Diskuse s uživatelem:Pannage

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sleduji, jak tu už několik dní mohutně pracujete a přitom Vás ještě nikdo nepřivítal. Takže vítejte a přeji mnoho zdaru s Ottou. Jinak co se týče nepodchycených zkratek autorů - také jsem už nějaké objevil. Já tato hesla raději přeskakuji. Naštěstí jich zas tak není. --Hadonos (diskuse) 29. 9. 2014, 17:47 (UTC)

Děkuji za přivítání na Wikizdrojích, od Vás dvakrát potěší, sledoval jsem Vaši práci již dříve na wikipedii, a teď jsme o Vás hovořili s kolegou Kotačkou, že by jste si měl změnit název účtu na "Fretka", podle toho jak "jedete" s Ottou zde. Jinak tento týden to bude slabší, a příští mám dovolenou, ale to Ottův slovník naučný/Livonsko bych rád dodělal, už ho téměř mám, pokud nebude vadit, že bude uveden jen jeden autor ze dvou, nebo bude?--Pannage™ (diskuse) 29. 9. 2014, 18:24 (UTC)
Mezi autory hesla prosím napište i tu zkratku a pak ji připište prosím sem. Třeba se v budounu najde někdo, kdo ji rozluští nebo přiřadí konkrétnímu autorovi. I já Vás tedy dodatečně vítám. Ať se daří a přispívání Vás baví. --Martin Kotačka (diskuse) 29. 9. 2014, 18:44 (UTC)
Dodatečně děkuji, a doufám, že mi nadšení vydrží. Takže článek dopsat, zkratku nechat červenou, a přidat ji k ostatním. A ještě ta kategorie, do žádné mi Ottův slovník naučný/Livonsko nepasuje, tak jestli založit něco jako zaniklé státy a území...--Pannage™ (diskuse) 29. 9. 2014, 19:01 (UTC)
Fretka nezní špatně, možná někdy v budoucnu jako loutkový účet :-) Kategorie pro zaniklé státy (tedy zaniklé v době vydání slovníku) by tu klidně být mohla odpovídajíc kategorii zaniklá sídla. --Hadonos (diskuse) 29. 9. 2014, 19:46 (UTC)
Takže takhle - Ottův slovník naučný/Livonsko? A teď tu máme Ottův slovník naučný/Livonci, ti ještě nevymřeli, svůj stát nemají, a byli jak v Estonsku, tak v Lotyšsku, kam s nimi?
Já hesla o národech pro svoji vrozenou lenost dávám do Lidé v OSN (zakládání nových kategorií mě hrozně zdržuje), ale je mi jasné, že je to jen náhražka, asi nejspíš by to chtělo Kategorie:Národy v OSN. Hodně kategorií pro slovníková hesla vytváří, tuším, kolega Jan.Kamenicek, zkuste jeho se poptat na názor. --Hadonos (diskuse) 29. 9. 2014, 20:28 (UTC)
Děkuji za radu, již jsem vznesl dotaz. No, zdržuje mne to také, leč nemám rád nepřesnosti, a potažmo se k tomu vraceti. Tak tedy posečkám, co na to Jan.Kamenicek.
Co se týká obecně hesel, které je obtížné na první pohled zařadit, existuje zde Kategorie:Hesla v Ottově slovníku naučném. Je to také taková prozatímní kategorie, kam se dává kde co, jen aby to bylo hlavně evidované. Časem se to snad roztřídí. Je lepší mít hesla alespoň tam než nemít v hesle kategorii vůbec. --Martin Kotačka (diskuse) 30. 9. 2014, 04:56 (UTC)
Také řešení, :-) dík za info, a je někdo z vás správce?--Pannage™ (diskuse) 1. 10. 2014, 10:46 (UTC)