Diskuse s uživatelem:Sri Chinmoy

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vítám vás na české Wikisourci, knihovně volně šířitelných dokumentů. Vámi vytvořenou stránku jsem smazal, protože obsahovala pouze zacyklený redirect a pod ním schovaný dlouhý životopis osoby, která zemřela v letošním roce. Podle platného českého autorského zákona se díla letos zemřelé osoby stanou volnými a tedy pro Wikisourci použitelnými nejdříve v roce 2078, české překlady možná ještě později v závislosti na překladatelích. Pokud jsou díla Sri Chinmoye volná z jiného důvodu, je nutné to prokázat, Wikisource může zveřejňovat pouze díla, která již byla věrohodně publikována někde jinde a přitom nepodléhají autorskoprávní ochraně. Pokud se prokáže, že díla Sri Chinmoye jsou z hlediska autorského zákona volná a zároveň bude ze strany Wikisource zájem zde tato díla mít, bude vhodnější vytvořit novou autorskou stránku dle zdejších zvyklostí.

Druhá záležitost, kvůli které vám píšu, je vaše uživatelské jméno. Je nevhodné používat matoucí uživatelská jména, například přezdívky napodobující jména jiných osob. V tomto případě vaše uživatelské jméno budí dojem, jako by zde svůj životopis vložila sama osoba, které před týdnem zemřela. Pokud chcete na projektu Wikisource spolupracovat, zvažte prosím změnu uživatelského jména. Děkuji za pochopení.

--Milda 06:38, 19. 10. 2007 (UTC)

Toto doporučení platí přirozeně i o české Wikipedii (viz w:Wikipedista diskuse:Sri Chinmoy a [1]). Máte-li zájem, můžete na české Wikipedii vytvořit příslušný biografický článek, který ovšem nesmí být opsán z jiného pramene ani nesmí být poloopsán (plagiát). A P.S. Vaši uživatelskou stránku zde jsem také smazal, mimo (neplatného) redirectu obsahovala i výše zmíněný text. Zdravím, -jkb- 09:26, 19. 10. 2007 (UTC)

Zahajte diskusi s uživatelem Sri Chinmoy

Zahájit diskusi