Wikizdroje:Spamfilter

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Na všech projektech Wikimedia existuje tzv. spamfilter, který zamezuje vkládání nežádoucích URL adres (tedy externích odkazů), ať se již jedná o spam nebo např. pornografické webové stránky ap. Takové nežádoucí stránky se nacházejí v tzv. černé listině neboli black list, výjimky jsou pak v tzv. bílé listině neboli white list.

Zanášení adres do těchto listin se děje na dvou úrovních: globální listina se nachází pro všechny projekty na stránkách Meta-Wiki, mimo to existují lokální listiny na projektech; pro české Wikizdroje jsou pak relevantní i seznamy na české Wikipedii, kde je možno se o adresách informovat a tyto srovnat.

Uložení adres, které jsou zaneseny v černých listinách, je blokováno. Lokální bílá listina pak obsahuje lokální výjimky ke globální černé listině.

Odkazy na příslušné stránky se nacházejí níže (důležité mohou být i diskusní stránky, jež zde uvedeny nejsou). Stránky, které obsahují funkční adresy URL (ať již černá či bílá listina), jsou uzamčeny, o příslušnou změnu lze požádat správce nebo na stránce Wikizdroje:Potřebuji pomoc.

Podívejte se také na[editovat]