Wikizdroje:Zamčené stránky

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Stránky mohou být z různých důvodů zamčeny, přičemž se může jednat o zamčení nebo polozamčení. Některé stránky (jako např. stránky ve jmenném prostoru MediaWiki) jsou zamčeny systémově.

Důvodem může být např. zamezení revertovací válce, ale zejména pak ochrana proti vandalismu. Další důvody pro zamčení či polozamčení se nalézají v pravidlech pro zamčené stránky (a jsou víceméně totožné s důvody uvedenými na výše jmenovaných stránkách na české Wikipedii).

Zamčené stránky mohou být editovány pouze správci. Polozamčené stránky mohou být editovány uživateli, kteří jsou na Wikizdrojích registrováni minimálně čtyři dny.

Zamčení či polozamčení stránek může být dle potřeby provedeno jen dočasně nebo i dlouhodobě; pokud zamčení či polozamčení nevyplývá přímo z charakteru stránky, je vhodné uvést na příslušné diskusní stránce důvod.

Při zamykání stránek je možné předem zvolit dobu zamčení, kterou lze udat jako infinite (tedy stále, až do případného odemčení), nebo přesným údajem, který se zanáší počtem jednotek a anglickým výrazem pro jednotku, tedy např. 20 minutes / hours / days / weeks atd.

Přehled o uzamčení se nachází na stránkách:

Podívejte se také na[editovat]