Stránka:Zemský věstník pro Čechy, 1931.djvu/82

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Tato stránka byla zkontrolována
136 Zemský věstník pro Čechy 1931, č. 81.

s povolením vlády, a to se zřetelem k veřejně prospěšnému poslání tohoto zařízení tak, aby poplatkem byly uhrazeny jen vlastní provozní náklady.

Podrobnější předpisy k vybírání těchto poplatků budou stanoveny zvláštním řádem, jehož ustanovení se svěřuje zemskému výboru se schválením ministerstva vnitra v dohodě s ministerstvy financí a zemědělství.

§ 9. 

Tyto poplatky plynou jako příjmy do provozního účelového jmění této líhně pod §em 7 tohoto statutu uvedeného.

§ 10. 

Bezprostřednímu správci líhně přísluší jako výkonému orgánu odměna, kterou vyměří zemské zastupitelstvo se schválením vlády podle rozsahu jeho individuelních výkonů.

Odměna tato uhradí se v první řadě z vybraných poplatků za použití líhně, kdyby tyto nestačily, jako provozní výdaj z účelového jmění této líhně pod §em 7 tohoto statutu uvedeného.

§ 11. 

Správa líhně jest povinna podávati každoročně po uplynutí sezony jednatelskou zprávu ministerstvům vnitra a zemědělstsví.

INSTRUKCE
pro správce Zemské líhně pro chov pstruhů a lososů v Sušici.

K bezprostřednímu vedení „Zemské líhně pro chov pstruhů a lososů v Sušici“ ustanoví zemský výbor se schválením zemského presidenta osobu jako její výkonný orgán, která podléhá této služební instrukci:

1. Správce jest služebně podřízen zemskému presidentu a odbornému dozoru orgánů pověřených správou líhně a jest povinen pokynům těchto dozorčích orgánů bezvýhradně vyhověti.

2. Správce líhně jest zejména povinen:

a) vésti řádný inventář líhně,
b) dohlížeti na technický stav líhně, závady, jichž odstranění nestrpí odkladu, oznámiti ihned správě líhně a podávati jí každoročně nejdéle do konce června zprávu o stavu líhně s návrhem na provedení nutných oprav a adaptací,
c) pečovati o náležitou čistotu v líhni, o desinfekci aparátů v případě, že by se vyskytly nějaké nákazy a vyskytnou-li se, tyto ihned hlásiti rybářskému a hydrobiologickému ústavu státních výzkumných ústavů pro výrobu živočišnou v Praze k odbornému vyšetření a zavedeni opatření k jejich utlumení, dbáti o náležité regulování přítoku a teploty vody a v případě potřeby i přikrmování plůdku na náklad zájemníků,
d) obstarávati výtěr matečných ryb a líhnutí jiker radou zemědělskou neb jinými zájemníky do líhně dodaných a odchov plůdku. Při výtěru není dovoleno používati k oplození jiker a mlíčí různých druhů ryb lososovitých.

3. Poplatek za výtěr matečných ryb, za líhnutí jiker a za odchov plůdku, po případě za jiné odborné výkony líhně stanoví se způsobem v §u 8 statutu vytčeným.

Správce líhně jest povinen tyto poplatky od zájemníků vybírati a vždy po ukončení sezony správě líhně, resp. orgánu touto správou pověřenému spolu s jich vyúčtováním v paginovaném účetním záznamu odvésti.

4. Po ukončení sezony jest správce povinen podati správě líhně, resp. orgánu správou pověřenému výkaz o množství vytřených a vylíhnutých jiker, o množství odchovaného plůdku, výkaz, kterým zájemníkům plůdek byl dodán, jakož i úhrnnou zprávu o činnosti líhně v uplynulé sezoně.

5. Pro případ, že by se správce líhně chtěl této funkce vzdáti, může tak učiniti pouze výpovědí danou koncem toho kterého kalendářního roku, při čemž jest povinen tuto odpověď oznámiti předem nejdéle do konce května téhož roku zemskému výboru prostřednictvím předsednictva zemědělské rady, aby tento mohl učiniti včas náhradní personální opatření pro tento případ rozvázání služebního poměru.

6. Správci přísluší za jeho funkci odměna, která stanovena bude způsobem v §u 10 statutu vytčeným, při čemž přihlíženo bude k rozsahu jeho činnosti, zejména k množství vytřených a vylíhnutých jiker a odchovaného plůdku.

7. Správce líhně potvrdí svým vlastnoručním podpisem, že tuto instrukci vzal na vědomí, jí se podrobuje a přejímá osobně zodpovědnost za škody, které by vznikly hrubým zanedbáním povinností, jemu touto instrukcí uložených.




Zemský věstník pro Čechy 1931, č. 82.–84. 137


82.
Vyhláška zemského presidenta v Praze ze dne 20. října 1931, čís. 470.763 ai 1931, 13-2181 ai 1931,

o novém představenstvu pomocné pokladny v Chebu.

Do rejstříku vedeného u zemského úřadu o zapsaných pokladnách pomocných byli podle §u 9, odst. 4. zákona ze dne 16. července 1892, č. 202 ř. z., pod č. 3 a číslem podřadným 2 z roku 1930 tohoto rejstříku jako nové představenstvo pomocné pokladny: „Krankenkassa aller selbständigen Gewerbe- und Handelstreibenden im pol. Bezirk Eger“ zapsáni:

Adolf Schmid v Chebu,
Adolf Kreutzer v Chebu,
Karel Brisko v Chebu,
Adolf Frank v Chebu,
Emil Gleissner v Plisně,
August Krahl ve Střížově,
Josef Maier v Chebu,
Adam Ott ve Wildsteinu,
Krištof Reinl v Chebu,
Petr Zährl v Chebu.

Zápis tento se vyhlašuje na základě §u 6 uvedeného zákona.

Zemský president:
Kubát v. r.




83.
Vyhláška zemského presidenta v Praze ze dne 27. října 1931, čís. 552.790 ai 1931, 13-1861/1 ai 1931,

o utvoření pomocné pokladny v Benešově n. Pl.

Do rejstříku vedeného u zemského úřadu v Praze o zapsaných pokladnách pomocných bylo zapsáno dle § 5 zákona ze dne 16. července 1892, čís. 202 ř. z., pod čís. 9 a čís. podř. 1 z r. 1931, tohoto rejstříku utvoření pomocné pokladny s názvem: „Krankenkasse für Handels- und Gewerbetreibende des Gerichtsbezirkes Bensen-Wernstadt“, se sídlem v Benešově n. Pl.

Pokladna tato má za účel poskytovati podpory nemocenské a pohřebné.

Jako první představenstvo pokladny jsou ve smyslu § 9, odst. 3. cit. zákona zapsáni:

  1. Alfred Schwertner v Benešově n. Pl.,
  2. August Kanneberger v Benešově n. Pl.,
  3. Artur Störch v Benešově n. Pl.,
  4. Eduard Zaschke v Benešově n. Pl.,
  5. Antonín Patzner v Benešově n. Pl.,
  6. Walter Freyer v Benešově n. Pl.,
  7. Emil Pilz v Benešově n. Pl.,
  8. Josef Bendel v Benešově n. Pl.,
  9. Alfred Böhm ve Verneřicích.

Všechna oznámení této pokladny vyhlašují se písemným vyrozuměním členů.

Zápis tento se vyhlašuje na základě § 6 uvedeného zákona.

Zemský president:
Kubát v. r.




84.
Vyhláška zemského presidenta v Praze ze dne 27. října 1931, čís. 557.968 ai 1931, 7/B-515/8 ai 1930,

o zrušení náboženské obce židovské ve Štěnovicích a sloučení jejího obvodu s obvodem náboženské obce v Plzni.

Ministerstvo školství a národní osvěty schvalujíc výnosem ze dne 4. září 1931, č. 114.668/31-VI/2, návrh učiněný zemským úřadem v Praze, odňalo v základě § 8 zák. ze dne 21. března 1890, č. 57 ř. z., židovské náboženské obci ve Štěnovicích státní uznání, ježto její hmotné prostředky nestačí, aby plněny byly zákonné podmínky jejího trvání, a přidělilo obvod jmenované náboženské obce k židovské náboženské obci v Plzni.

Důsledkem tohoto rozhodnutí budou na příště tvořiti obvod náboženské obce židovské v Plzni vedle dosavadního obvodu této náboženské obce, t. j. ze soudního okresu plzeňského místní obce: Bolevec, Božkov, Bukovec, Doubravka, Doudlevce, Druztová, Červený Hrádek, Chrást, Kyšice, Letkov, Lobzy, Újezd, Plzeň, Radčice, Senec, Škvrňany, Zruč, ještě