Diskuse k Wikizdrojům:Informace pro Autority NKP

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Patří sem informace o autorech, který sice jsou v databázi evidováni, ale nemají své identifikační číslo? Příklad: Ladislav Zamykal. --Jan.Kamenicek (diskuse) 23. 2. 2014, 00:05 (UTC)

Díky za dobrý postřeh. Myslíte třeba autora Hostýnského sborníku? (Odkaz ve vašem příspěvku už nefunguje). V tomto konkrétním případě mi připadá, že je to tento: jk01152077, ale bylo by potřeba k němu přiřadit knihy, podobně jako tuto knihu k Františku Dolejškovi. Takže takovéto případy sem podle mne patří (v rámci bodu „…autorem publikace, která je uvedena v katalogu NK ČR bez udání autora nebo s údajem někoho jiného“) pokud jsme to schopni doložit. Co myslíte? --Sapfan (diskuse) 23. 2. 2014, 07:04 (UTC)
Ano, to bude on. Mě se o něm v databázi NKP nedařilo najít žádné bibliografické údaje, ale asi jsem jenom špatně hledal. Takže zřejmě je to vyřešeno. Jan.Kamenicek (diskuse) 25. 2. 2014, 17:31 (UTC)
Ještě jsem o tom chvíli přemýšlel. Všechno, co jsem tu napsal, je zatím jen můj nápad. S lidmi z knihovny jsem se o tom zatím nebavil, a je dost možné, že budou mít na některé věci jiný názor. Takže bych doporučoval, pokud bude komunita souhlasit, že bych napsal další mail s těmito čtyřmi náměty (případně dalšími, pokud se mezitím seberou - viz např. František Havrda) a zároveň se zeptal, jak by si představovali budoucí spolupráci. Co si o tom myslíte? "Autority bez čísla" mne ani nenapadly, a je to dobrý nápad je také zahrnout. --Sapfan (diskuse) 23. 2. 2014, 08:09 (UTC)
Budou-li mít zájem, proč ne? Jan.Kamenicek (diskuse) 25. 2. 2014, 17:31 (UTC)
Díky za odpovědi. Do NK napíšu, ale upřímně řečeno, trochu pochybuji, jestli to bude životaschopné do budoucna. Takže to budu formulovat tak, že takováto možnost je, ale že naprosto nedokážu odhadnout, kolik jim toho komunita do budoucna zjistí. Ale je také možné, že ani nebudou mít zájem. Nechme se překvapit. V každém případě, díky za (dosud jedinou) reakci na tuto iniciativu. --Sapfan (diskuse) 26. 2. 2014, 17:38 (UTC)
Jenom se ještě dívám, že v infoboxu to Zamykalovo identifikační číslo nefunguje, po kliknutí na Seznam děl v NK ČR to nic nenajde. Jan.Kamenicek (diskuse) 26. 2. 2014, 20:09 (UTC)
Funguje, ale autor s tímto ID nemá v katalogu NK žádné dílo. Dvě jeho publikace (Hostýnský sborník, Stráž Moravy), které jsou v katalogu NK, nejsou provázány s touti identitou. --Milda (diskuse) 26. 2. 2014, 20:33 (UTC)
Aha, díky za vysvětlení. Jan.Kamenicek (diskuse) 26. 2. 2014, 22:22 (UTC)

Závěr pro tento týden: Pan dr. Bartl z NK ČR souhlasí se zněním stránky. Dávám ji oficiálně k dispozici. Už jsem na ni udělal také několik odkazů z Wikizdrojů i Wikipedie (projekt NK, GLAM). Pokud víte o informacích, které by se sem mohly hodit (např. Jan Kameníček s Hostýnským sborníkem), neváhejte a zapište je tam. Jinak za chvíli odjíždím na víkend, znovu budu online zřejmě až v úterý večer. Díky za všechny komentáře, a pokud někdo bude mít další námět na zlepšení (např. kam na tuto stránku umístit odkaz), dejte vědět. --Sapfan (diskuse) 28. 2. 2014, 17:02 (UTC)