Přepadl uprchlici z Haliče

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Údaje o textu
Titulek: Přepadl uprchlici z Haliče
Podtitulek: (Zločin násilného smilstva. — Před šestičlenným senátem.)
Autor: neuveden
Zdroj: Národní listy, roč. 57, č. 85. s. 4
Národní knihovna České republiky
Vydáno: 28. 03. 1917
Licence: PD anon 70

Dne 27. února t. r. kolem půl 10. hodiny dopoledna šla Josefa Reichová, uprchlice z Haliče, která bydlí v Klecanech, z Klíčan domů. V polích potkala 17letého zedníka Josefa Horáka z Klecan a ten jí něco řekl, čemu však uprchlice nerozuměla. Šla proto svojí cestou dále, Horák se však rozeběhl za ní, chopil ji za prsa a ačkoliv se bránila, podařilo se mu povalit ji na zem.

Reichová volala o pomoc, Horák ji však udeřil dvakrát přes hlavu a vytáhl pak z kapsy nůž, rozevřel ho a vyhrožoval uprchlici zabitím. Reichová pozbyla následkem ran přes hlavu sil k odporu a upadla v bezvědomí a v tomto stavu ji zedník znásilnil. Byl však četnictvem dopaden.

Státní zastupitelství podalo na Horáka žalobu pro zločin násilného smilstva dle § 125 tr. zák. a včera zodpovídal se zedník před šestičlenným senátem pražského trestního soudu, kterému předsedal p. vrchní rada Květ. Žalobu zastupoval státní zástupce p. dr. Okenfus, obžalovaného hájil p. dr. Em. Zítek.

Obžalovaný sice doznával, že se s uprchlicí pral, popíral však, že by se byl na ní dopustil zločinu. Po provedeném přelíčeni byl však uznán vinným dle žaloby a odsouzen do těžkého žaláře na jeden rok, každého čtvrt roku jedním tvrdým lůžkem zostřeného.