Diskuse k šabloně:Online

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Diskuse během vývoje[editovat]

následující úpravy jsou diskutovatelné:

 • zmenšení velikosti písma divem na třeba 90 procent
 • alternativně další parametr který by zkratkovitě uvedl základní údaje k URL adrese, na kterou se odkazuje (tedy bez http a dalších blbostí)
 • pomocí class="plainlinks" odstranit ty šipky co jsou u externí http odkazů
 • najít jiný symbol (chtěl jsem něco jako ukazováček na ruce co ukazuje do prava a byl by snad taky modrý, ale na commons jsem zatím nenašel)
 • podle diskuse Pod pr.lípou alternativně nějak znázornit, jedná-li se o link na dílo PD nebo ještě chráněné

tak prosím kritiku, -jkb- 14:37, 19. 9. 2007 (UTC)

Vyzkoušel jsem přepsat některý externí odkaz na dílo pomocí této šablony (konkrétně na stránce Josef Kajetán Tyl) a narazil jsem na problém, kdy jsem ani různým laborováním nedokázal šablonu přimět, aby použila URL obsahující znak =, který je použit v adresách např. na Google books. Zápis http://domena/stranka?id=123, který měl být hodnotou prvního pozičního parametru, se parserem šablon interpretoval jako předání hodnoty 123 pro pojmenovaný parametr http://domena/stranka?id. Hledal jsem, jak to řeší na cs.wiki – používají pojmenovaný parametr url.
Syntaxe vkládání šablony:
 • URL neobsahuje znak =, je možné použít zjednodušený způsob s pozičním parametrem:
  {{Online|adresa stránky}}
 • URL obsahuje znak =, je nutné použít způsob s pojmenovaným parametrem:
  {{Online|url=adresa stránky}}
 • způsob, jak lze obejít problém znaku = při použití pozičního parametru (předáváme to jako pojmenovaný parametr s identifikátorem 1):
  {{Online|1=adresa stránky}}
--Milda 07:55, 20. 9. 2007 (UTC), upraveno 16:23, 20. 9. 2007 (UTC)

Zjistil jsem, že při té a té šíři monitoru se šablona zalamuje tak, že ty šipky jsou na první řádce a zbytek šablony (ono ONLINE) je na řádce příští, což jsem chtěl nějak poupravit, zatím bez úspěchu. -jkb- 19:40, 20. 9. 2007 (UTC)

Povedená šablona, funguje a bude se hodit. Právě jsem ji vyzkoušel na str. Svatopluk Čech. Nevyplatilo by se vytvořit novou kategorii (např. Kategorie:Stránky s externími odkazy na původní texty), do které by se automaticky doplňovaly stránky používající tuto šablonu? Dala by se pak použít např. na Wikisource:Zdroje jako námět pro přispěvatele. Sapfan, 22.9.2007 11:51 UTC
Zajímavý nápad, jen ještě zkusme vymyslet kratší název kategorie, ale aby přitom zůstal dostatečně výstižný, tento mi připadá příliš dlouhý. --Milda 22:45, 22. 9. 2007 (UTC)

Jistě, to by mělo smysl. Kratší by mohlo být, snad [[Kategorie:Odkazy online]], [[Kategorie:Webové odkazy]], tak nějak... To první by mělo ovšem vztah k šabloně. Když nikoho nic nenapadne, tak to klidně přidejte. -jkb- 10:09, 23. 9. 2007 (UTC)

Tak zalamování mezi obrázkem a textem, na co jsem si ztěžoval, se nějak polepšilo. Ale nyní se před šablonou nějak řádkuje, což není dobré, nevím momentálně ale čím to je. -jkb- 13:24, 23. 9. 2007 (UTC)