kteréž vyřkl svým služebníkem Éliou: Na roli Isreële sežerou psi maso Isebelino.” Potom byli všichni příbuzní královského domu Achabova usmrceni.
Bůh je shovívavý, laskavý a milosrdný Skon domu Achabova důtklivě napomíná hříšníky, aby od svých zločinů upustili. Bůh je schovívavý a dopřává hříšníkům času, aby se polepšili; pakli však hříšník setrvá ve svých neřestech, trest ho nemine.
Hospodin, Hospodin jest Bůh silný, lítostivý a milostivý, dlouhočekající a hojný v milosrdenství a pravdě; milosrdenství čině tisícům, odpouštěje nepravost a přestoupení i hřích a kterýž nikoli neospravedlňuje vinného. (2. kn. Mojž. 34. 67.)
Tyto vznešené vlastnosti Boží lásky a Božího milosrdenství poučují nás, že kajicný hříšník vždy u Boha dochází milosti.
102. Jéhu zrušil také modloslužbu Baalovu zavedenou Isebelou. Dal prohlásiti v zemi, že zařídí velký svátek obětní k uctění Baala, k němuž veškeré přívržence této modloslužby pozval. Tato lest se vydařila, chrám Baalův naplnil se od jednoho konce k druhému modloslužebníky Baalovými, kteří dle rozkazu Jéhuov vojíny byli zabiti. Potom byly modly a sochy Baalovy spáleny a chrám srovnán se zemí. Tak vyhladil Jéhu modloslužbu Baalovu z Israele; avšak od hříchu Jerobeamova neupustil, zlatá telata v Bet-élu a Danu trvala dále. Vláda Jéhuova nebyla pro zemi šťastnou, neboť Syrský král Chazael dobyl celého území, jež náleželo dvěma a půl kmenům. Jéhu vládl Israeli dvacet osm roků, syn jeho Joachas (יְהוֹאָחָז) byl jeho nástupce.
Joachas (17 roků, 855—838), Joas (l6 roků 838—822). Elišova smrt.
103.Knihu králů II. kap. 13—14. Joachas vládl sedmnáct let a protože pokračoval v hříších Jerobeamových, dal ho Bůh do moci Syrského krále, kterýž vojsko Israelské zničil až na malý zbytek. Po smrti Joachasově stal se syn