Poselství polskému národu

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Údaje o textu
Titulek: Poselství polskému národu
Autor: Dmitrij Anatoljevič Medveděv
Krátký popis: Poselství pronesené dne 10. dubna 2010 po tragédii polského vládního letadla, kde zahynula velká část polské politické a vojenské elity včetně presidenta Lecha Kaczyńského.
Původní titulek: Обращение к польскому народу
Zdroj: vlastní překlad ruského originálu a polského překladu
Licence: CC BY 3.0
Překlad: Palu
Licence překlad: CC BY-SA 3.0
GFDL 1.3
OTRS ticket 2008100310034004
Související články ve Wikipedii:
Havárie Tu-154 u Smolenska
(ru) Poselství polskému národu ruského prezidenta Dmitrije Medveděva (s českými titulky nebo s českými titulky a polským dabingem).

Drazí přátelé, vážení občané Polské republiky.

Já i všichni občané Ruska jsme otřeseni strašnou tragédií – tragickou smrtí presidenta Polské republiky Lecha Kaczyńského, jeho ženy Marie a všech polských občanů nacházejících se na palubě letadla postiženého katastrofou.

V těchto dnech jsme společně organizovali smuteční slavnost v Katyni, společně jsme truchlili pro oběti totalitní éry. Lech Kaczyński letěl do Ruska, aby vzdal osobně hold polským důstojníkům, kteří tam zahynuli – jako president i jako občan své země. Všichni Rusové se s vámi dělí o žal a smutek. Slibuji, že všechny okolnosti této tragédie budou vyšetřeny velmi pečlivě v úzké spolupráci s polskou stranou. Osobně jsem zadal podrobné pokyny vyšetřovacím orgánům.

Ve jménu ruského národa vyjadřuji nejhlubší a nejupřímnější soustrast polskému národu, pocit soucitu a podpory rodinám a blízkým obětí. V pondělí 12. dubna bude v Rusku vyhlášen národní smutek.