Diskuse s uživatelem:David Kartaš
Přidat témaDobrý den, vítejte na Wikisource. Dívala jsem se na Vaši uživatelskou stránku, kde uvádíte, že byste tímto způsobem chtěl publikovat své povídky. Nechci se Vás dotknout, ale bohužel nemyslím, že Wikisource je pro toto vhodné místo. Podívejte se prosím sem na en.wikisource, bylo by pravděpodobně lepší zkusit nějaký literární server k tomu určený. Děkuji za pochopení. --flambelle 14:40, 19. 6. 2006 (UTC) p.s. - i když koukám, že to chcete provést na své uživatelské stránce, což možná možné je (ale nejsem si tím příliš jistá).--flambelle 14:46, 19. 6. 2006 (UTC)
- Rád bych se připojil k vývodům mé kolegyně. Jistě, chyba je i v tom, že na doméně české Wikisource prozatím stále ještě chybí návody co a jak - vznikli jsme skutečně nedávno. Takže tímto způsobem: na Wikisource se uveřejňují originální texty z téměř všech oborů, které již byly někde zveřejněny; pokud se týče literatury, poezie ap., pak v tom případě, že se jedná o encyklopedisticky zajímavá díla (co to je: skutečně v rychlosti bych formuloval tak, že je-li autor takových textů hediskutovatelným heslem ve Wikipedii, pak jeho díla budou mít místo na Wikisource). Jinak by se jednalo snad o projekt Wikiknihy. Prozatím děkuji za zájem, -jkb- 15:05, 19. 6. 2006 (UTC)
Do projektu Wikiknihy vaše vlastní literární tvorba nepatří, neboť Wikiknihy je alespoň ve své anglické verzi určen výhradně pro referenční díla jako jsou učebnice, návody a vysvětlení, spíš než pro krásnou literaturu. Pro publikaci vaší původní tvorby v oblasti krásné literatury můžete použít blog, jako je Blogger nebo Blog.lide.cz. --Dan Polanský 18:11, 20. 6. 2006 (UTC)
- K Wikiknihám: problém vězí v tom, že že od domény k doméně se interpretace obsahu a charakteru Wikiknih liší. V české verzi lze najít větu
- Wikibooks (Wikiknihy) jsou sbírkou svobodně vytvářených knih, které si mohou psát přímo on-line jejich čtenáři (b:Nápověda:Obsah)
- což by zveřejnění vlastní tvorby podporovalo. Ovšem tuto diskusi nechci vést za ostatní. -jkb- 09:33, 21. 6. 2006 (UTC)
- Do Wikiknih rozhodně patří vlastní původní tvorba učebnic, ne však literární tvorba. Připouštím, že definicím uvedených v českých Wikiknihách jsem nevěnoval pozornost. Anglické Wikibooks oproti tomu hovoří jasně o tvorbě učebnic, sestavených z čemu říkají moduly. Neboť Wikibooks je projekt americké nadace, zdá se mi neuvážené zavádět českou národní definici rozsahu projektu Wikiknihy. Logicky, původní literární tvorba nemá charakter díla, na kterém by mělo spolupracovat více autorů, dohaduje se o tom, co je lepší. Že licence GNU GDL je vhodná především pro instrukční díla a encyklopedie a méně vhodná pro původní literární díla vysvětlil někde Richard M. Stallman. :) --Dan Polanský 17:04, 21. 6. 2006 (UTC)
- Více méně se domnívám, že mohu a budu souhlasit, s definicemi obsahu Wikiknih se prostě momentálně zabývat nemohu. Připadá mi v tomto kontextu jako použitelné východisko zveřejnění takových textů někde na blogu, jak bylo navrženo - asi nejlepší řešení. -jkb- 17:13, 21. 6. 2006 (UTC)
Zahajte diskusi s uživatelem David Kartaš
Diskusní stránky jsou místa, kde lidé diskutují o tom, jak vytvořit co nejlepší Wikizdroje. Začněte novou diskusi, abyste se spojili a spolupracovali s uživatelem David Kartaš. Vše, co sem napíšete, bude pro ostatní veřejně dostupné.