Diskuse s uživatelem:-jkb-/Archiv1

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny

Congratulations[editovat]

Well, cs.wikisource is on, congratulations! --LadyInGrey 15:00, 30. 3. 2006 (UTC)

muchas gracias á es.wikisource, -jkb- 15:01, 30. 3. 2006 (UTC)
Good luck with the new sub-domain, jkb! I'm sure I'll see you around some on the multi-WS.Zhaladshar 21:04, 30. 3. 2006 (UTC)
Zhaladshar, thank you lot, we shall meet on multi-WS many times, I am sure. -jkb- 21:36, 30. 3. 2006 (UTC)

Jsem šťastný že Vás tu vidím, věřím že Wikisource bude s Vaší pomocí vzkvétat. --che 07:23, 31. 3. 2006 (UTC)

ale jo, to se přirozeně bude dít, ovšem jen za pomoci cs.wiki, já to tu jen srovnám :-), -jkb- 17:21, 31. 3. 2006 (UTC)

Bureaucrat[editovat]

Hi,

I gave you sysop and bureaucrat privileges. Yann 19:39, 30. 3. 2006 (UTC)

Internacionála[editovat]

Nepřesouvej internacionálu, počekj do zítra možná se to spraví. --Li-sung 19:11, 31. 3. 2006 (UTC)

no už se stalo, četl jsem Tvůj příspěvek pozdě. Já nepřesunul, je to copy-and-paste, historie je zkopírována v diskusi. Uvidíme co se stane, stane-li se. Já ten původní článek zatím nesmazal, a i kdyby, mohu ho zas někdy obnovit, bylo.li by třeba. -jkb- 20:35, 31. 3. 2006 (UTC)

Dokumenty na Wikisource[editovat]

Zdravím srdečne, chcem sa poďakovať za trpezlivosť s mnou publikovanými dokumentami na Wikisource. Podarilo sa mi získať kontakt na p. Irmanovú (pracuje na HÚ AV ČR) a napísal som jej mail. Dúfam, že dostanem odpoveď a že bude kladná. Ak sa môžem spýtať ešte na jednu vec, možno máte viac skúseností... Na slovenskej wikipédii som sa asi po pol roku dostal do dosť zvláštnej situácie - existuje nejaký štandardný postup ako sa brániť proti rušeniu článkov ? Sú určené na zmazanie a po niekoľkých dňoch hlasmi 5-6 administrátorov zmazané. S pozdravom Joseliani

Dík za zprávu. Takže se snad něco stane. K Vaší otázce, hm, toť problém. Zcela všeobecně lze říci, že nesrovnalosti patří k wikipedii jako sůl na chleba. Je to smutné ale je to tak. Konkrétnější být pak nemohu: jednak, různé problémy jsem měl i já a omezil jsem svou činnost na cs.wiki, a také i na sk.wiki; a právě proto je mi velice zatěžko vyjadřovat se k nesrovnalostem na jiné wikipedii. Pro útěchu: něco jako standardní řešení nebude. Normálně se doporučuje prostě spolu mluvit, tím se často mnoho vyjasní, nežli hádky přejdou do hloupějších fází. Taky jsem zjistil, že něco jako občasná či i pravidelná setkání, tedy osobní styky, mnoho sporů vyřeší automaticky. Doufám že rozumíte mé zdrženlivosti, mnoho zdaru, -jkb- 15:16, 1. 4. 2006 (UTC)
Zdravím, mal by ste námietky voči umiestneniu slovenských článkov na tieto stránky ? Išlo by o nasledovné veci:
 • Slovenská historická terminológia
 • Slovenská historiografia
 • Historická chronológia - Slovensko v XIX. storočí
 • Historická chronológia - Slovensko v XX. storoči
 • Spory o Štúrovi
Samozrejme pochopím Vaše dôvody aj v prípade odmietnutia :-). S pozdravomJoseliani
Důvody skutečně mám, jsou tři: 1. Nepletu se do problémů jinde, více méně se nepletu ani do problémů na cs.wikipedii; 2. Schází mi znalost problematiky tématu, abych to mohl sám posoudit; 3. Ale hlavně, na českou wikisource patří výlučně jen české texty.
Ovšem nevím, proč mne o to vůbec žádáte. Jako každý uživatel máte právo ve svém jmenném prostoru (tedy třeba na podstránce/podstránkách Vašeho uživatelského účtu) uveřejnit cokoliv, co jaksi s wikipedií souvisí a není protizákonné. Toto se dokonce častěji dělá, když se chce odstranit článek z hlavního jmeného prostoru, ale nemá být smazáno (lze o tom např. dál diskutovat). Takže děkuji za pochopení, -jkb- 12:46, 2. 4. 2006 (UTC)
Rozumiem, ako sa taká podstránka vytvára (nikdy som o tejto možnosti nepočul), resp. kde je záruka, že sa v pomere hlasov 5:1 admini nerozhodnú zmazať aj takúto stránku s odôvodnením, že je napr. kontroverzná, neencyklopedická, a pod ? --Joseliani 17:13, 2. 4. 2006 (UTC)

Nuže dobrá, mám dnes dobrou náladu a poskytnu tu pár čistě technických informací aniž bych se něčím jiným zabýval. (Mimochodem, nepochopil jsem poznámku, že by o smazání článku rozhodovali jen správci, to dělá normálně celá komunita). Tedy:

 • podstránku je možno zřídit si v každém projektu, kde je uživatel registrován, pokud možno pak na tom projektu, kterého by se to týkalo (no jo...); technický postup:
 1. jmenuješ se Abc, tedy tvá adresa na jekékoliv wiki je User:Abc (User funguje na všech projektech)
 2. adresa tvé podstránky je pak User:Abc/stránka1, User:Abc/stránka2 atd., vždy s lomítkem /
 3. zde je možno umístit příslušný text buď kopírováním (copy-and-paste) a nebo pomocí funkce pro přesun (přesune i diskusi a historii)
 • smazání textu, který se nachází ve jmenném prostoru uživatele, podléhá dosti přísnějším požadavkům, více méně je to možné jen tehdy, když text nemá s wikipedií nic společného (spam, osobní blog atd) nebo když text porušuje zákony (glorifikace fašismu, hrubé osobní urážky, antisemitismus atd.) – na anglické wikipedii (no i české) je vcelku spousta stránek o tomto problému; uschrovnění textů určených pro wikipedii, na kterých se má pracovat či o kterých se má diskutovat, pod to nespadá

Takže doufám že technika je jasná, další vyjádření ovšem nemám; -jkb- 17:57, 2. 4. 2006 (UTC)

Zdravím, obdržal som mail od p. Irmanovej, v ktorom súhlasí s publikáciou prekladov, o ktorých sme sa spolu bavili. Môžem preposlať na adresu, ktorú mi oznámite na joseliani@yahoo.com. Chcem sa tiež poďakovať za odpovede na moje minulé otázky. K téme, ktorej sa venujem, sa viažu dokumenty v niekoľkých jazykoch a ja ich nechcem mať roztrúsené kde-kade, takže zatiaľ to vyzerá na ukončenie môjho prispievania na cs.wikisources. V každom prípade ešte raz vďaka za pomoc a snahu. S pozdravom Joseliani

Dík, posílám dnes e-mail. -jkb- 15:45, 9. 4. 2006 (UTC)

Zdravím, stále sú oba články označené "Chybějící či nevyjasněná licence" - mám ešte niečo podniknúť v tejto veci ? S pozdravom --Joseliani 14:54, 8. 5. 2006 (UTC)

Zdravím. To je v pořádku, myslím. problém byl, že autorka svolila s uveřejněním, ale ne za podmínek GFDL, což je nutné. Já ji emailoval, dost nedávno v důsledku zaneprázdnění, a čekám, že vbrzku odpoví, pak to změním. Sleduji to. Zdar, -jkb- 15:50, 8. 5. 2006 (UTC)

Ideas[editovat]

I added to es.wikisource some ideas:

--LadyInGrey 18:49, 5. 4. 2006 (UTC)

Mimochodem, bezvadně funguje taky IRC kanál s posledními změnami na Wikisource. Jmenuje se #cs.wikisource na serveru irc.wikimedia.org. Hodí se to zapnout zvlášť teď, když se na Wikisource prakticky nic neděje, člověk si tudíž brzy všimne jakékoliv editace. Když při té příležitosti někdy zajdeš i na pokec, budem rádi, dlouho ses neukázal. :-) Buď zdráv! --Egg 20:06, 6. 4. 2006 (UTC)

Jo to nějak vím, tyhle kanály se zakládají nějak automaticky s doménou. Zatím jsem se k tomu nedostal, ale vyzkouším, je to prozatím přehledné i tak :-). Hele, českej irc, jo, pozdravuj tam ode mne, já se tam skutečně asi budu muset ukázat, co si mohu hrát tady na svém novém maxipískovišti, tak se mi vede líp. Ozvu se, asi brzo. Dnes a zítra udělám kategorizaci, zfunkčním hlavní stranu a přesunu ji. -jkb- 15:00, 7. 4. 2006 (UTC)

Zarovnání na titulní stránce[editovat]

Ahoj, k titulní stránce jsem se dostal až o den později, než jsem na IRC sliboval (cestou domu jsem měl malou dopravní nehodu a přijel až v noci). A teď koukám, že už je to vyřešeno, tak se snad potkáme při jiných úkolech. Jinak ta titulní stránka se povedla na výbornou a je takhle moc pěkná. Tlusťa 09:48, 26. 4. 2006 (UTC)

terminologie[editovat]

Ahoj. Jsem přesvědčen, že označování nás za "spolupracovníky" je záměrné a ironické. Ale proč zrovna spolupracovník a ne kolaborant? --Luděk 19:18, 27. 4. 2006 (UTC)

řirozeně, nějak mi to zcela ulítlo, sorry, je už opraveno, :-), -jkb- 06:25, 28. 4. 2006 (UTC)

Reply as requested in en-wiki[editovat]

Hi, The trick is to first delete the page in question. Next, click on history, then select undelete option. From there, restore all except the offending edit. That way, the history won't show the vandal edit. Thanks. --74.134.240.174 07:29, 11. 5. 2006 (UTC) (Ragib)

Deklarace[editovat]

Dobrý den, píšu ohledně Deklarace nezávislosti (navržení sloučení článku a přesunutí textu na wikisource; doufám, že nespamuju a zvolila jsem dobré téma). Ptal jste se, jak jsem se dostala k textu, dostali jsme za domácí úkol (do dějepisu) si ji vyhledat. Protože jsem nikde nemohla najít pořádný text, požádala jsem profesorku o radu a když se ukázalo, že tenhle problém má drtivá většina třídy, text jsme od ní dostali. Proto jsem ho také uveřejnila na wikipedi, takzvaně pro generace příští, aby bylo jednodušší deklaraci vyhledat. V souvislosti s tím vás také prosím, buď dejte do článku na wikipedii odkaz na sesterský projekt (pokud možno konkrétní adresu) a nebo článe úplně smažte, protože opravdu stručný přehled historických dat jsem uváděla jen pro orientaci čtenáře v deklaraci. Fí

Nazdar, to je vše v pořádku, občas se stane, že dva lidi píšou dva článku na stejné téma, to se pak zpracuje, až se někdo najde. Odkaz na dokument zde na Wikiosurce tam už je, zde jsem to zpracoval, jak jsi si jistě všimla: Deklarace nezávislosti Spojených států, tak už jen mnoho úspěchů v další práci, snad občas něco uděláš, v případě potřeby se prostě optej. Čau -jkb- 05:40, 23. 5. 2006 (UTC)

Blokování[editovat]

To zdůvodnění v angličtině [1] Ti vložil nějaký šikovný nástroj typu Vandal fighter, nebo angličtina přišla zrovna pod ruku? --Egg 20:11, 28. 5. 2006 (UTC)

Ne, ale jednak jsem nehledal, kde to sídlí, a za druhé pro případ složitějších bloků s možnými dalšími diskusemi jsem si myslel že není na škodu mít to tu i anglicky, což může číst i kdokoliv z wikisource.org a tak. Ale asi to nebude třeba, založil jsem stránku pro správce na zanášení složitých zásahů, což je asi lepší.
Jinak dík za poukaz s tou adresou ZŠ. Já jen doufám, že to je ta samá, koncová čísla jsou trochu jiná než co bylo na cs.wiki. Už maj taky nálepku, udělal jsem jednu pro všechny možnosti. -jkb- 09:13, 29. 5. 2006 (UTC)

Kytice apod.[editovat]

Ahoj, tak jsem spáchala ty obsahy a přesuny… tak doufám, že ok (ještě by to chtělo u Poštovní schránky a Balady, ale nemám teď po ruce ty sbírky). Kategorii na podstránkách jsem zatím nemazala a ty nadpisy (+autor a vydání) by měly být prozatímní, tam by měl být místo toho asi ten header. (Jinak teď nevím…, asi by se mohli smazat ty redirecty po přesunu ([[O Přemyslovi]], [[O Křesomyslu a Horymírovi]], [[Polednice]]) ?). No tak to je asi teď vše. Zatím. --flambelle 16:48, 9. 6. 2006 (UTC)

Jo, byv odpoledne pilný na cs.wiki s nějakými N-články to vidím tady až teď, mrknu se, o různých úpravách / nápadech / šablonách se prostě ještě pobavíme. Jestli se ty redirecty musí mazat sám moc nevím, já to klidně udělám, ale proč by to prozatím nemohlo zůstat? Jinak, máme tu {{:Šablona:Smazat}}, kterou tam v takových případech můžeš všoupnout. Zatím zdravím, měj se, -jkb- 17:03, 9. 6. 2006 (UTC)

Proč zdroj a licence[editovat]

Dobrý den, napsal jste mi, že k mnou vloženému Máji jsem neuvedl zdroj. To je pravda. Záměrně jsem ho neuvedl. Stejně tak jsem neuvedl licenci. Mnohé ostatní položky v české Wikisource jsou bez zdroje a licence. V anglické Wikisource jsem zdroje a licence nevídal. Licence u starých děl, jak se rozumí samo sebou, je public domain; uvádět tento známý fakt se mi jeví nadbytečné. Do Wikisource se mohou dostat téměř výhradně díla s licencí public domain. Nově vytvářená, papírově nezveřejněná díla, do Wikisource nepatří.

Způsobí vám má praxe neuvádět u děl v public domain jejich zdroj a licenci nějaké nepříjemnosti? (Pokud ne, své praxe se přidržím.) Zdravím, --Danielpolansky 17:01, 19. 6. 2006 (UTC)

Základní pojmy scholastiky[editovat]

Chtěl bych požádat o posouzení dokumentu b:Základní teologické a filozofické pojmy scholastiky z hlediska možnosti přesunu na Wikisource. Vkladatel uvádí, že se jedná o spis Tomáše Akvinského. --Zirland 18:33, 27. 6. 2006 (UTC)

Ozvu se, tohle tu už bylo vícekrát, zatím zdar - -jkb- 18:34, 27. 6. 2006 (UTC)
Takže. Text znám, i když v podobě celkem čtyř velice obsáhlých dílů, které kdysi někdo nastrkal na cs.wiki; ta si s tím nevěděla rady a bylo to přesunuto na ještě starou doménu oldwikisource; nebylo vůbec jasné o co jde, odkad pochází, kdo to udělal, jsou to citáty od Tomáše A., sebral ty citáty někdo jiný, doslovně či jen jako výběr, o licenci nemluvě... Já to tenkrát, nevěda mnoho o licencích na wikisource, začal přeformatovávat, protože v každé části bylo několik tisíc odkazů, které byly červené už na cs.wiki a natož na wikisource; pak někdy začátkem tohoto roku jsem si všiml, že to někdo hodil na Wikibooks, a já jsem to s radostí smazal, a sice jak na oldwikisource tak i tady (vždy pět částí - taková úvodní stránka a části 1 až 4). Přirozeně, že mohu vše obnovit, správcovská práva mám nejen zde ale i na oldwikisource, navíc bych snad našel na mém PC (to ale nevím), pokud by s tím chtěl někdo pracovat, ovšem za současných podmínek (absolutně není jasno co to je) to na Wikisource jaksi nemůže. Pokud to, jak se dlouho domnívám, pochází od někoho jiného, co to vybral (a ta verze na wikibooks je opět jiná než mých pět zde), tak bych wikibooks povgažoval za lepší místo. Takže sorry, že mnoho nepomohu, ale jinak jak říkám, vyhrabat zaniklé verze zde i na oldwikisource mohu kdykoliv. Jinak mne těší, že ses tu ozval, vážně. Čau -jkb- 13:18, 28. 6. 2006 (UTC)
Trochu mimo: ještě tu asi zbylo Seznam základních teologických a filozofických pojmů scholastiky - už dřív jsem se chtěla zeptat co to je a co s tím…?--flambelle 13:30, 28. 6. 2006 (UTC)
Ha, zrada, relikty... Jo to je ta základní část s odkazy na ty části 1 - 4, uniklo to smazání, já to tedy prozatím nechám, chtěl-li by Zirland něco zachránit, takhle se to hledá lépe. Dík, -jkb- 13:35, 28. 6. 2006 (UTC)


Hálek[editovat]

Nechápu, kdo by si mohl dělat nárok na fotku starou 150 let, kterou lze najít v kdejaké encyklopedii nebo učebnici literatury. Pokud vím, autorská práva platí jen 70 let po smrti autora a navíc prý ta fotka musí být registrována jako umělecké dílo, což u obyčejné fotky jako z občanky není. 30.6.2006 MM.

Dík, odpovídám u Vás... [2] -jkb- 08:35, 1. 7. 2006 (UTC)

Odkaz na cswiki[editovat]

Ahoj :), k tomuhle [3] - vzhledem k tomu, že jsem si všimla, že sem tam odstraňuješ odkazy na autora do cs wiki v textinfu a já je tam na druhou stranu u nově přidávaných nadále dávám, tak by to asi chtělo nějak definitivně rozhodnout zda ano či ne (a příp. proč). --flambelle 09:57, 2. 8. 2006 (UTC)

Tedy taky ahoj a trochu odpovědi. Toho jsem si nevšim, já to považoval za náhodu. Fakt ale je, že je to nutno nějak dohodnout. Takže, za prvé, já považuji prolinkování mezi cs.wiki a cs.source za značný přínos pro zvýšení informační hodnoty obou. Mám ale takovou - doufám logickou - hranici, kterou bych se rád řídil. Zakládám ji jednak na výkladu všeobecných pravidel (psaných i nepsaných) na wiki, a pak i tím, co si myslím o tom, co by čtenář očekával. Asi tak: i interwiki se dělá na články s přesně tímtéž obsahem, tedy Teorie relativity ukazuje na en Teorie relativity a ne na Einsteina nebo něco trochu souvisejícího jako je Časoprostor. Přibližně:

 1. u jednotlivých básní nějaké sbírky by měl být odkaz na článek o této básni na cs.wiki (pokud existuje) - bude asi zřídka
 2. u sborníku pak odkaz na článek o sborníku - občas myslitelné u sbírek jako Jiráskovi Staré pověsti
 3. a až na autorské stránce odkaz na biografii v cs.wiki

Problém by to být neměl, pokud chci s básničky se dostat k biografii, tak jak sbirku tak i autora najdu modře na navigaci, odkad se dostanu na cs.wiki. A když to bude všude, tak si na to zvyknu jako na systém. Jinak to bude nejen pomíchané, ale navíc každý tu začne dělat odkazy na články, kde byl dokument zmíněn jen někde v nějaké poznámce pod čarou (to tu již bylo), a to nejde, byl by to zavádějící zmatek. V oblasti právních textů to bude třeba znamenat, že zákon o občanství ČR bude ukazovat na článek o občanství ČR a ne na pana XY, kde stojí, že před měsícem o toto občanství požádal (i když u něj, přirozeně, může být zákon zde na WS zmíněn). Hm, to prozatím, někdy odpo se objevím, -jkb- 06:43, 3. 8. 2006 (UTC)

Autorská práva k portrétům[editovat]

Odborník na můj dotaz odpověděl:
Vážený pane, kde hledat rukopisy nebo fotografie - o tom ta má kniha není. S autorskými právy k obrazům a fotografiím je to stejné, jako s autorskými právy k jiným dílům. Práva k nim má autor a po jeho smrti dědicové, a to ještě 70 let po jeho smrti. Fotografická reprodukce obrazů (a to i těch, které jsou satré a tedy ve smyslu autorského zákona volné) se při tom považuje také za autorské dílo a nakladatel by proto měl uzavřít smlouvu nejen s malířem, ale i fotografem, který obraz vyfotí. Je přitom jedno, zda jde o krajinu či portrét. Hynaisův portrét je volné dílo, fotografie tohoto portrétu pořízená před 40 lety nikoliv. Kdybyste ale četl zmíněnou knihu pozorně, tak byste v ní tuto informaci našel - kaptola 9.1.7. Použijete-li reprodukcí obrazů autorů o nichž píšete (Němcová, Hálek, Vrchlický), půjde pravděpodobně o notoricky známé, často přetiskované obrázky. Půjde patrně vesměs o díla volná a autor jejich reprodukcí bude nejspíš neznámý či obtížně dohledatelný fotograf. Takové reprodukce ze starších knih můžete asi použít. Pokud byste chtěl ale volně použít obrázky spisovatelů mladších či současných, nejspíš byste se dostal do konfliktu s autorským zákonem. Mějte se pěkně, Vladimír Pistorius
P.S. Zmíněná kniha se jmenuje: Jak se dělá kniha (Paseka 2005)

Děkuji za námahu a odpověď. Ve výše otištěném citátu vidím hned tři následující úskalí:
- půjde pravděpodobně o notoricky známé, často přetiskované obrázky
- půjde patrně vesměs o díla volná a autor jejich reprodukcí bude nejspíš neznámý...
- takové reprodukce ze starších knih můžete asi použít
což jistě na tváři každého právníka (jím díkybohu nejsem) vyloudí shovívavý úsměv. Pokud bych se tím měl řídit sám jako soukromá osoba, tak bych to snad risknul a doufal, že si toho nikdo nevšimne. Ovšem zde stojí v popředí, že se jedná o domněnky (i když ostatní, tedy krátký popis příslušných pasáží autorského zákona je velice přesný). Právě z tohoto důvodu vcelku rigorozně požadujeme nejen uvedení nějaké licence (tomu mohu věřit nebo ne), ale i uvedení zdroje, který teprv dává možnost volbu licence posoudit - a to nejen pro mé modré oči, ale i na venek (o to jde). Co se tedy týče fotky Hálka, jak jsem se už zmínil jinde, na wikipedii bude asi lze použít (s licencí fairold), na wikisource si zatím počkám. Dík a zdar, -jkb- 10:52, 20. 8. 2006 (UTC)

Obrázky z Commons[editovat]

Ahoj, při proklikání hlavní stránky jsem našel menší bug. Ze stránky Soubor:Carl Spitzweg 021.jpg nevede odkaz na příslušnou stránku na Commons, takže je těžké ji začít editovat. Víš, kde se to dá spravit? --Egg 16:24, 1. 9. 2006 (UTC)

Já si tohodle fenoménu všiml už párkrát, tuším i u některých obrázků z commons na cs.wiki. Ovšem proč to tak je, kdy, u kterých atd. nevím, snad pozeptat se někoho z commons, třeba Zirlanda, snad to tam znají. -jkb- 07:40, 2. 9. 2006 (UTC)

Jo, tak jsem to přeci jen našel, musel jsem změnit překlad v MediaWiki, už funguje. -jkb- 13:25, 7. 9. 2006 (UTC)

Legenda o sv. Václavu[editovat]

Zdrojem uvedeného textu je učebnice literatury s názvem Čítanka pro první a druhý ročník čtyřletých odbornách škol, vydalo Státní pedagogické nakladatelství v r. 1959 jako svou publikaci číslo 91-53-01. Schváleno výnosem ministerstva školství a kultury ze dne 12.10.1957, číslo 35 571/57 - A II/1 jako učebnice pro I. a II. roč. čtyřeltých odborných škol ve druhém nezměněném vydání. Knize nebylo přiděleno ISBN. --Zirland 20:15, 1. 9. 2006 (UTC)

Dík, doplnil jsem, -jkb- 07:53, 2. 9. 2006 (UTC)

Blokování Zachea[editovat]

Jakým právem jste zablokoval Zachea? -- Kiki 10:21, 24. 9. 2006 (UTC)

Problémy s řádkováním u Benešových dekretů[editovat]

Způsoboval to víceřádkový (ve smyslu víceřádkový ve zdrojovém kódu wikistránky) <center> nadpisu dekretu. Možná je to chyba wikisoftwaru, protože členění na odstavce pak vůbec nebylo v HTML kódu vygenerované stránky, spravil to až nejbližší == nadpis ==.

Jednoduchý workaround: mít ve zdrojovém kódu wikistránky celý center na jednom řádku:

<center>Dekret<br />ze dne<br />o čem</center>

. --Milda 09:04, 30. 9. 2006 (UTC)

Check User[editovat]

Hi. Sorry that some days are passed from your request. s:cs:User:Kiki and s:cs:User:Zacheus used the same IP address. I can't tell if they are the same of w:cs:Wikipedista:Vít Zvánovec, because is lasty edits on cs.wiki are too old and they don't appear in the logs.

Regards, --Snowdog 07:47, 3. 10. 2006 (UTC)

Thx, see your page at Meta. -jkb- 13:51, 3. 10. 2006 (UTC)

Patrologia latina[editovat]

HI! I reply you here. Thanks. --80.104.128.111 12:08, 6. 10. 2006 (UTC)

See de[editovat]

Subject: w:en:Wikipedia:Requests for checkuser/Case/Nácek Ignácek, you should see you German talk page. 149.225.56.79 12:17, 1. 11. 2006 (UTC)

have seen thx -jkb- 13:20, 2. 11. 2006 (UTC)

back[editovat]

tady fackovat nebudu, jsem zpět (hm, w:Wikipedie:Arbitrážní výbor/volby říjen 2006/-jkb-#Zdůvodnění ztažení kandidatury - zde jsem chtěl fackovat). -jkb- 18:07, 1. 11. 2006 (UTC)

Prověrky po roce 1968[editovat]

Ahoj, hele, nemáš někde onu otázku, kterou používaly prověrkové komise po nástupu Gustáva Husáka? Bylo to něco jako, zda dotyčný člověk souhlasí s bratrskou pomocí vojsk Varšavské smlouvy. Já jsem asi hodinu googloval, ale nenašel. --Luděk 18:10, 1. 11. 2006 (UTC)

Hm, úplně jen tak namátkou mi připadá, že to muselo být někde v Pelikánových Listech (jsou v googlu); my jsme o tom v w:de:Informační materiály taky mylsím psali, ale to by bylo hledání... Jinak, Jirka Gruntorád, Libri Prohibiti, by snad taky něco věděl - http://libpro.cts.cuni.cz/, odvolej se na Honzu Koukala (alias byrokrat), infomat, Berlín. -jkb- 18:24, 1. 11. 2006 (UTC)

Mnoga ljeta[editovat]

Mnoga ljeta živijó, přeji všechno nejlepší k narozeninám! --Luděk 09:02, 11. 11. 2006 (UTC)

Byť jsem ti již přál před tvým odjezdem na IRC, připojuji se v tento den k Luďkově přání, a to nejen obvyklé zdraví, štěstí, úspěchy..., ale také hodně vydařených příspěvků na Wiki* projektech. ;-) --Milda 10:02, 11. 11. 2006 (UTC)
Mnoho díků, oslavy byly hezké, kupodivu se toho dne v Madridu konala i nějaká vojenská přehlídka v královském paláci, Juan Carlos s celou rodinou stáli na balustrádě a mávali, částečně i směrem ke mne, tak jsem ho prostě a bez ptaní vyfotil... To prostě potěší, že i takoví lidi na jednoho myslej :-), -jkb- 13:41, 14. 11. 2006 (UTC)
Sorry, I don't understand Česky. But I've seen a very curious photo on your user page!. It says "El Rey Juan Carlos y su entera familia celebran mi cumpleaños (a 11. noviembre) en la Palacio Real, Madrid" which means "The King Juan Carlos [king of Spain, where I live] and his whole family celebrate my happy-birthday (in 11th november) in the Real Palace, Madrid". The kings celebrating your happy-birthdate, ;-))) 89.129.71.239 17:07, 6. 1. 2007 (UTC) ca:Usuari:Aleator.
-) Hola. it is not a curious photo, only the text is a bit curious... I have taken the photo in Madrid on November 11th, which is my birthday, indeed. As I had no other explanation, so I have simply chosen this one. -jkb- 11:35, 7. 1. 2007 (UTC)

Rukopisy Z a K[editovat]

Ahoj. Piší se s malými, pokud vím. Jináč autory mám uvedené u obou spisů stejné ([4] -> Spory o pravost).

jo, dík


Happy birthday!![editovat]

Hi jkb, I received your message, and I asked for help. One wikifriend, who lives in Spain, told me that is very frequently that people do manifestations in Madrid, on Satudays.

Look at this photo http://www.larepublica.es/article.php3?id_article=2652 (Article says... Thousands of people demonstrate in Madrid for the freedown to the saharahui people). But he believes that the kings of Spain didn´t go to this. Sorry, but I was looking the news online and don´t talk about another demonstration in Madrid. --LadyInGrey 19:13, 15. 11. 2006 (UTC)

Muchas gracias. Naturalmente hay muchos manifestationes in Madrid, pero... Mira mi respuesta en tú pagina en es.source. -jkb- 19:25, 15. 11. 2006 (UTC)

Ahoj -jkb-. Já sem Ti zapomněla poblahopřát k narozeninám, neb jsem teď měla takovej fofr, že sem ani neotevřela diář (teda já ho někde zašila a našla až teď). Takže všechno nejlepší aspoň dodatečně. --Karakal 15:20, 16. 11. 2006 (UTC)

Karakal, i Tobě dík, i když, ohledně toho data, si myslím, že oslava patřila skutečně mně... :-) - -jkb- 19:28, 16. 11. 2006 (UTC)

Spain[editovat]

We beleive that you saw some kind of celebration of the Independence War, which they will celebrate the 200 aniversary next year.

OK, mira commons:User:-jkb-/Gallery#Madrid, en algunos dias hay más. -jkb- 19:22, 21. 11. 2006 (UTC)

Ahoj prosba o pomoc z české pedie[editovat]

Ahoj -jkb-

Máš pěknou uživatelskou stránku! (Ale to jen tak mimochodem). Přišel jsem na Tebe delegovat pomoc z Wikipedie, pokud se nebudeš zlobit. v oldidu z Potřebuji pomoc najdeš prosbu o pomoc najít původní text ČSR, který měl být platný v roce 1945. Dal jsem quick search skrze naše (tvoje :) ) Wikisource, ale asi bohužel nic. Pokud přeci nebo pokud bys věděl jak to najít mimo Wiki, no vsázel bych na Tebe, že budeš jediný kdo bude vědět jak pomoci.

S pozdravem ... A měj se hezky --Reo On 17:51, 25. 11. 2006 (UTC)

P.S. -> Jo + + všechno nejlepší k narozeninám - ikdyž ex post :)

Hotovo. A dík moc. -jkb- 18:27, 25. 11. 2006 (UTC)

Notizen[editovat]

Wi haben die Adminnotizen auf der de-Wiki verschoben - siehe dort, 149.225.58.80 13:07, 2. 12. 2006 (UTC)

Klar, schon g'sehen, danke. -jkb- 13:22, 2. 12. 2006 (UTC)

Smazané a nepoužívané šablony[editovat]

Ahoj, nezávisle na tobě jsem začal editoval „svou“ verzi stránky, čekal jsem že mi to ohlásí editační konflikt a sloučím to, ale nestalo se. Teď už musím jít do práce, tak to nějak dořešíme později. --Milda 07:50, 3. 1. 2007 (UTC)

Ale jistě, že jsme oba jednou měřili a čtyřikrát řezali jsem si všiml po uložení taky... na IRC jsem navrhl dát ty dvě časové šablony na tu novou založenou stánku nepoužícvané, a to povídání o tom jak se to dá dělat nyní pak na příslušnou diskusní stranu; udělám to, a tu Tebou založenou stránku (smazané...) ale prozatím nechám, dá se to smazat odpoledne či večer. -jkb- 07:54, 3. 1. 2007 (UTC)
Spíš půlkrát měřili. ;-) K oběma šablonám jsem do diskusí dopsal syntaxi téhož pomocí funkce parseru, jak jsem to vyzkoušel, i když to asi bylo myšleno jako výzva pro Dannyho. Pokud ty šablony ničemu nevadí (to by nám asi měl říct Danny, jestli se v budoucnu nechystá nějaká změna softwaru, která by znemožnila jejich funkci), tak bych je nemazal, aspoň ne Šablona:DATECODE, její použití mi připadá snazší. Případně by se mohly přepsat, aby ony používaly funkce parseru místo předdefinovaných proměnných. --Milda 11:11, 3. 1. 2007 (UTC)

K technickým věcem[editovat]

přesunuto na Wikisource:Pod pramenitou lípou#K technickým věcem

Re: Trolling etc.[editovat]

Hi -jkb-,

I tagged the article with a delete template and I did not create it ... Pill 20:56, 14. 1. 2007 (UTC)

see your talk page pls where this talk begun. Thanks, -jkb- 14:54, 15. 1. 2007 (UTC)

Slimák[editovat]

Zveš Slimáka na Wikisource? To není dobrý. Jemu a jeho loutkám se nedá věřit ani pozdrav. --Egg 20:38, 19. 1. 2007 (UTC)

Věřím v jejich existenci. Pevně. V pozdrav ne. Ještě pevnějc. -jkb- 20:45, 19. 1. 2007 (UTC)

Wikisource[editovat]

Hi! Please add relevant cs: information for Wikisource here. Thanks! Dovi

Porthos[editovat]

Vždy připraven. --Zirland 15:53, 27. 1. 2007 (UTC)

Gratulace[editovat]

Gratuluji k 10 000. editaci.
Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 02:29, 31. 1. 2007 (UTC)

Můj bože jak se to stalo??? podle mého počítače editací mám asi tak 4200 editací zde na cs.source, asi tak 7500 na cs.wiki (nehledě na pár set či víc pak jinde), takže nevím, kde se to tu vzalo - ??? Leč přesto dík, dám brzo vědět, kam se daj posílat balíčky s dárky... -jkb- 11:35, 31. 1. 2007 (UTC)

To je desetitisící provedená editace na cs.wikisource...
Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 20:27, 31. 1. 2007 (UTC)

Aj, v tom případě to pak skutečně patří do oznámení a tedy všem a já bych se skoro mohl omluvit, že mi to uniklo :-)... -jkb- 06:15, 1. 2. 2007 (UTC)

Stav se[editovat]

Ahoj, prosím tě, stav se příležitostně na IRC a ozvi se mi na /query, potřebuju něco probrat. --Egg 12:35, 7. 2. 2007 (UTC)

Byron -- Zoe[editovat]

Hi. Thanks for taking the time to track me down and ask about it. In Greek, the word "zoe" does indeed mean "life". But that's not the sense that Byron is using it in the poem. It's also the diminutive (short form of a name) for Teresa [Makri], the woman he wrote the poem about. He's not saying "My life, I love you", he's saying "My Zoe, I love you.". Jkelly 17:43, 13. 2. 2007 (UTC)

thx, see w:en:User talk:Jkelly#Cs.source, -jkb- 17:54, 13. 2. 2007 (UTC)
Hm... that's a question of interpretation and opinion. Byron was writing for an audience that would be more familiar with Greek, and so could be expected to pick up on the Zoe/life double meaning. I will say that if I were to translate the poem into French, I wouldn't translate the refrain as "Ma vie, je t'aime"; I'd leave it in Greek ("Zoe mou, sas agapo."). Jkelly 18:48, 13. 2. 2007 (UTC)

Opakované vandalizace diskusních stránek[editovat]

Nesleduji jiné projekty, tak nedokážu posoudit, jestli je to všeobecný jev nebo jen naše specialita. Připadá mi ale zvláštní, že vandalské útoky v poslední dnech vedou jen na diskusní stránky a navíc jen opakovaně na dvě. Co kdybychom tyto dvě konkrétní diskusní stránky polozamkli a sledovali, co se bude dít dál? --Milda 18:24, 14. 2. 2007 (UTC)

No, na oldwikisource v posledni době stále vandaluje nějkaký bezprizorný člen na jedné stránce. Ale. Zamknout či polozamknout pár stránek je dle mne v pohodě. Sice se to na wikipeidiích s frekvencí několika tisíc editorů za hodinu nechce dělat, ale já si myslím, že to zde mohu bez problémů doporučit a prosadit. Navíc i vzhledem k tomu, jak jsem již řekl, že su asi bude/může jednat o trestní akce z jiných souvislostí. Klidně udělej - ovšem momentálně si nejsem jist, zda např. nějaké kaskádové zamykání vůbec funguje, němci s tím mají problémy, takže asi když tak zamknout normálně. -jkb- 18:31, 14. 2. 2007 (UTC)

Osobní útok na cs.wiki[editovat]

Co měl znamenat ten text, který jsem zde odmáznul? Doporučuji k přečtení: Wikipedie:Žádné osobní útoky. --Dezidor 20:27, 14. 2. 2007 (UTC)

@ kolega Dezidor. Tak nevím, kolego o co jde. Váš zásah, kdy jste vymazal mou formulaci, že si Hedvíček udělá do kalhot (aniž bych tedy udělal nějaký odkaz), jste sám označil jako (osobní narážku), ne urážku, v souhrnu editace jste pak sám volil formulaci „odmazání nevhodného textu“. Nevím tedy, proč bych si měl číst Wikipedie:Žádné osobní útoky. Díki, -jkb- 20:42, 14. 2. 2007 (UTC)

Dodávám p.s.: :-), -jkb- 20:45, 14. 2. 2007 (UTC)

Ono je to jak narážka tak urážka. Narážka na jeho antikomunistické názory (což samo o sobě není dobře nárážet na něčí názory či minulost) a urážka jeho osoby. Já Vás za to blokovat nebudu, ale je třeba si uvědomit, že až se bude takto o někom (třeba o Vás) vyjadřovat Hedvíček či kdokoliv jiný, hranice vkusu již bude takovýmito narážkami/urážkami posunuta určitým směrem. --Dezidor 20:55, 14. 2. 2007 (UTC)

Ale jistě. Máte pravdu a já hranice posouvat nechci a už nebudu. Jenomže, co se týče jisté perverzní úrovně, mrkněte se na toto. -jkb- 21:04, 14. 2. 2007 (UTC)

Stránky občas sleduji. --Dezidor 21:08, 14. 2. 2007 (UTC)

Zmatek v nádraží, cs.wikipedia[editovat]

Já se samozřejmě pokoušel upravit celý systém do nějaké unifikované roviny; nyní jsem to opět překopal. Článek byl předělán na seznam (Seznam železničních stanic v Berlíně podle Seznam železničních stanic v Praze), ten obsah jsem přesunul do článku Doprava v Berlíně, jednotlivá nádraží jsou zvlášť ve vlastním článku. Držel jsem se doporučení o tom, že není vhodné zakládat článek o několika věcech najednou; co se týká německých dálnic, správný název by mohl být Německá dálniční síť. V souvislosti s tím se bude rozdělovat i Podzemní dráha v Berlíně, až udělám články o linkách tak vydělím i ty ukázkové stanice z hlavního článku zvlášť (stejně jako tomu je u spousty jiných měst). Radši to oznamuji teď, aby se to dalo případně nějak připravit, trochu se dohodnout a nedostali jsme se tam, kde jsme byli včera ŠJům, tedy ve stavu kdy on byl naštvaný na mě a já na něj :-) --84.42.133.240 13:57, 22. 2. 2007 (UTC) (Aktron)

Odpověděl jsem tam a tam a tam... :-). A klidně se tu přihlaš. -jkb- 19:18, 22. 2. 2007 (UTC)

VfD "List of Registered Historic Places in Malta" na en:[editovat]

Mohl by jste se podivat na: [5]. Clanek ja na VfD a nikdo tam nema tuseni o co se vlastne jedna. TIA, Pavel Vozenilek. (Pisu to sem protoze mne jine, vhodnejsi misto nenapadlo.) 85.70.83.93 19:30, 24. 2. 2007 (UTC)

done, dík, -jkb- 16:02, 28. 2. 2007 (UTC)

Opakované osobní komentáře k jiným uživatelům na w:cs:[editovat]

Zdravím!

Pane kolego, byl bych rád, kdybyste nadále na české Wikipedii nekomentoval jiné uživatele stylem, který u vás v poslední době tak často zaznamenávám. Pokud se zapojujete do diskuse k nějakému problému, komentujte problém, nikoli jiné přispěvatele, a to ani prostřednictvím intelektuálních opisů. Pokud toho v daném případě nejste schopen, zkuste se raději do diskuse nezapojovat. (Podotýkám také, že ani přímé či nepřímé napadání zablokovaných uživatelů (ať už byli zablokování pro sebezávažnější prohřešky) není zrovna v souladu s wikietiketou).) Vizte též wikietiketu, bod 14.

Věřím, že své diskusní příspěvky budete nadále důkladněji rozmýšlet a „nenecháte prchlivost cloumat Vaším majestátem“, abych použil citátu.

--Mormegil 17:45, 5. 3. 2007 (UTC)

Zdravím také. Maličkost předem: od našeho prvního setkání, někdy v listopadu 2004 v Praze, jsme si tykali, později též, tak se toho držím i zde (nejen právem staršího).
K Tvé zprávě a k věci. Beru na vědomí. Měl jsem dojem, že na cswiki figuruje víc než dost uživatelů, kterým jde jen o dmýchání sporů, resp. pak o kažení nálady, něco napsat (i to se mne dosti dotklo), proto jsem v poslední době (jistě takové nóvum) pár názorů do diskuse přihodil. Jistě občas trocha polemičtěji než to děláš Ty. Jsem ale i dnes názoru, že cswiki zachází s potenciálními či skutečnými trolly atd. velice laxně. Což, mimochodem, není můj problém. Přesto: vycházel jsem z toho že je prospěšné na to či ono poukázat. Což jistě nenašlo Tvou přízeň (aniž by ses tu nahoře zmínil, o které útoky na které zablokované uživatele šlo - včera jsem se „obul“ do jiných). Navíc, stačí se podívat se na můj účet contribuitions - mám dojem, že během měsíce února jsem založil víc článků než všichni mnou kritizovaní dohromady (a mám na mysli nové články, ne nějaké pahýly, rozcestníky a podobné).
Ovšem, i zde je nutno ještě to či ono udělat, takže ve volném čase budu spíše zde k nalezení. S přáním všeho nejlepšího, -jkb- 19:00, 6. 3. 2007 (UTC)

Texty na české Wikipedii[editovat]

Chci se zeptat, jestli ukázky díla u některých autorů na cs.wiki neodporují podmínkám autorského práva – narazil jsem na texty u hesel Josef Kainar a Vladimír Holan, přičemž ve druhém případě je sekce opravdu „nadstandardní“. Bez odezvy tam visí od prosince narážka v diskusi… --Petr C. 17:35, 19. 3. 2007 (UTC)

Zcela jistě se na to mrknem, dík za poukaz. Mně napřed musí skončit neočekáváná wikidovolená, zapříčiněná trochu koncentrovanějšími blbými nápady po internetu, což by mělo skončit někdy během zítřka (tedy, zítra skončí asi jen má neočekávaná wikidovolená, ne blbosti po internetu). -jkb- 19:00, 19. 3. 2007 (UTC)
Vyjádřil jsem se v obou případech na diskusní stránce na cs.wiki. Zejména v druhém případě bych se přimlouval za uryhclené řešení tedy asi smazání. -jkb- 14:04, 20. 3. 2007 (UTC)

Kategorie států[editovat]

Přeložil jsem včerejší Usnesení Akademického senátu Varšavské univerzity ve věci ohrožení demokratického právního státu, ale nějak se mi příčilo to dát do kategorie Kategorie:Dějiny Polska. Proto jsem vytvořil kategorie:Polsko a nadřízenou Kategorie:Státy, kterou jsem zařadil do Kategorie:Základní kategorie. Nevím, jestli jsem postupoval v souladu se zvyklostmi, tak to raději na sebe bonzuju. --Luděk 08:27, 23. 3. 2007 (UTC)

Rozšíření[editovat]

Zdravím, mám dotaz. Mám, když dodělám knihu, rovnou smazat šablonu Rozšířit, jak je třeba tady Babička? --Lion438 17:50, 16. 4. 2007 (UTC)

Tak já vůbec nevěděl že tam je a teď, když to vím, tak nevím proč tam je. Tahle šablona bývala spíš na autorských stránkách spisovatelů, kde scházely položky jejich díla. U takového sborníku jako Babička by šablona byla oprávněná tehdy, kdyby v seznamu kapitol (či částí) takového sborníku nějaké ty kapitoly scházely. Zde to je ale očividně vše, takže s odvahou smazat. -jkb- 17:58, 16. 4. 2007 (UTC)

Něco jiného než co? Nerozumím otázce. :-( --Milda 18:22, 16. 4. 2007 (UTC)

Byla to otázka, je-li můj výklad (a překvapení) správný, že šablona tam nemá co dělat :-) -jkb- 05:21, 17. 4. 2007 (UTC)

Dík za nakopnutí, ne nadarmo jsem v sobotu jedné známé říkal, že mi už měkne nebo tvrdne mozek ;-). Já jsem tu šablonu {{Rozšířit}} kdysi pochopil jako omluvu, že rozsáhlejší dílo zde ještě není kompletní, a současně jako výzvu případnému čtenáři, který by je chtěl mít kompletní, že se může zapojit (například já jsem se touto šablonou u Starých pověstí českých nechal nalákat). Dílo se pak většinou rozšiřuje editováním podstránek, a pokud není potřeba dělat úpravy na obsahové stránce, tak se na sundání šablony občas zapomene. Takže pokud obsah na úvodní stránce určitého díla již neobsahuje žádný červený odkaz, pryč s šablonou! --Milda 05:53, 17. 4. 2007 (UTC)

Jj, jak říká Milda (taky to má mít ten účel, že nedokončená díla se (díky zařazení do kategorie) lépe hledají). Když se dílo dokončí, tak šablonu sundat. (no, píšu hlavně abyste věděli, že žiju :)) --flambelle 12:22, 17. 4. 2007 (UTC)

V souvislosti s poslední editací na Wikipedii upozorňuji zdvořile na šablonu w:Template:NowCommons určenou pro vkládání přímo na stránku obrázku. --Zirland 22:21, 18. 4. 2007 (UTC)

Ochranov[editovat]

Můžeš vyjasnit rozdíl, který spatřuješ mezi Ochranovem a Herrnhutem? Podle mě jde o český, resp. německý název téže obce. Qasinka.

Kontakt[editovat]

Milý -jkb-

Chtěl jsem se zeptat, jestli je na vás někde nějaký kontakt (ICQ, Jabber)? Nebo se můžete ozvat vy mě (kontakty na mé osobní stránce), že bychom prodebatovali Ochranov a spol. Šandík 85.71.111.18 18:59, 24. 4. 2007 (UTC)

Jistě, odpovídám na cs.wiki na Vaší stránce. -jkb- 18:57, 25. 4. 2007 (UTC)

2000. příspěvek[editovat]

Zdravim. Můžeme si gratulovat, že? K 1. květnu bychom mohli mít pěkné jubileum.:o)))--Lion438 17:12, 29. 4. 2007 (UTC)

Taky zdravím. Tys mne včera zmátl, když jsi přestal editovat - já měl text už připraven... No, ale Ty jsi už v kronice byl, tak zas kolega Spfan. Jinak, 1. května mám jubileum stejnak, já se v „den práce“ 2004 přihlásil jak na de.wiki tak i na cs.wiki. -jkb- 07:27, 30. 4. 2007 (UTC)
Tak to promiň, ale já jsem už měl dodělanou knížku, tak jsem novou nezačínal. Správně, ať je v kronice i někdo jiný:o)--Lion438 13:25, 30. 4. 2007 (UTC)
a ještě mám i pro sebe malý bonus. Včera to bylo 14 dní, co jsem se registroval. A ke včerejšímu datu 242 editací. Osobní statistika, je pro mě taky důležitá:o))))--Lion438 13:32, 30. 4. 2007 (UTC)
Díky -jkb- za zlatý glóbus! Je to ocenění všech, kteří sem během minulých 3 let přispěli a díky nimž (vlastně nám všem) teď nemusíme pro spoustu knih chodit do knihovny. Díky za administrátorskou práci a přeji hodně nových přírůstků! --Sapfan 11:40, 5. 5. 2007 (UTC)
Nazdar kolego. Dík za těch pár vět. Těší. -jkb- 22:02, 5. 5. 2007 (UTC)


Struktura esperanta[editovat]

Musel jsem si zavzpomínat, odkud ten text mám. Myslím, že pochází z brožurky Theodora Kiliana (1894-1978) "Seznam 808 nejpoužívanějších slovních kmenů v mezinárodním jazyce esperanto" (Třebíč 1966). Slovníček je doplněn mluvnickým přehledem na str. 29-32. Při srovnání vidím, že jsem text malinko upravil. Autorská práva po T. Kilianovi má pan Pavel Sittauer, předseda esperantského klubu v Třebíči, kterému T. Kilian odkázal i svůj domek a literární odkaz. Mail nemá, jen telefon 568 841 909, pokud si chcete vyžádat souhlas. Ale nevidím v tom problém. Jsme rádi, když někdo propaguje esperanto a tohle navíc není žádný složitý literární text. Zamnehof zemřel před 90 lety (1917) a ten krátký přehled o 16 pravidlech může přeložit kdokoliv. Miroslav Malovec

P.S. Na mail Vám pan Sittauer neodpoví, protože neumí otevřít počítač (76 let). Jejich mail otvírám já, lze mu jen zavolat a odvolat se na mě. Malovec

No dobrý, je to sranda... Dík, -jkb- 17:35, 10. 5. 2007 (UTC)

Pobočka[editovat]

Všiml jsem si, že jsi se škrtnul ze zájemců o českou pobočku Nadace proto, že diskuse byla přesunuta na Meta. Připadá mi to malicherné. Je to přece důležitá věc, pobočka bude jednat i za Wikisource a propagovat ho. Ty jsi hlavní tahoun projektu, tak bys tam měl mít určité slovo. Pokud se ho vzdáš, bude ho mít někdo jiný, svázaný s Wikisource volněji. Pokud jde o sledování dění, slíbil jsem ve Wikipedii, že tam budu oznamovat důležité kroky, a totéž míním dělat i tady. Navíc nemáš pravdu, že ten přesun nebyl nikde diskutován. Všichni zájemci byli pozváni na pracovní setkání, kde se nás sešlo asi 12 a všichni se tam na tom shodli. Je to technická záležitost, ne věcná. Připadá mi škoda opouštět důležitou myšlenku kvůli technické otázce. Ale je to tvoje rozhodnutí. --Egg 10:13, 16. 5. 2007 (UTC)

Ke škrtnutí nedošlo ani náhodou ani z technických důvodů ani z hrátek malichernosti. Jak já tak i Milda jsme se od samého začátku jako zájemci nahlásili a účastnili se i diskusí. Ovšem nejen pozvánka na setkání ale i oznámení o setkání se nějak minulo s mou adresou (s druhou pak částečně), takže jsem byl překvapen (místo toho jsem se dočetl tu a tam, jak si na metě nastavit nastavení a sledovat změny - souhrně dík za dobře míněné rady, jsem tam ale registrován již dosti dlouho). Buď tedy shodou okolností nebo díky neočekávanému zásahu osudu (dem, deux ex machina, také diabolo ex machina - asi to první) jsme se ani nebavili o tom, zda a kdo se z nás zúčastní, což jsem jaksi plánoval. Další spíš jinými kanály, ne zde. -jkb- 12:30, 16. 5. 2007 (UTC)

Volapük domain support[editovat]

Dear jkb, I've just noticed you've added your support to request for a Volapük wikisource subdomain I had placed ages (well, one year) ago. Thanks! I wasn't really thinking of asking for a subdomain anymore -- after what Yann had said about domains being justified only by communities of more than one user, which made good sense to me -- but I do admit a separate domain looks more... prestigious. What do you think -- is it justified? The main points about a Volapük wikisource subdomain are: (a) it's a limited wikipedia: the total number of Volapük texts is not infinite (a little less than 2000 is my estimation; perhaps 3000 if you include texts in other languages about Volapük, which, of course, belong in other wikisources), and (b) I'm probably going to remain as the only contributor for the foreseeable future, because most other Volapükists are not really very computer-oriented. So it's probably going to remain a one-person endeavor (and thus limited by my own capacity of finding time to work on it)... If these restrictions are not very important for the wikisource philosphy, then... of course, as I said, a specific subdomain is a neat thing to have. :-) Smeira 25 May 2007

Mi responsa mirá a tu página en multi.source aquí, en alguňas horas, -jkb- 12:44, 25. 5. 2007 (UTC)

Dear jkb, I've now (following User:555's advice) placed another Volapük wikisource request at meta (here). May I ask you to have a look and tell me if I forgot something, or did something wrong? If everything is OK, we just have to wait and see if me being a community of one will not be too bad and cause rejection (the new language policy states clearly they want at least five active contributors...). Thanks again for your support. --Smeira 03:34, 6. 6. 2007 (UTC)

olá, mirá aquí, -jkb- 08:27, 6. 6. 2007 (UTC)

¡Gracias, jkb! Let's see what happens with such requests. Where is the discussion about the future of oldwikisource that you mentioned -- can you give me the link? I'd like to see how these things are being decided... (I'm a bit worried of having to fight vandalism all by myself; in the Volapük wikipedia I'm not always very efficient, and sometimes I only find things that need to be deleted after a couple of months. Is there a page on how to combat vandalism?) --83.85.129.137 13:19, 6. 6. 2007 (UTC)

Seznam článků s odkazy v nadpisech (Wikipedie)[editovat]

Zdravím, už před časem jsem realizoval seznam článků jež mají ve svých nadpisech oddílů odkazy; tuším, že jsi o něm psal. K dispozici je zde, případně změny umístění avizuji. Aktualizován bude jednou za měsíc. --Martin Kozák 22:56, 8. 6. 2007 (UTC)

Dík za odkaz. Já swe o tom skutečně již párkrát zmiňoval, protože mi jde na nerv jak na to někteří kašlou, v poslední době pak stále víc i staří wikipedisté a mnoho správců. Přitom to stojí kdesi v pravidlech že se to nemá, protože to znemožňuje ve většíně případů přímý skok na sekci z RC či jinými odkazy. Přesto se používá běžně jak v článcích tak i v jiných jmenných prosorech. Změnit to je navíc problém, protože to je nutno dělat většinou ručně, ne botem. Nemách chuť se ale o něčem na cs.wiki hádat. -jkb- 16:46, 9. 6. 2007 (UTC)

Autorské texty[editovat]

Dobrý den,

dneska (24.7) jsem s Vaším kolegou (icq:Tlusta) řešil autorství některých vložených textů na WIKI a poradil mi abych napsal Vám.

Konkrétně jsme vložili nová témata:

nebo

Ale druhý den je někdo zakázal. Psal jsem několikrat na info-cs@wikimedia.org, ale po více jak měsíci se nikdo neozval. Na všechny texty i případně fotografie máme autorské smlouvy. Naše společnost Meditorial vytvaří edukační projekty na internetu a máme zájem pokud dané téma na WIKI neexistuje, tak ho vytvořit. Namátkou uvádím některé naše aktuální projekty:

... aj.

Děkuji za odpověď

Ruda Ringelhán (ruda@meditorial.cz)

Zdravím. Více méně vyřízeno, kolega Tlusťa mne též oslovil přes IRC, onen e-mail jsem našel a jeho obsah na diksuní stránce impotentia etc... vložil, takže přinejmenším tento článek je nyní - jak i vidím - v pohodě. Pravděpodobně se kolega s Vámi spojil - něco obdobného by se muselo stát i s ekzémem resp i dalšími články, klidně i v jednom mailu najednou. Mnoho zdaru, -jkb- 16:41, 24. 7. 2007 (UTC)
Dodatek: Mail ve věci exému a rýmy jsem již také našel a dal jsem na wiki zprávu. Zdar, -jkb- 18:38, 24. 7. 2007 (UTC)

RE:
Ekzém (http://cs.wikipedia.org/wiki/Ekz%C3%A9m) je stále jen "pahýl", který vzniknul po tom co se zakázal náš původní text. Je možné se domluvit do budoucna, na vámi vyhovujícím principu, když vložíme nové téma, aby se nezakazovalo? A abychom nemuseli takto složitě komunikovat? Děkuji.

V pohodě, počítám, že kolega Tlusťa se ozve nějak během dneška či zítra, a něco dohodne, jink přirozeně je možné reklamovat i zde. Vše nejlepší, -jkb- 13:39, 25. 7. 2007 (UTC)

Čau[editovat]

No prostě sem si formátoval ty Broučky ve Wordu a plácnul je do tý filozofský historie, ve který sem si stahoval nějaký tagy. Pak sem to musel dát pryč - to bych nepřenesl, takovej renonc. No prostě sem lama :-)) Jinak díky za gratulace k vyznamenání.--Zdenek 15:06, 14. 9. 2007 (UTC)

Já jsem si říkal: „Proč ten Zdenek prvně vloží a pak zase smaže kapitolu z Filozofské historie? A ještě nám to vzkazuje ve shrnutí AHOJKY správci...“ (nevšiml jsem si, že -jkb- kdysi takto vtipně nastavil automatické vyplňování shrnutí) :D Tak kliknu na rozdíl verzí a vidím, že tam byli Broučci. Mít zde obdobu wikipedistického Kabinetu kuriozit, už by to tam bylo. Nebo bychom mohli vyhlásit 14. září jako každoroční recesistický den na Wikisourci. :-))) --Milda 16:34, 14. 9. 2007 (UTC)

Pěkně jsem to zkonil. Nevím, nevím co by na to řekli příznivci Jiráska nebo Karafiáta.:-)) Proto jsem to raději co nejrychleji smáznul. Nejsem proti recesi a bude mi ctí, když se na počest týhle zmatkařiny bude vyhlašovat "konina měsíce". :-))


Prosím tě myslíš, že by se pro naše potřeby dal nějak využít PSPad? Myslím na formátování a vkládání tagů a k zpracovávání velkého množství textů. Jsem prostě Lama a rád bych svojí práci nějak zefektivnil.Dík za odpověď --Zdenek 15:32, 14. 9. 2007 (UTC)

Aha. To mne ovšem velmi těší, když mne tu někdo pokládá za člověka, který tu převrací stávájící software a vytváří nový... Já si dal vskutku velkou práci se založením domény a její další údržbou (a měl jsem loni z toho velké bolení hlavy), ale co se týče speciálních otázek, tak bych tu znal pár jiných kolegů, kteří budou mít drobet větší kompetence - já jen někdy vím, o čem je řeč. Ale vidím žes to crosspostoval i Mildovi, ten se jistě ozve. Jinak: mnoho zdaru, -jkb- 15:51, 14. 9. 2007 (UTC)
Nemám nic ani proti archivu nesmyslů (to byl myslím můj první název), ani proti nějakému dni recese, i když čímž houšť tím větší kapky, čili den resece by mohl být i dvakrát do měsíce. -jkb- 17:15, 14. 9. 2007 (UTC)

Gaudeamus igitur[editovat]

Tato diskuse byla přenesena na vhodnější místo, viz Wikisource:U pramene/Archiv 1#Jinojazyčné texty

Redirekty po přesunu ano či ne?[editovat]

Ahoj, dnes jsme se na IRC minuli doslova o pár sekund. Chtěl jsem prodiskutovat otázku, zda nechávat přesměrování vzniklá jako pozůstatek po přesunu básní na podstránky sbírky, konkrétně např. dnešní PosláníDevátá vlna/Poslání nebo PotměDevátá vlna/Potmě. Nejprve jsem ty redirekty smazal, ale pak jsem nad tím trochu uvažoval v tom smyslu, že pokud Dezidor tyto básně našel někde na webu samostatně, byly pro někoho zajímavé i jednotlivě, a tedy by je někdo další mohl hledat v nejvyšší úrovni hlavního jmenného prostoru. Tedy otázka zní: ponechávat (nebo dokonce vytvářet?) taková přesměrování, pokud je název volný? (A až volný nebude, tak tam bude rozcestník, který na podstránku bude odkazovat jako na jedno z děl s takovým názvem.) --Milda 14:20, 14. 10. 2007 (UTC)

No jestli je dělat dodatečně systematicky moc nevím, pokud by to mělo smysl tak proč ne. A to co je bych nemazal, má-li to smysl. Já mažu jen redirecty co jsou zcela mimo a koninou, které nebude nikdo hledat, testy překlepy, sálodlouhé redirecty a složité redirecty na které nikdo nepřijde (i když zase i zde dělám výjimky: je-li myslitelné, že mezitím tam odkazuje nějaká stránka mimo cs.source, tak zůstanou). A jinak když se něco najde, tak třebas i vytvořit. -jkb- 16:18, 14. 10. 2007 (UTC)

Meta message to Jimbo[editovat]

I noticed your message on the Meta talk page. If you are having named user vandalism you may wish to request CheckUser on these accounts (via meta m:Requests for CheckUser information). It is likely that these edits may be from Open Proxies, regards (m:User:Herbythyme) --82.69.52.3 12:13, 20. 10. 2007 (UTC)

Sinti - Sinté na cs.wiki[editovat]

Změnil jsem to zpátky, protože jsem to v češtině nikdy s "é" na konci nepotkal. Stejně si myslím, že duplicita hesel Cikáni - Romové na cs.wiki je jen antiromská provokace. --Anglos 15:16, 29. 10. 2007 (UTC)

Náhodně jsem si revertu všiml hned po něm. No, já to s é neviděl taky nikdy. Jinak ano, údajná duplicita je provokace, a poslední úprava se mi zdá dost nešťastná, ele lepší poopravit to někdy v klidu. Ano, někdy se zdá, že tam editují stavitelé oněch ochranných zdí v Ústí či kde. -jkb- 15:27, 29. 10. 2007 (UTC)

Že se vám do toho pletu :-), jak je jednotné číslo od Sinti? Nabízí se totiž vysvětlení, že by tvar Sinté mohl být tzv. hyperkorektní, tedy nesprávný ke správnému Sinti (toto je jen má úvaha, inspirovaná kapitolkou na jazykové poradně ÚJČ ČAV, v analogii ke správnému studenti versus nesprávnému studenté). --Milda 15:48, 29. 10. 2007 (UTC)

No jo, jenže nehledě na negativní výsledek v hledání na wikislovnících: na oficiálních stránkách Rómů etc. v Česku se při zadání pojmu Sinté do hledátka objeví 0,0 výsldků. Dle mne to je Sinti a zřejmě nesklonné. -jkb- 15:59, 29. 10. 2007 (UTC)


Dekuji za snahu, ale neni to ono, bohuzel:(. Ty blbe mezery, kdyz ji vlozim do clanku, jsou tam furt. Bosquete

Jo, super. Funguje to, zrejme to delalo zarazeni do kategorie, protoze bez toho infa to fungovalo takhle blbe taky (to jsem zkousela). Jinak ta mezera by nebyla tragedie, ale pokud dany panovník, jako treba Filip II. Španělský vládl vice zemím, tak se to dost roztahne. Jeste jednou dekuji Bosquete

Šablony[editovat]

Ahoj, vidím, že ses po roce vrhnul na ty šablony :-). Tak než to bude definitivně hotové a na stránkách změněné, spěchám s připomínkou, která ve mně už pár týdnů hnízdí, a jak edituju další a další stránky, je ta nespokojenost se současným stavem stále silnější. Mám na mysli umístění informačního boxu vpravo od textu, kde na mě působí stále více rušivě, a to i přesto, že jsem na rozdíl od některých jiných uživatelů zastáncem uvádění přesných informací o zdroji textu na každé stránce, nejen na obsahové stránce díla. V případě jiných děl než básní je to rušivé působení o to silnější, že tam dochází k obtékání textu kolem infoboxu, který přitom součástí toho původního díla – na rozdíl např. od obrázků – není.

Nabízí se dvě možná řešení:

 1. V záhlaví stránky bude přes celou šířku jednoduchý infobox podobný současnému {{NavigacePaP}} nebo tomu, který dnes večer zkoušíš vyrobit, a který bude obsahovat pouze základní informace: autora, název díla a u sbírek i odkazy na obsahovou stránku sbírky, předchozí a následující část. Detailní infobox s informacemi o zdroji, překladateli, licencích a já nevím čím ještě by mohl vpravo být, ale byl by defaultně skryt pomocí CSS a javascriptu. V horním stručném infoboxu bude nenápadný, ale viditelný přepínač, který opět pomocí CSS a javascriptu způsobí zviditelnění detailního infoboxu.
  • Výhoda tohoto řešení: vše může být velmi snadno a pro editora transparentně realizováno jednou šablonou, která vytvoří jeden viditelný malý a jeden neviditelný velký infobox.
  • Nevýhoda tohoto řešení: pro uživatele se zakázaným javascriptem, pokud mu chceme poskytnout podrobné informace, bude detailní infobox vpravo stejně viditelný, protože bez javascriptu by si ho neměl jak zapnout.
 2. Základní infobox v horní části stránky stejně jako u první varianty, ale podrobný infobox v dolní části stránky pod dílem. Nebude zde nepřijatelně zasahovat do textu, tedy by se ani nemusel defaultně ukrývat.
  • Výhoda tohoto řešení: jak uvedeno, podrobný infobox nebude dole vadit, takže by se jeho zobrazování nutně nemuselo komplikovat javascriptem a uvažováním, co by, kdyby přišel uživatel bez javascriptu.
  • Nevýhoda tohoto řešení: pokud naši znalci pokročilých webových technologií nevymyslí nějaký důmyslný trik, budou údaje muset být zadávány pomocí dvou šablon jako např. dnes u sbírek, ale s tím rozdílem, že ta druhá by dokonce byla až dole pod textem, a tedy s některými základní údaji duplicitně. Ale tak moc by to zase nevadilo, např. na anglické doméně mají licenční šablonu ve zdrojovém textu taky až pod textem.

Tak to je snad všechno, co jsem měl ohledně šablon na srdci. Sice se ti to nemálo zkomplikovalo, ale snad mám jako uživatel, který sem velkou část textů vložil, právo taky do toho mluvit ;-). --Milda 20:13, 3. 11. 2007 (UTC)

Tak tedy nehledě na to, že řešení č. 2 (schovat to dole) by možná taky přišlo v úvahu, hm, proč ne, a že nevím, proč by tam musely být šablony dvě (dalo by se myslet na to, že nahoře bude jen nějaký malý kaslíček s písmenem i jako pro info, ktery by jednoho poslal dolů), jsem více méně vycházel z prvního řešení: tedy, asi až na tu NavigacePaP by všechny ostatní šablony byly schovatelné, defaultně ne, ale s osobním nastavením ano (to jde), s tím že je-li šablona tedy infobox schován, byla by nahoře jen taková jednořádková buňka kde by stálo decentně Informace o stránce a infobox by se mohl vyklopit. Tenhle fígl jde udělat vždy dodatečně pro všehcny šablony, je to na jedno brdo. Pokud by to ale bylo dole, tedy řešení č. 2, nje nutno vše pozastavit: A: infoboxy by asi vypaly jinak (byly by širší), a B: když nám robot dá ty šablony nahoru musel by je zas zpřeházet směrem do sklepa. I když ta myšlenka je skutečně možná vcelku výborná. Hm... Objevím se na IRC, ale ne dnes. -jkb- 20:31, 3. 11. 2007 (UTC)
P.S. S tím odkazovátkem v podobě i mám na mysli něco jako to i v infoboxu TextinfoJura, které jednoho přenese na jinou stránku - tady by to muselo prostě jen poslat jednoho dolů. A takový malý spratek by tam asi nebadil. -jkb- 20:58, 3. 11. 2007 (UTC)
Ať řešení č. 1 nebo 2, stejně by nějaká základní informace ještě nad samotným textem, tedy autor a název, být měla. Pak by nebyl problém dát „íčko“ úplně vpravo do té šablonky, pak nebude vadit ani malý spratek. ;-) Když se podíváš na jiné jazykové domény (nejjednodušší je proklikat interwiki na Havran (překlad Vrchlický 1890)), většina jich má nahoře jednoduchou šablonku, pouze německá Wikisource má vpravo infobox, tam ale zase není obtékán textem, ale zužuje prostor pro text v celé délce stránky, esteticky to vypadá lépe než naše obtékání, ale zase u delších textů je zbytečně užší prostor, kde se ten text zobrazuje (např. Kafkovo de:Das Schloß/Das zweite Kapitel). --Milda 16:35, 7. 11. 2007 (UTC)

Jo, jistě, to bych viděl jako skutečně dobré vylepšení, myslím za předpokladu, že by to bylo dosti decentní (mně se veškeré barevné kejkle nahoře taky časem přestaly líbit), a také by to nemělo být nějaké velké brimbórium jako na jiných sourcích (myslím, že jedna decentně držená řádka s nejpodstatnějšími údaji a vpravo tím íčkem by to zvládla). S největší pravděpodobností by pak šlo o celkem vždy dvě šablony, kde by bylo nutno údaje jako autor/dílo vyplnit dvakrát (že by existovala šablona, která by část sama sebe posunula na konec stránky zatím neznám). Ovšem, rád přenechám řešení i jiným, zdá se, že ode mne se v nejbližší časově jaksi špatně definovatelné budoucnosti toho mnoho očekávat nedá (což s WS nemá ovšem nic společného; OTRS pro Wikisourci ap. bude ale přirozeně fungovat). -jkb- 15:00, 9. 11. 2007 (UTC)

Odpověď: Pubertální žertík?[editovat]

Pokud vím, tak editoval jsem jenom na uživatelské stránce. Můj styl příspěvků a to jak jsem ho psal, měl za účel nepřímo se optat, jak je možné, že další žena vyniká tak skvěle v matematice. I když na matematiku mám většinou profesorky, nezažil jsem, aby byly natolik odborné v nějaké věci. Já věřím, že to dotyčná osoba vzala s humorem a podle toho odpoví. Zkrátka snažím se nacházet úctu k autoritám, bohužel, někdy to "přátelské poplácání po ramenou" zkrátka ze mě vypadne :)

Hezký den --88.100.162.6 (Arsen) 10:48, 5. 11. 2007 (UTC)

Wikipedie:WikiProjekt Autorské právo/Nezodpovězené otázky[editovat]

Pokusil jsem se o prvotní nástřel odpovědí, omlouvám se za zpoždění, ale měl jsem v poslední době málo času, pokusím se na problematiku podívat do chztrch knih. Hippopotamus

Pomoc[editovat]

Nechces se pripojit na IRC, kdyby potreboval alakab nejaky spravcovsky zasah, at ti to muze rychle rict. Vysime na #wikiversity.--Juan de Vojníkov 12:21, 21. 11. 2007 (UTC)

Apropo, co je za problém, že to sem nemá natáhnout? Ted jsem si konečně přežvejkal ten váš rozhovor.--Juan de Vojníkov 12:26, 21. 11. 2007 (UTC)

Juane, musím na chvíli zmizet, tak jen opět krátce. Jak alakab tak i Ty jste tu přihlášeni pár minut. A z ničeho nic tu začínáte vytvářet nejen šablony, které visí ve vzduchu (to se zde tak nedělá), ale začínáte tz zavádět různé funkce ap. Hele, tohle si nedovolím ani já sám, a jsem tu nejstarším a byrokratem. To se napřed udělá jako návrh, a počká se, co si myslí ostatní. Já z diskusí na de.source vím, že to není tak neproblematické. Navíc to musí mít zcela jiné pozadí než je zde. Navíc je problém, když tu do struktury domény (ne jen na nějaké stránky) začnou něco dělat kolegové, kteří česky asi neumí. Jak říkám, nejsme zde aqni na cs.wiki ani jinde, ale na cs.source. O proofreadu si klidně můžem podiskutovat, asi nejlíp někde Wikisource:U pramene. Zatím čau, ohlásím se. -jkb- 12:35, 21. 11. 2007 (UTC)

Já jsem ho k tomu nenutil. On chtěl sám pomost. Mě se ten tool líbil a ty jsi mi sám předčasem tvrdil, že chceš něco takového dělat. Apropo tohle je první projekt, kde je urážkou vytvoření šablony bez předchozí diskuse. Myslím, že to tu s tou slušností nějak přeháníte. Není to přece šablona, která by začala samočině fungovat. Když ní někdo bude chtít použít tak jí použije, když ne tak ne. No a když se bude komunita stavět nazadní, tak se může dodatečně smazat. Máš pravdu, že nevím jaký je postoj na ostatních mutacích ke jmenému prostoru Šablona a proto vycházím z principu, že jmený prostor Šablona je otevřen všem, stejně jako jmený prostor "hlavní".--Juan de Vojníkov 12:51, 21. 11. 2007 (UTC)

Juane, skutečně bych rád věděl, kde jsem napsal nebo řekl, že vytvoření šablony bez diskuse je urážkou. Prosím. Jde mi jen o to, od začátku tu zabránit bordelu který znám odjinud, nejen z cs.wiki. Nedávno běžela na de.wiki diskuse o tom, že někdo našel 100 šablon, nikde neregistrovaných, které vlastně ale dělaly to samé co 3 základní šablony. Protože nikdo nic nenajde, tak si udělá šablonu vlastní. A to zde prostě nebude. Chceš-li, máme návod, jak při zakládání šablon postupovat. Zde navíc nešlo o vytváření šablon, ale o oznámení, že se to koná v rámci zavedení jedné výborné funkce. Nevím tedy, zda jsem někde řekl, že to tu chci mít, ale jak říkám, v takových případech se o tom napřed diskutuje. Nejde jeno funkci, ale o to, zda taková funkce je pro tuto doménu dobrá a zda nám něco přinese. Abychom ProofRead upotřebili, musíme napřed rozhodnout a dosáhnout toho, že tu budeme mít skeny oněch textů. Zatím je nemáme. A vím, že na de.source se pár kolegů, kteří tam jsou déle, začíná proti různým věcem bránit. A navíc, ještě jednou: když se mi tu zaregistruje někdo, kdo česky neumí, a během příští minuty začne zavádět nějaké funkce, aniž by zdejší doménu a komunitu znal, tak to prostě napřed zatrhnu. Juane, to není namířeno proti nikomu, to je prostě tak. S tím, zda nějaká šablona funguje samočinně či ne a zda je jmenný prostor šablon otevřen všem či ne to nemá co dělat. Jde jen o to, že o některých věcech by dle mne měla rozhodnout komunita, tedy ti, co tu již mají pár věcných editací, a ne hr hr právě nově přihlášený uživatel, i když to dělal v dobrém úmyslu. Pokouším se o toto nějak starat, a když mi někde napíšeš, že se Ti zdám být nějak neohebný ap., tak nebudeš zcela jistě první. Ale je to tak. Zatím čau, vše v dobrém, -jkb- 13:39, 21. 11. 2007 (UTC)

No už jsem to pochopil. Můžeš mi odpustit mou vyjadřovací neohebnost?--Juan de Vojníkov 15:38, 21. 11. 2007 (UTC)

Juane, nazdar. Hele nedělej si problémy, všechno je v nejlepší pohodě, nemám co bych odpuštěl, to je blbost. Šlo tu o pár editací rychle za sebou následujících, a ani já tam neměl zrovna nejvíc času přemýšlet o formulacích. To je prostě vyřízeno, v pohodě jak říkám. Takže zatím, měj se a ještě jednou: vítej zde. -jkb- 18:05, 21. 11. 2007 (UTC)

Studijní vydání[editovat]

Dobrý den, kdysi jsme diskutovali na Diskuse:Internacionála o onom doslovném překladu z Budovatele, napsal jste tehdy "bude to tedy asi první studijní vydání něčeho v rámci Wikisource, což je žádané." Toto téma mě zajímá (protože bych se případně do přípravy takových studijních vydání velmi rád zapojil). Nikde na Wikisource jsem ale nic podobného nenalezl, pročež bych se rád zeptal na podrobnější informace ohledně postoje Wikisource k takovýmto vydáním. Pokud je to, že jsem nic nenalezl, způsobeno jenom mojí blbostí a ne tím, že k tomu žádné další informace nejsou, pak se omlouvám. --Mostly Harmless 10:17, 30. 11. 2007 (UTC)

Vítám tedy moc ještě jednou, nyní jako registrovaného. Jistě, vzpomínám si, kdysi není vlastně tak moc dávno, jen nějaký ten pátek. Já pro jiné úkoly jsem vše popustil z hlavy, přiznám, ale na druhé straně to je jistě lěpší pro případ jako je tento, že se nalezne někdo, koho to vážně zajímá a chce něco udělat. Hm, podrobnější informace... proto právě nejsou. Postoj je, že u mnoha textů (písně, modlitby, básně a spousta dalších) neexistuje jen jedna verse, ale verzí víc (viz mé dnešní zjištění na Diskuse:Otče náš). Pokud se tu tím chcete zabývat, tak prostě jen do toho, navrhujte a editujte s odvahou. Pokud se t o bude týkat jen Internacionály, tak nesjpíš na Diskuse:Internacionála, jinak se uvidí. A pomoc nebo rady zcela jistě dostanete. Těším se. -jkb- 13:24, 30. 11. 2007 (UTC)

Schwäbisch Gmünd[editovat]

Könntest du bitte http://books.google.com/books?id=Qz5zboOMQGsC&pg=PA222 in korrekter Zitation auf http://de.wikisource.org/wiki/Schw%C3%A4bisch_Gm%C3%BCnd#19._Jahrhundert einfügen? Danke sehr --84.62.227.90 02:18, 9. 12. 2007 (UTC)

siehe de:Diskussion:Schwäbisch Gmünd#Schwäbisch Gmünd, -jkb- 13:55, 9. 12. 2007 (UTC)

Hamburk[editovat]

Ahoj, můžeš se prosím podívat na dnešní ranní editace v článku w:Hamburk? Anonymní smazání části věty bez zdůvodnění ve shrnutí nebo diskusi, následované po předchozím zřejmém experimentu ze stejné adresy, mi připadá podezřelé, tak jsem to revertnul, ale nedokážu to posoudit z hlediska obsahu. --Milda 09:53, 11. 12. 2007 (UTC)

Prašť jak uhoď. Je to trochu zkrácené, jako ostatně víc věcí v tom pahýlu, a trpí to nepřestnostma, takže smazání zas tolik neuškodilo. Ta pouť s Reeperbahn a onou čtvrtí má společného jen to, že je prostě za rohem. Hamburské Staré město se nejmenuje Altstad ale Altstadt, ono jezero (Alster, vlastně se dá říci dvě jezera) pak ale leží mimo Altstadt. Tak si vyber. -jkb- 10:33, 11. 12. 2007 (UTC)

Vyznamenání[editovat]