Diskuse:Jak se co dělá

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Žádám o radu, co s názvem kapitoly Premiéra v 3. části knihy, která se shoduje s názvem kapitoly "Premiéra" z 2. části. Prozatimně jsem tu kapitolu z 3. části přejmenoval na Premiéra (divadlo), ovšem to není původní název. Určitě se podobný problém vyskytl již předtím, jak jej řešíte? Díky, Hypothalamus (diskuse) 26. 3. 2014, 07:49 (UTC)

Většinou se to řeší právě takhle: musí se vymyslet nějaký rozlišovač, i když není v původním názvu. Jan.Kamenicek (diskuse) 26. 3. 2014, 08:28 (UTC)
Podobně jak jste to vyřešil, tzn. rozlišovačem v závorce. Nejčastěji to bývá příjmení autora, v případě více verzí téhož díla rok vydání (což není tento případ), u různých děl téhož autora pak většinou číslo, jako například V zimním slunci/Píseň (1) (dále je tam 2 až 5, vizte též rozcestník Píseň, kde je vidět, jak moc toho je), ale možný je i přírozený rozlišovač, např. Vybrané báje a pověsti národní jiných větví slovanských/Sudičky (bulharská) (versus charvátská). Rozhodněte se sám, jestli se ty podstránky budou jmenovat Premiéra (film) a Premiéra (divadlo) nebo Premiéra (1) a Premiéra (2). Vhodné je, aby to v rámci jednoho díla bylo pokud možno jednotně. To, že název stránky je „z technických důvodů“ jiný než originální, nevadí, důležité je, že správný název stránky, tzn. bez rozlišovače, je uveden v té úvodní šabloně. --Milda (diskuse) 26. 3. 2014, 08:30 (UTC)
Tak jsem to poopravoval, aby v obsahu byla jen Premiéra, ale aby navboxy ukazovaly na správné stránky. Díky za radu. Hypothalamus (diskuse) 26. 3. 2014, 09:04 (UTC)

Autoství[editovat]

Minimálně některé kapitoly zřejmě napsal Josef Čapek, bylo by dobré to zkontolovat a vyznačit. JAn Dudík (diskuse) 2. 4. 2019, 09:23 (UTC)