Diskuse:Česká mše vánoční/Sanctus

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Viz i Svatý, Požehnaný, -jkb- 23:45, 13. 12. 2007 (UTC)

modrý text[editovat]

"(modře označený text zpívá i tenor a bas, ovšem o takt napřed)" Tento řádek nepatří do libreta, na Wikisource není ani barevné rozlišení. Myslím, že by bylo dobré rozvážit, jestli poznámku ponechat a text vhodně upravit, nebo naopak odstranit danou poznámku.  – Tento příspěvek přidal(a) 62.204.245.141, 25. prosince 2014, 09.57‎ SE(L)Č

Spíš by to možná chtělo zavést nějakou šablonu jako en:Template:Color a dotyčný text barevně odlišit. --Jan.Kamenicek (diskuse) 25. 12. 2014, 11:55 (UTC)

Vzhledem k tomu, že Wikizdroje shromažďují primárně texty, případně celá libreta (tj. text společně s popisem děje a inscenačními poznámkami dle některého vydání), není tato poznámka až tak podstatná. Podobně jako bychom (nevím jestli tu nějakou máme, proto volím podmiňovací způsob) například u textů barokních árií asi nevyznačovali, kolikrát se opakuje který verš, která sloka a kolikrát znovu celý text. Nicméně pokud bude nalezeno vydání s takovouto pooznámkou, upravme ji podle tohoto vydání a to uveďme jako zdroj.

Teoreticky lze uvažovat i o vložení celé partitury, z které bude patrné, že některé hlasy nastupují se stejným textem později, ale to mi připadá příliš pracné a při existenci projektu IMSLP jako zbytečné (jen škoda, že zrovna „Rybovka“ tam dosud není). --Milda (diskuse) 25. 12. 2014, 17:33 (UTC)