem já sám, a proto prosba. Jak se nnyní vkládá šablona RIGHTOC ? Vy\cházím z toho, že když se vloží bez ničeho, tak je to jaksi auto a ona se sama nastaví. Ale chci-li to mít široké 230 pixlů - co se vloží za svislítko? 230px, několik(kolik?)em, nebo něco jiného? Pro Tebe jistě prkotiny, ale já bych rád věděl co na mne vybafne, když to použiju :-), hi hi, dík, -jkb- 16:55, 23. 6. 2006 (UTC)

Nechtěl jsem ti šahat do dokumentace, protože vidím, že si ji rád sám pečlivě děláš. Takže:
{{RIGHTTOC}} se natáhne na šířku dle nejširší řádky v tom obsahu.
{{RIGHTTOC|230px}} se natáhne na šířku 230px.
{{RIGHTTOC|35em}} se natáhne na šířku 35em.
atd...
Danny B. 17:32, 23. 6. 2006 (UTC)

No, jednak chci abychom se tu vyhli zmatku, a pak mám nehezké zkušenosti s tím, že něco hezkého někde najdu ale nevím co s tím, takže se snažím aby to tu pro příští generace :-) bylo jasněji. Ale dělat nápovědu apod. přirozeně je právo a možnost každého. Dík za úpravy, ten návod jsem převzal. -jkb- 21:46, 23. 6. 2006 (UTC)

OK, pokusím se příště dát si pozor a nezapomenout úpravy rovnou popsat v diskusi. Teď ještě zrušit ty dvě šablony na skrývání - jak se to dělá pomocí parser funkcí ukážu pak na tom Textinfu.
Danny B. 22:29, 23. 6. 2006 (UTC)

Ha, já se domníval, že Textinfo již bylo předěláno... ty dvě schovávací šablonky mažu obratem. -jkb- 22:41, 23. 6. 2006 (UTC)

Udělal jsem zatím první krok ze dvou (nahradil jsem šablonu jejím přímým zápisem, neboli výpisem class), protože na ten druhý (nahrazení class přímo funkcemi parseru) je potřeba trochu více souvislého času kvůli testování, a ten bohužel právě teď nemám. Ale mrknu na to co nevidět, aby tu to provizorní (leč plně funkční) řešení nestrašilo dlouho.
Danny B. 00:12, 24. 6. 2006 (UTC)

Aha. To mne zmátlo, že to už funguje jsem si právě také všiml a srdce jásalo :-). Funkčnost je to hlavní, bude-li nutno soustředěné akce, tak se snad někdy chytnem na IRC. Já jdu nyní do posltele, a přeju hezkou noc i víkend, čau, -jkb- 00:16, 24. 6. 2006 (UTC)

šablona Righttoc s parametry[editovat]

Nazdar. Zcela náhodou si všímám jedné maličkosti u šablony Šablona:RIGHTTOC, pokud ji nenechám generovat sama sebe automaticky, ale dám tam nějaký rozměr jako parametr. Je-li tento parametr totiž kratší než současně nejdelší řádka nějakého nadpisu, tak to blbne - viz příklad na Uživatel:-jkb-/second. -jkb- 13:09, 29. 6. 2006 (UTC)

Neblbne, to je korektní chování. Takže na výběr jsou tyto možnosti:

  1. Nebude se používat RIGHTTOC se šířkou.
  2. Nechá se to tak, jak to je.
  3. Udělá se řešení, které se v nonIE browserech bude chovat tak, jak má (obsah menší než zadané šířky bude mít menší šířku a bude vpravo), ale v IE tím současným způsobem.
  4. Za pomoci globálních stylů se udělá řešení, které natáhne šířku obsahu na zadaný rozměr i přesto, že tam budou krátké řádky. (negarantuju - mám zatím pouze ideu, ale musel bych otestovat)

Tak si vyber...
Danny B. 18:11, 29. 6. 2006 (UTC)

Aha. No řekl bych, nechá se to jak to je. Když se nedá použít preventivně na nastavení tak a tak, tak se ale dá použít pro zúžení obsahové tabulky v případě, že tam je nějaká moc dlouhá řádka. Ď. -jkb- 08:55, 30. 6. 2006 (UTC)

Začínám tím tedy hýbat...[editovat]

Ahoj Danny. Někde se to musí vyřešit či s tím trochu pohnout. (Budeš-li chtít řešit jinde, dej prosím vědět.) Takže, co se týče Tvého zájmu o Wikisource. Především, asi by bylo moc fajn, kdybys v krátkosti skicoval, jaký je Tvůj zájem, nejen tedy proč (hm, to si lze i odpustit, o vém zájmu a angažovanosti v projektu jako takovém se nebudem muset dohadovat), ale spíš o jaké činnosti by Ti konkrétně šlo, jinými slovy, co bys tu rád dělal. Přirozeně, v jednotlivých případech jsi mi soukromně v tom či onom poradil, to je ovšem něco jiného nežli průběžná činnost správce zde, navíc, pokud přeci jen existují rozdíly k wikipedii. Budeme si tu muset o tom pak udělat nějaký obrázek. Dej nám tedy vědět. Dík, -jkb- 20:25, 28. 9. 2006 (UTC)