Uživatel:Sapfan/Drobnosti

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Stránka obsahuje různé zajímavosti vytažené z novin, které jsou příliš krátké na to, aby měly samostatnou stránku, ale tak kuriózní, že by byla škoda je nechat zapadnout. Koho chce, může je samozřejmě využívat a kopírovat dál.

*

Opilý hrobník spadl do hrobu na rakev a nemohl býti dlouho vytažen. Stalo se to v minulých dnech v Rožňavě, kde případ vyvolal veliké vzrušení. Hrobnik se opil a přes to, že byl odháněn od hrobu, vzal provazy od rakve do rukou a chtěl ji pomáhat spouštěti. Při tom spadl do hrobu přímo s rakví. Když jej vyprostili, počal hulákati, chopil se lopaty a chtěl ubíjeti účastníky pohřbu. Odvedli jej a odevzdali četníkům. (Národní politika, 08.11.1928, s. 3. Dostupné online.)

*

Pokuta ve prospěch Ústřední Matice školské. Kolem jistého obchodu s potravinami na Karlově náměstí šla včera velmi elegantně oděná dáma a nemohouc odolati svůdnému vzhledu ošatky třešní, hříšně po nich vztáhla ruku. Čiperná majitelka obchodu pozorovala mlsný pokus, paničku zadržela a pro krádež třešní na místě odsoudila k pokutě 1 zl. na Ústřední Matici školskou. Dopadená milovnice třešní pokutu ihned složila a vlastenecká obchodnice složený obnos zaslala naší administraci pro Ústřední Matici školskou. (Národní politika, 12.06.1894, s. 2. Dostupné online.)

*

Smutný návrat. Před 15 roky vystěhovala se jedna rodina, ze čtyř členů sestávající, z Náchoda do Ameriky v té naději, že tam brzy zbohatne. Byla ale trpce zklamána. Po celou tu dobu zápasila v amerických rájích s nejtrpčí nouzí, až se konečně po 15 letech vrátila zpět do vlasti. Tyto dny večer přibyli sem tito zklamaní vystěhovalci a to v takovém stavu, že se jim nedostávalo dalších prostředků, aby se odtud dále do svého rodiště vypraviti mohli. Zároveň s nimi přijel sem jeden muž z Kutné Hory, který též v Americe byl štěstí hledal. Byl však rád, že se po letech co žebrák do vlasti navrátiti mohl. Osud takový sdílí prý na tisíce českých vystěhovalců v Americe. (Národní listy, 06.05.1871, s. 3. Dostupné online.)

*