Přeskočit na obsah

Nápověda:Obsahová stránka

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny

Dokumenty, díla a jiné texty, která mají k sobě nějaký vzájemný vztah, se zde nacházejí jako výčet nejčastěji na autorské stránce (ve zvláštním jmenném prostoru). Mimo to pak existují i takzvané obsahové stránky (v hlavním jmenném prostoru).

Obsahové stránky sbírek, sborníků apod. jsou výčtem děl jednoho sborníku (jedné sbírky); může se jednat o sbírku jednoho autora (např. Kytice z pověstí národních), o výbor z díla nebo výbor překladů z díla jednoho autora (např. Nové překlady Victora Huga), o antologii (např. Moderní básníci angličtí) nebo almanach (např. Almanach na rok MCM).

Zvláštní formou jsou pak obsahové tématické stránky, které neodpovídají žádné publikaci, ale které souhrnně pojednávají a uvádějí obsah k tématicky souvisejícím stránkám či komplexům – příkladem mohou být Benešovy dekrety. (Vyloženou výjimkou je pak stránka Sbírka zákonů, která má zejména zamezit hledání tohoto pojmu nebo odkazování na něj mimo prostor projektu.)

V obou případech přichází v úvahu i krátký úvod, zejména pak odkaz na příslušné heslo v české Wikipedii (existuje-li).

Kategorizace

[editovat]

Obě formy jsou kategorizovány, a sice do Kategorie:Sbírka (nebo přesnější Kategorie:Básnické sbírky, Kategorie:Sborníky a výbory básní, Kategorie:Almanachy apod. – podle situace) pro první formu a Kategorie:Téma pro druhou.

Podívejte se též na

[editovat]