Diskuse k Wikizdrojům:Zdroje naskenovaných textů

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Jmenný prostor[editovat]

Navrhuji přesunout stránku zpět do jmenného prostoru Nápověda. Ve výsledné podobě by IMHO měla stránka obsahovat nejen seznam zdrojů, ale i návody a doporučení, jak s těmito zdroji a s materiály z nich pocházejícími pracovat.

Druhá možnost by byla ponechat v ns Wikizdroje prostý seznam a v Nápovědě vytvořit další stránku s oněmi instrukcemi. Ale připadá mi to zbytečně nepřehledné a komplikované.--Shlomo (diskuse) 9. 12. 2015, 07:19 (UTC)

Duplicita s Wikizdroje:Zdroje[editovat]

Není tahle stránka zbytečná, když tady máme Wikizdroje:Zdroje? Nějaké návrhy, jak toto pojmout? Skim (diskuse) 12. 12. 2015, 23:23 (UTC)

První dojmy při porovnání:
  1. Obě stránky potřebují úpravy / doplnění / aktualizace.
  2. Wikizdroje:Zdroje zahrnuje nejen skeny, ale i texty zpracované v různých formátech
  3. Pokud by tato stránka měla být pouhým seznamem, pak by asi bylo možné ji nějak začlenit do WS:Zdroje. Např. nějakým vhodným označením, které ze "Zdrojů" obsahují jaké typy zdrojů a v jakém formátu. Nicméně otázkou zůstává, zda naopak neponechat samostatnou stránku na zdroje "naskenovaných" (případně zOCRkovaných) materiálů, s nimiž se pracuje přece jen poněkud jinak, než s "hotovými" texty. Na WS:Zdroje by pak mohl zůstat seznam zdrojů pro jiné typy (zejména ony "hotové" texty).
  4. Moje původní vize byla, že by tato stránka (tehdy v ns Nápověda) obsahovala spíš než prostý seznam návody a rady, jak na oněch zdrojích potřebné skeny najít, jak je stáhnout a případně připravit k dalšímu použití. Někde je to triviální, jinde už méně. Někde existují nástroje pro import na commons, které by zde mohly být blíže popsány.--Shlomo (diskuse) 13. 12. 2015, 01:22 (UTC)