Diskuse k nápovědě:Převod textů z Ottova slovníku naučného: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
* Jiné slovníky by podle mne měly být zadávány podobným stylem - vytvořit novou hlavní stránku, vložit na ni šablonu {{Šablona|Index Slovník}} a pak zadávat hesla jako podstránky, s tím, že autoři (pokud je to kolektivní dílo, např. Riegrův slovník) by byli v nové kategorii, např. Spolupracovníci Riegrova slovníku naučného. U dalších vydání O.S.N. bychom asi jen založili novou úvodní stránku bez nové autorské kategorie. Osobně bych se do toho ale teď nepouštěl - Riegrův slovník je kompletně zkopírovaný na Krameriu (protože je 100 % volný), další vydání O.S.N. (z první a druhé republiky) zase budou nejspíš z velké části pod zákonem.
* Pokud jde o text, resp. CD - když si zadáte na http://www.seznam.cz "Ottův slovník naučný", uvidíte tam různé odkazy. Já na nic podobného nemám čas (zapojil jsem se hlavně kvůli tomu, aby to celé dostalo nějakou strukturu - nemám ambici zadávat desítky či stovky textů), ale pokud Vy ano, nic Vám nebrání. Mějte se pěkně! --[[Uživatel:Sapfan|Sapfan]] 21. 3. 2011, 07:44 (UTC)
 
== Vyplňování šablony Textinfo ==
 
Předně děkuji za šikovnou nápovědu (i když já jsem ji našel až poté, co jsem se většinu toho naučil metodou pokus & omyl, ale snad bude užitečná pro mnoho dalších přispěvatelů...) Mám k ní jednu připomínku a jeden dotaz:
# Instrukce k vyplňování parametrů WIKIPEDIA a WIKIPEDIA-DALŠÍ mi přijdou poněkud podivné; neodpovídají zavedenému způsobu používání (nejen v O.S.N., ale i na jiných stránkách), a ani mi moc nesedí s instrukcemi v [[Diskuse_k_šabloně:Textinfo|dokumentaci k šabloně]]. Podle ní se zde uvádí článek, "ke kterému tento dokument patří" - což nemusí být nutně článek ''o tomto dokumentu''. WIKIPEDIA-DALŠÍ je pak výslovně určen pro případ, že odkazů je třeba uvést více, ne jako alternativa. A krom toho výstup s nevyplněným parametrem WIKIPEDIA a vyplněným WIKIPEDIA-DALŠÍ je i čtenářsky poněkud matoucí...
# Co vyplnit v šabloně NavigacePaP se jako PŘEDCHOZÍ a DALŠÍ, jestliže předchozí či další heslo je jen odkaz (typu "Kenaan - viz Kanaan") - který asi nikdo do Wikisource převádět nebude - a když už, tak jako přesměrování, ne jako stránku. Asi by měly odkazy směřovat na nejbližší ''zpracované'' heslo, že? (dosud jsem to tak nedělal, takže když tak opravím).
--[[Uživatel:Shlomo|Shlomo]] 31. 8. 2011, 19:39 (UTC)
17 187

editací

Navigační menu