Diskuse k šabloně:Autorinfo

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Barva šablony[editovat]

Přeneseno z diskuse u testovací šablony, -jkb- 08:38, 27. 6. 2006 (UTC)

Jen bych rád vyjádřil svůj subjektivní náhled na právě editovanou šablonu: Ty barvy ve mně kromě zcela evidentních prvoplánových asociací vyvolávají i obecně negativní pocity, uvítal bych proto nějaké jiné. Díky. Danny B. 15:09, 26. 6. 2006 (UTC)

no dík za "pochvalu" (.-)), ale barvičky je to poslední, co mne na zfunkčnění nějaké šablony zajímá - i když, viz třeba de:source, tak tato hnědá je hezčí než ta jejich fialová... to se ale zvládne -jkb- 15:22, 26. 6. 2006 (UTC)
takže jako dodatek: jo, barvy jsem volil prozatím na rychlovku, změnit je není problém. Šlo mi o to, že mám v úmyslu mít pro vyznačení textů víc šablon, něco jako mají v de:, en: es: atd., a chci tyto rozlišovat, aby každý věděl, kde se nachází. Mimo šablony Textinfo, momentálně wikisource-modrá, je tu nyní autorská šablona, a mám v úmyslu udělat zvláštní šablony pro literární texty (no jako sborníky) a pro právní předpisy (smlouvy, zákony atd.), které potřebují jiné parametry. Pro autory jsem si náhodou vyhmát hnědou či to co za to pokládám. Rád bych tohle přirozeně v budoucnu vyladil, ovšem nikterak s tím nepospíchám, tam by se mělo vyjádřit v průběhu diskuse víc lidí než momentálně tak dva-tři. Takže řekl bych, uvidí se. -jkb- 15:42, 26. 6. 2006 (UTC)
no, já si s tou barvou ještě pohraju, ale když se tak dívám třeba na heslo Alois Jirásek, tak bych řekl, že nic hezčího se tam stát nemohlo... -jkb- 17:23, 28. 6. 2006 (UTC)

Hotovo?[editovat]

Můžu už tu šablonu použít nebo se bude ještě něco přidávat, dodělávat…? Btw. v includeonly je Kafka, Franz > to tam asi být nemá, ale nechci do toho šmatat :).--flambelle 08:47, 27. 6. 2006 (UTC)

Promiň, odpoledne bude víc času... No, hotovo ano, když se bude něco dělat tak už během provozu (tak třeba nevíc co s tou barvou, viz Danny_B), takže možno použít a přitom dělat návrhy na zlepšováky. Ten kafka, franz v kategorii je pouze řazení v kategorii podle příjmení a ne podle jména, jinak je to pod K. Zatím čau, -jkb- 10:30, 27. 6. 2006 (UTC)

Ten Kafka je v kódu té šablony (nemyslím jeho stránku). Tam má být…?--flambelle 10:34, 27. 6. 2006 (UTC)

hm, doufám že rozumím. Viz w:Nápověda:Kategorie#Nastavení klíčů pro řazení - nejde zde o zařazení do kategorie, ale o alfabetickém řazení uvnitř této kategorie, tedy Kategorie Autor-K, a zde řazení podle příjmení... Jo? -jkb- 10:41, 27. 6. 2006 (UTC)

Taky doufám, že rozumím :)..myslím tento kód:

<includeonly>[[Category:Autor-{{{kategorizační písmeno}}}|Kafka, Franz]]</includeonly>,

nemělo by tam být spíš něco jako:

<includeonly>[[Category:Autor-{{{kategorizační písmeno}}}|{{{Příjmení}}}, {{{Jméno}}}]]</includeonly>?

Nebo se budou všichni autoři řadit jako Kafka? (Omlouvám se jestli jsem to nějak mimoňsky motám, jen se mi to zdá divný.)--flambelle 10:48, 27. 6. 2006 (UTC)

Jdu se na hodinku někam schovat, by mne nikdo neviděl... Jo a dík. I když u kafky samotného by to fungovalo i podle mého nápadu :-)... -jkb- 10:56, 27. 6. 2006 (UTC)

Tak mám ještě problém:), v kategoriích (Kategorie:Autor-N, Kategorie:Autor-K), se nám autoři řadí pod závorku }. Vyřešeno (malá/velká písmenka).--flambelle 11:59, 27. 6. 2006 (UTC)

Jo, tak se z těch autorů zas bohužel musím škrtnout :-(, -jkb- 12:02, 27. 6. 2006 (UTC)

Volitelná šířka obrázku[editovat]

Pokusně jsem přidal do šablony nepovinný parametr Image-šiřka=NNNpx, z diskuse na IRC vyplynulo, že by se to hodilo pro případ, kdy je portrét autora užší a tedy po zvětšení na defaultně nastavenou šířku nehezky kostičkuje. Výsledek můžete vidět na této verzi jedné ze stránek. Jestli to vypadá přijatelně, posuďte sami. Při té příležitosti mě napadlo, jestli nezavést i nepovinný parametr pro šířku celého infoboxu; když by byla šířka obrázku jen o málo užší než defaultní, možná by vypadalo lépe, kdyby se zúžil celý infobox. --Milda 22:25, 28. 12. 2006 (UTC)

Hm. Těch 230px šířky boxu bylo děláno v souladu s šířkou dalších různých šablon, které jsou někdy na stejném místě a chtěl jsem je mít všechny stejně široké (jeden by ovšem musel zjistit, zda a které se ještě používají). Jako alternativní řešení bych viděl snad přidání margin-top a margin-bottom v případě užšího souboru (barva pozadí je stejnak hezky hnědá jako v okolních chlívcích), což by vzhled esteticky snad zlepšilo. Hm??? -jkb- 10:11, 29. 12. 2006 (UTC)

Nevhodné použití class="hiddenStructure"[editovat]

Používání class="hiddenStructure" je zastaralé (byla to jen berlička) a z faktického hlediska i nesprávné - "skryté" věci jsou stejně přístupné. Místo toho je třeba udělat ekvivalentní řešení pomocí funkcí parseru. Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 00:03, 6. 1. 2007 (UTC)

Parametr homewiki[editovat]

Doplněn parametr pro odkaz na jazykovou wiki, jejímž jazykem autor převážně psal; podle diskuse zde se tak jednak může odkázat na biografii ještě než taková existuje na cs.wiki, za druhé tento odkaz může zůstat u umožnit co o něm píše Wikipedie toho kterého jazyka, i když článek v čeksé Wikipedii již existuje. S tím [[w:{{{kódwiki}}}:{{{BiografieHomeWiki}}}|Biografie na {{{kód1}}}:Wikipedii]] nevím, když má někdo lepší řešení co tam nechat zobrazit tak prosím eso. -jkb- 23. 7. 2008, 16:01 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

Nevhodný symbol[editovat]

Byl by někdo proti, aby po vzoru Wikipedie z infoboxu zmizel křesťansko-centrický symbol pro úmrtí? Je vážně nevhodné u židovského nebo jiného nekřesťanského autora uvádět křesťanský kříž, tím spíš, když byl třeba pro svůj původ zavražděn během holocaustu. Díky --Faigl.ladislav (diskuse) 21. 8. 2017, 14:34 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

Wikizdroje v plném souladu s antidiskriminační politkou WMF používají symbol † (U+2020, Dagger), tedy standardní typografickou značku užívanou pro vyznačení "ukončení nějakého děje" (úmrtí, vyhynulost, nepoužívanost apod.), nikoliv ✝ (U+271D; Latin cross), tedy religiózní symbol, který by odkazoval na konkrétní náboženské vyznání.
Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 21. 8. 2017, 14:58 (UTC)Odpovědět[odpovědět]
Ten vizuální rozdíl je úplně do očí bijící :-) Každopádně ač čtu, jak čtu, tak NE jsi neřekl. Bylo by tedy možné se obejít bez Daggeru? --Faigl.ladislav (diskuse) 21. 8. 2017, 20:21 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

Jsem proti nejednotnosti zápisu. V současnosti se význam znaku posunul z náboženského v obecně používaný. Německá wiki, která je v této oblasti hyperkorektní, ho používá i u rabínů. --Lenka64 (diskuse) 22. 8. 2017, 05:15 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

Metadata */†[editovat]

@JAn Dudík: Poslední úprava je problematická, např. čl. Autor:Homér teď vypadá asi takto:

[[Kategorie:Metadata:Narození/roky/.]] [[Kategorie:Metadata:Úmrtí/roky/.]] Homér (asi 8. stol. př. n. l.) byl …

Zdraví, —Mykhal (diskuse) 10. 12. 2021, 17:35 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

@JAn Dudík: Dočasně jsem to spravil podmínkou, že se to zmetagategorizuje jen pokud wd rok neobsahuje písmeno (což indikuje zradu typu, že nejde o čisté číslo roku, ale o něco jako "… století" nebo "… př. n. l.", pak tedy nejde stávající metoda se String.sub s fixními offsety použít. —Mykhal (diskuse) 10. 12. 2021, 19:46 (UTC)Odpovědět[odpovědět]
@Mykhal: Díky za opravu, byl to hotfix na neexistující metadat k biografiím plněným z Wikidat, takto je to zase o krok blíže k ideálu. :-) JAn Dudík (diskuse) 12. 12. 2021, 19:36 (UTC)Odpovědět[odpovědět]
@Jan Dudík: Při trochu bližším prozkoumání bude vidět, že nejde o data chybějící, ale jiná než běžná (snížená přesnost / záporná část letopočtové osy apod / "jednotky" ve výsledných datech, …). Tady asi hrála roli i mezera, ono se to, kromě uvedeného nefunkčního wikikódu podivné kategorie současně i zkategorizovalo do Kategorie:Metadata:Narození/rok/._l. a Kategorie:Metadata:Úmrtí/rok/._l. Doporučuji prozkoumat podrobněji. —Mykhal (diskuse) 12. 12. 2021, 19:56 (UTC)Odpovědět[odpovědět]