Diskuse:Zpráva o Sámově říši

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


v článku cs:Sámova říše na české Wikipedii stálo, že se jedná o Fredegarovu zpráva o Sámově říši v kronice Historia Francorum, -jkb- 18:04, 11 January 2006 (UTC)

Původ textu[editovat]

Z diskusní stránky w:cs:Wikipedista diskuse:Aleš Tošovský: Zdravím. Máme na Wikisource Zpráva o Sámově říši, který jste dle historie sem kdysi vložil. Rád bych pozeptal, odkud text je, tedy zda je skutečně opsán z oné kronky, či oskenován, v tomto případě z jakého vydání... Jde o udání licence, která nemusí být ani v tomto případě vždy PD, pokud se jedná o nějakou novější úpravu. Můžete nám prosím na diskusní stránce článku na Wikisource odpovědět? Dík, Wikipedista:-jkb- 15:36, 12. 4. 2007 (UTC)

Obávám se, že jsem text v přesvědčení, že se vzhledem ke svému stáří automaticky musí jednat o volné dílo, převzal z nějakého zdroje na internetu a odkud to bylo, už opravdu nevím. Teď jsem namátkou našel například tuto kopii. Je mi jasné, že jsem Vám příliš nepomohl, ale nic bližšího bohužel nevím. --Aleš Tošovský 17:21, 12. 4. 2007 (UTC)

Hm, mnohý dík. Na volnou licenci to zatial nevypadá: „ Zdroj: Přepsáno z knihy Dějiny českého státu v dokumentech , Zděnek “. Hm. -jkb- 17:39, 12. 4. 2007 (UTC)