Diskuse k Wikizdrojům:Nástěnka správců/Obnovení smazaných stránek

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zamčení[editovat]

Teď mi k tomu napadá jedno: sice si ty smazané stránky může dát někdo do sledovaných, ale přesto, je myslitelné že by se přehlídlo, když na té stránce někdo něco znova založí, ať už to samé nebo dejme tomu překlad od někoho jiného co je třeba už PD nebo že vandaluje a podobně. Nehledě na možný zmatek pak navíc při pozdějším obnovování bude nutno odstraňovat složitě nepotřebné verze. Pro se ptám, zda by nebylo možné

  • tyto stránky zamknout, a sice buď na polo manuelně a nebo zcela a pak kaskádně vložením na Wikisource:Chráněné stránky (a pak třeba i do vlastní sekce)
  • a navíc, nejen alternativně, dát na stránky nějakou šablonu, která říká proč to tak je (v případě kaskádního uzamčení by tato šablona ovšem musela přijít na diskusní stránku, stránka musí být smazaná), popř. vkládající i nějakou kategorii

Ono mnoho toho není a nebude, šlo by to rychle udělat, -jkb- 13:02, 22. 10. 2007 (UTC)

Všechny zde uvedené dočasně smazané stránky mám přidány mezi sledované právě proto, abych při jejich novém založení (může se jednat i o zcela jiné dílo než jen jiný překlad) toto viděl tučně v posledních změnách a mohl podle situace reagovat. Ono vůbec je potřeba sledovat poslední změny, protože může nastat potřeba, pokud bude někdo vkládat jiné dílo se stejným názvem s rozlišovačem, přesunout smazanou stránku také na název s rozlišovačem a na původním názvu vytvořit rozcestník, což zatím nevím, jak by se technicky nejlépe realizovalo.
Pokud naznáme, že bude vhodné tyto dočasně smazané stránky zamknout, pak se mi jeví jako nejjednodušší kaskádové zamknutí přímo stránky Wikisource:Nástěnka správců/Obnovení smazaných stránek s tím, že odkazy např. na Autorský zákon upravíme tak, aby nedošlo k jejich kaskádovému uzamknutí a mohly být nadále volně editovány. --Milda 14:15, 22. 10. 2007 (UTC)

Hm a no tak jistě, zamknout se to dá i tady... Muselo by se přepracovat vložení (ne jako odkaz ale jako podstránka). On, pokud někdo bude zakládat něco s rozlišovačem, se dostane stejnak napřed asi na stránku bez rozlišovače nebo si toho všimne jinak, takže snad i nějaká upozorňující šablonka by tam mohla čekat. Jinak, pokud vím, kaskádově zamčeny budou jen stránky vložené jako podstránky - ne jako odkaz, čili všechny odkazy i tedy Autorský zákon ap. zůstanou přístupné. Byl bych tedy pro, je to krapet jednodušší. -jkb- 15:52, 22. 10. 2007 (UTC)

Aha, to jsem si spletl, domníval jsem se, že se zamknou i odkazované stránky. No jasně, to je nesmysl, to by pak nešly editovat veškeré články, na něž jsou odkazy např. na hlavní straně Wikipedie a to je nesmysl. Mohlo mě napadnout, že kdyby to šlo takhle jednoduše, že už jsi to dávno udělal :-). Beru tedy tento svůj „geniální napad“ zpět. --Milda 18:06, 22. 10. 2007 (UTC)

Dobrý, tak jsem to prozatím hodil onou šablonou na Wikisource:Chráněné stránky, je to vše pohromadě. Dával jsem to tam ale prostě tak popořadě jak jsem to našel zde, bez mezinadpisů ap., nevím zda lepší srovnat chronologicky nebo podle abecedy. Podívej se na to. Dále, věc funguje jen tehdy, když někdo bude chtít založit onu stránku přesně takto psanou. Uvidíme. -jkb- 07:12, 23. 10. 2007 (UTC)

Změna 2008[editovat]

Seznam na stránce Wikisource:Chráněné stránky byl zrušen a tím i kaskádní zamčení; stránky se nyní nacházejí pouze na stránce Wikisource:Nástěnka správců/Obnovení smazaných stránek, uzamknuty jsou pak přímo. -jkb- 07:44, 5. 4. 2008 (UTC)

Další problematické staré stránky[editovat]

Hm, po dnešních přesunech a mazáních je asi jasné, že je nutno podívat se na všechny staré stránky, přesunuté sem z oldwikisource - viz Wikisource:Česká jazyková doména/List of pages, tedy z doby, kdy se očividně něco jako licence nebralo tak vážně. -jkb- 09:03, 2. 11. 2007 (UTC)

Několik vět[editovat]

Právní výklad ke zveřejnění textu Několik vět v projektu Wikisource (zprostředkováno Wikimedia ČR):

Prohlášení Několik vět z roku 1989 lze podřadit pod úřední a zpravodajskou licenci dle § 34 odst. d) jakožto „politický projev (...) v rozsahu odpovídajícím informativnímu účelu“ - prohlášení nebylo projeveno ústně s ohledem na dobu a potřebu jeho sdělení co nejširšímu okruhu adresátů, přesto je lze považovat za politický projev. Prohlášení je omezeného rozsahu samo o sobě a informativnímu účelu nejlépe odpovídá jeho zveřejnění v celé délce.

Zveřejnění textu bez explicitního povolení autora je tedy právně v pořádku. Zůstává otázka, zda toto odůvodnění splňuje také naše ideové požadavky na svobodnost při přebírání dalšími uživateli. Domnívám se, že ano a že by měla vzniknout patřičná šablona. Text tohoto odůvodnění bych doporučil vložit na začátek diskusní stránky k textu a odkázat na něj z infoboxu. --egg 28. 1. 2009, 19:26 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

2052 – Nezradili[editovat]

Dobrý den, mohl bych se prosím nějak dostat k textům knihy Nezradili od J. V. Rejzka? Před časem jsem ji sem nahrál, pak však objevil, že jsem možná omylem nevložil některé poznámky pod čarou; rád bych to zkontroloval a případně doplnil. Děkuji, --Petrus Adamus 29. 10. 2011, 08:22 (UTC)Odpovědět[odpovědět]