Diskuse:Zákon o krajích (129/2000)

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

K názvu stránky[editovat]

Rozumím-li úmyslu Sneka01, dal do názvu v závorce i číslo sborníku, protože z jistého důvodu chtěl zde mít původní verzi, na aktuální verzi odkazoval pak původně redakční poznámkou (ta by pak byla bez závorky). Nejsem žádným velkým nadšencem zveřejňování zákonů, které se mění či ještě budou měnit, pokud ano, tak jen těch posledních novelizací u zákonů jako je Autorksý zákon. Jinak zde mají místo jen historické zákony a obdobné. V tomto případě, má-li to význam, se ale proti nechci stavět, i když si myslím, že externí odkaz někam v cs.wiki by pomohl stejně jako tato verze zde. V každém případě si ale myslím, že zveřejňovat zde aktuální verzi, která se asi tak každých sedm měsíců mění, je nesmysl. -jkb- 16:07, 13. 5. 2008 (UTC)

Hm. O jakou verzi se zde jedná - já vycházel z toho, že to bude ta z roku 2000, bude se tedy muset ještě zkontrolovat. -jkb- 14:23, 19. 5. 2008 (UTC)

všeobecně k postování[editovat]

Tak ještě jak slíbeno krátce i zde: vycházel jsem nahoře z dřívějších diskusí na Wikizdroje:Wikiprojekt Právo, hlavně pak i Diskuse k Wikizdrojům:Wikiprojekt Právo#Jaké zákony. Pokud si tu práci někdo udělá (a vše i zformátuje ap.), tak nechci být nikterak tak rigorozní jako je de.source, a myslím, že takový zákon tu být může. Jasné musí být jedno: mělo by to mít nějaký význam (např. dopnění Wikipedie), je nutno rozhodnout se pro nějaké znění, musí být jasné že novelizace se tu zřejmě aplikovat nebudou (to obsahuje více méně již i onen disclaimer v právním infoboxu), nebudeme si dělat nároky že tu obsáhnem nějaké právní oblasti a dělat konkurenci jiným, daleko profesionálnější serverům v této oblasti. Důraz bych tedy jinak kladl na výjimky velkého významu (autorský zákon, ústavní zákony ...) nebo na celky, jež je možno beze zbytku zveřejnit a které se již nebudou měnit (Benešovy dekrety ...), na historické zákony, které novelizovány již nebudou. Jinak je nejen jednodušší, ale pro čtenáře i účelnější udělat na wikipedii externí odkaz někam, kde se vždy vyskytuje aktuální novelizovaná verze. Takže, ještě jednou, tyhle připomínky jsou všeobecné, mohou se dál diskutovat, a vůbec nemají někoho odrazovat od toho, že má-li něco a má-li čas to zde umístit, aby to udělal. Tak držím palce.