Diskuse s uživatelem:Flambelle

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Poznámka pro kolemjdoucí:
Jsem děvče (nebo něco takového) a pokud chcete, tykejte mi.

--flambelle--

Vítám Vás milá Barbaro zde na Wikiosurce, o to víc, že jste zcela první, která tu po založení nové domény umístila něco nového, a to pak ještě zcela perfektně se všemi šablonami a kategoriemi a vůbec - fajn!!! Doufám že tu budete činná častěji, česká Wikisource to potřebuje jako sůl, ale to se spraví. Takže i takto hezký velikonoční svátek, -jkb- 17:40, 13. 4. 2006 (UTC)

Děkuju za milé přivítání. (Jsem ráda, že jsem to nezvorala :).)--Flambelle 09:15, 14. 4. 2006 (UTC)

První udělení ceny zasloužilé wikisourcky na tomto serveru čili jistá premiéra a těší mne že to mohu udělat[editovat]

Tireless Contributor Barnstar.gif

Milá Brambůrko, uděluji Vám za nezištné zásluhy (viz zde) nádherný metál zasloužilé wikisourcky a doufám, že vážejíc siho, budete i nadále semo tamo přidávat pár řádek na tuto doménu. Jste první, a o to více Vám gratuluji. Řád si můžete dát na svou hlavní stránku. -jkb- 20:23, 24. 4. 2006 (UTC)

Jejda, děkuju moc, jen abych teď neusnula na vavřínech :).--Flambelle 09:07, 25. 4. 2006 (UTC)

ad kytice - odvaha je možná i zde[editovat]

Jo, výborně. Němci mají takových textů pár pytlů. Vidím ale, že do kategorie Literatura to lze vtěsnat jen tak s použitím násilí, asi by bylo třeba podkategorie jako Poezie - zapřemýšlím o tom. Ovšem, i na Wikisource platí ono „editujte s odvahou“, jen v komplikovaných případech (a o to zde nejde) by bylo lepší mrknout se na Wikisource:Kategorizace dokumentů. Čau, -jkb- 13:41, 28. 4. 2006 (UTC)

na okraj[editovat]

Zdar. Nevím, už jsem pochválil, dal vyznamenání... atd., mám potíže být kritický, vše je zcela úplně v pořádku. Jen zcela málá poznámka ke grafice (já musel dlouho hledat, abych něco našel): mezi tím boxem Textinfo a následujícím textem (resp. nadpisem) není žádná volná řádka, kdyaž tam totiž je, tak onen text začíná trochu níže než ten box. Tak dík, -jkb- 16:29, 2. 5. 2006 (UTC)

Aha, díky za upozornění. Přiznávám, že tohle mě nějak nenapadlo sledovat. Zkusím na to příště myslet. --Flambelle 18:49, 2. 5. 2006 (UTC)

no dobře, tak uděláme autory... hm...[editovat]

Nazdar, začíná tu přibývat (a asi i začne) víc dokumentů k jednomu tématu, resp. od jednoho autora. Erben, Wolker... Problém by mohl vzniknout ne zde ale na české Wikipedii, jak na to odkazovat. Jiné větší Wikisource to řeší tak, že se takové texty (třeba básně) dají do kategorie ono kterého autora, který pak dostane navíc svůj vlastní článek či stránku, a v české Wikipedii se pak odkazuje na tento, kde je seznam jeho básniček atp. Já nečekal, že tenhle problém dostanu tak brzo, ale začnu se tím zabývat než bude pozdě. Tato poznámka má tedy ten význam nějak vyjádřit, že řešení je možné a nasnadě a že se na něm pracuje... Čau a dobrou noc -jkb- 23:39, 7. 5. 2006 (UTC) (Honza)

Ahoj. Už jsem o tom přemýšlela, chtěla jsem pohlédnout po cizích wikisource a třeba i přispět nějakým návrhem, ale zatím jsem nenašla čas to nějak smysluplně zformulovat. Každopádně, co se mě týče, si teď od přidávání nových (literarních) textů dám pauzu než se ta kategorizace nějak vyřeší (a než budu mít po zkouškovém), aby sem nedělala zbytečně bordel :).--Flambelle 12:47, 8. 5. 2006 (UTC)

Zdravím. Tak nehledě na zkoušky, což je důvod, zkazit se nedá celkem nic, při těch pěti básničkách co máme lze opravit vše levou ručkou a během minut. Čili bordel dělat nemůžeš i kdybys chtěla (hele, někde na nějaké Tvé stránce jsem se dočetl že nikoho nebácneš krumpáčem když Ti bude tykat, já to taky nedělám :-), takže...).
Ano, je třeba se mrknout jinam, já se někdy krátce díval na en, de a myslím že i Slováci s tím začli. Ono totiž není vůbec problém něco okopírovat, já sám kradu kde a co se dá, jde ale spíš o to najít systém, který 1. by odpovídal potřebám české wikisource která je tak a tak velká, a 2. aby to byl systém nejen funkční, ale i jednoduchý a zvladnutelný každým, kdo sem nějaký manifest uloží. Technické provedení (automatické vkládání šablon nebo kategorií atp.) se pak dá už někde ukradnout. Já nad tím budu vbrzku dumat. Měj se. - - - Ha, kdy máš zkoušky, abych držel palce???. -jkb- 13:29, 8. 5. 2006 (UTC)

Díky, zrovna tento pátek by se nějaký ten malíček hodil :).--Flambelle 21:43, 8. 5. 2006 (UTC)

pátek, práva, brambůrka atd...[editovat]

Nazdar. K těm právům se ještě na oné stránce ozvu (Když myslím). Jak to dopadlo v pátek? Zkoušky. Nosil jsem to v hlavě. A jako poslední: asi nesleduješ bitvy našich vandalů na cs.wiki, ale akorát si tam jeden vandal založil už asi svůj 300. účet a sice pod názvem w:Wikipedista:Bramburka. Můžeš protestovat. Zatím čau, Honza. -jkb- 16:54, 15. 5. 2006 (UTC)

Bitvy sleduju jen okrajově, díky za upozornění, i když protestovat nebudu. Nemyslím, že bych si to v tomhle případě mohla nějak obhájit. Zkouška - už jsem se dozvěděla výsledek a dopadla „velmi dobře“ :). --Flambelle 08:25, 18. 5. 2006 (UTC)

Takže very much congratulations, me pleased :-), -jkb- 17:47, 18. 5. 2006 (UTC)

S těma krůčkama lepší než prorokoval Iljič[editovat]

Tak podle Iljiče byl pokrok jeden krok zpátky a dva dopředu, ale Tobě se podařilo jeden dopředu a dva dopředu - gratuluju, podle ručního počítání máme asi 73 článků a tedy Tvého cíle bylo prozatímně dosaženo, na sk se nic nezměnilo. (to počítátko článků na hlavní straně vždycky trochu pozůstává zpět, aby Iljičovi nebylo tak smutno...). -jkb- 07:03, 3. 6. 2006 (UTC)

Ani sem nečekala, že to bude tak rychle :). No co, musím si holt stanovit nové cíle, na mušce mám gl a fa, ty taky vypadají nějak zamrzle :). --flambelle 16:02, 3. 6. 2006 (UTC)

Ty nové cíle si budeš muset stanovit asi znova. Myslím, že Galilejci i Šachové již padli... -jkb-

změnky[editovat]

Ahoj. Doufám že se nezhrozíš až sem zas zavítáš. Já změnil barvu pozadí na světloučce modroučkou (až na hlavní jmenný prostor, má to i cs.wiki), a podložil jsem ty N v posledních změnách modře (tak tohle nemaj, ale mně se líbí). Jinak, stále se pokouším zfunkčnět ty klapátka pod editačním oknem, snad to bude brzy. Kdybys tam něco potřebovala, dej vědět. Honza. -jkb- 14:56, 6. 6. 2006 (UTC) - - - Viz i Nápověda diskuse:Vzhled a styl, musím si udělat nějaký nápad, -jkb- 16:16, 6. 6. 2006 (UTC)

Jsem asi slepota, ale žádnou modrou nevidím (teda pod tím N-kem jo), ale to nevadí:). U klapátek dole využívám zatím jen uvozovky (a pomlčítka a třítečku), tak tam snad nic nepotřebuju. (Na zbytek juknu až ve čtvrtek). Zatím. --flambelle 18:56, 6. 6. 2006 (UTC)

Hm. Jak jsem řekl, výrazně blue to není. Lehoučce. Všimneš si toho, když tam je obsah a tak, tam je pozadí bělající se. Navíc, to zbarvení není v hlavním jmenném prostoru (články). No jo. Jeden se snaži a... No klapátka na edittools stále ještě nefungují jak by bylo třeba, ale dal jsem tam např. klapátko na vložení kategorie (funguje), chci tam dát ref na vkládání poznámek, přijde i najdi+nahraď, takže se Ti snad bude hodit víc. - - Že dle statistiky teď musíme dohánět indonézany asi víš. Rád bych během tak týdne dvou udělal na cs.wiki nějakou PR akci, abych vzbudil zájem. Doufám v Tvou podporu, dám Ti pár nápadů vědět, můžem se do nich navézt dohromady a společně. - - - Hele, nějak jsi tu akorát dnes vůbec nebyla, tak jsem si myslel a pro jistotu držel palce. Honza. -jkb- 20:07, 7. 6. 2006 (UTC)
P.S. Zdá se, že to pod tím editačním oknem začlo fungovat; přidal jsem provizorně i <big>, což je myšleno na formatování nadpisů, které by neměly přijít do obsahu, je nutno vyzkoušet a rozhodnout, zda se dá použít (někteří tvrdí, že ne, že do obsahu musí všechny kapitolky - ozvu se). -jkb- 06:21, 8. 6. 2006 (UTC)

Dneska jsem dopsala pravděpodobně poslední doprázdninový test (děkuju za pro-jistotu-držené-palce:), tak bych se konečně mohla dokopat sepsat si těch pár věcí, co mě tíží na srdci, a probrat to příp. na IRC?--flambelle 12:37, 8. 6. 2006 (UTC) p.s. podpora v rámci možností samozřejmě zaručená :)

No jistě. Jednak mne těší že jsem to s tím palcem vyčíhnul, jednak mi klidně řekni, co tě tíží. Mrkni se občas na IRC a když mne uvidíš, tak na mne klikni. -jkb- 12:53, 8. 6. 2006 (UTC)

Ahoj, gratulace k píli jsem Ti uveřejnil již i zcela veřejně v Oznámení, tak ještě jednou mnoho chvály... V Wikisource:Šablony#Vytvoření nové šablony najdeš krátký návodek jak se dělá šablona, hele když tak se ozvi. K ostatním problémkům (kategorizovat autory, co s obsahovou tabulkou, no to je asi vše) se ozvu brzy. Zdravím a hezký zbytek neděle, -jkb- 16:25, 11. 6. 2006 (UTC)

před a potom[editovat]

Nazdar. Nechám se překvapit, vypadá to dobře, gratuluju. Mášli otázky (zúžit, nechat obeplouvat zleva atd.) poptej se. Něco jiného. Já o tom trochu přemýšlel a dospěl jsem k názoru (rád ho ještě změním), že existují dva typy dlouhých textů (mluvím teď více méně o literatuře a tak):

 • texty jako staré pověsti č., pozůstávající z jednotlivých textů, které jsou prostě celkem samy o sobě
 • texty které jsou prostě tak dlouhé, že je nutno je dělit asi jako strana 1-50, strana 51-100 a tak

Asi bude nutno mít minimálně dvě šablony podle toho pro co. Co se týče Pověstí, akorát jsem viděl na cswiki novou šablonu w:Šablona:Červená linka (washingtonské metro), kde je nejen před a potom, ale i seznam všech částí (takže je možno skákat nejen o jednu položku před nebo potom, ale vidím i celý obsah a mohu skákat k jednotlivým částem z kterékoliv části). Popravdě řečeno, tahle šablona je jen princip, graficky se mi nelíbí, už jsem viděl hezčí, a třeba taky ne centrované, ale jako sloupeček napravo. Aha, a myslel jsem, že ta šablona textinfo přijde jen a pouze na takovej rozcestník, tedy první stránku těch dílů, u těch rozdělených částí pak být ani nemusí, dá se na to odkázat v té šabloně před a po (malým písmem někde na konci jako o dalších údajích se dočtete tady a tady...). Já ted musím asi na hodinku zmizet, až přijdu tak se hodím na IRC. Čau, Honza

ad dva typy dlouhých textů: Tak ona by ta šablona i dala možná použít na ten druhý typ dlouhých textů (prostě se to uměle rozdělí na Část 1, Část 2…).
ad seznam všech částí: Jo něco podobného jsem viděla na en u Shakespearových sonetů (dole en:The_Sonnets - i když teď to mají zrovna rozbitý).
ad Textinfo: No to jsem právě taky nevěděla, jestli na každou podstránku nebo jen na obsah, ale přemýšlela jsem:
 • teoreticky nemusí být všechny části ze stejného zdroje nebo od stejného překladatele (např. někdo teď příjde a přidá pověst O Čechovi, ale nebude mít stejné vydání jako já, nebo bude sbírka básní od Verlaina ale půlku přeložil Pan X a půlku Pan Y.)
 • odkazování na wikipedii - takhle je dobrý, že se hned dostanu na wikipedii, navíc dejme tomu, že by byla nějaká báseň/povídka tak slavná, že by měla na wiki i vlastní článek (třeba to Když), nebo např. u pověsti u Horymíra a Šemíka by se dalo odkázat i na w:Šemík
ale nevím..no budu na tom irc.--flambelle 12:22, 14. 6. 2006 (UTC)

Hm. Jak jsem zhora řekl, jsem schopen měnit názory. Jo, tak takové umělé dělení předlouhých textů je jedna věc. Něco jiného jsou Staré p.č. a a podobné. Tu rozbouranou šablonu sonetů v en jsem videl. Jednak, nám se to tady nestane :-), pak si myslím že zvládnem něco hezčího. Ale předně: S tím textinfem na každé dtránce ti budu muset asi přitakat, spousta argumentů mluví pro. Teďkonc jde o to, uděláme-li to tou samou šablonou jako máme teď, a nebo zda budem používat dosavdní Textinfo + druhou šablonu kde se ukazuje na jiné části díla (v tom případě, kde se bude nacházet ta šablona pro díly - dole ??? přes celou šířku ???), či uděláme-li to spojením obou šablon dohromady (v tom případě sloupeček vpravo, asi bych pak tu část dosavadního textinfa snad i trošku omezil, a následující část šablony formatoval nějakou jinou barvou...). Tohle vše nezávisle na tom, jak bude vypadat taková zcela základní stránka A. díla samotného (např. ty sonety, nebo Staré p.č.) a B. stránka autora (Shakespeare, Jirásek...). Hodím se obratem během minut na IRC. -jkb- 13:14, 14. 6. 2006 (UTC)

Analýza předělávky jedné unikátní šablony[editovat]

Nazdar, tak jsi tu akorat nebyla, ja snad za hodinku... Šablonu jsem předělal, její verzce je stále na Šablona:Test, výsledky máš na Wikisource:Test, návod na novou šablonu je pak na Šablona diskuse:NavigacePaP. Mimo asi třinácti tuctů pozitivních bodů jsou dva neutrálně-negativně-tendující:

 • když předcházející nebo další není vyplněno, tak se skutečně neukáže, zde jsem šablonu přelstil, ale není to tak zcela symetrické, což se snad dá opravit
 • protože u těch změn, co byly nutné, šlo i o změny syntaxe vkládání parametrů (a sice chtěl jsem aby se musel vkládat jenom název části bez šipek a bez hranatých závorek), tak to bude nutno změnit všude, kde šablona už je; no není to tak zlé, ale čekám, až co ty se k tomu vyjádříš, pak je nutno to předunout na správné místo a dělat opravy. Zdar Honza -jkb- 16:01, 15. 6. 2006 (UTC)
Zrovna jsem se probudila, tak na to mrknu. --flambelle 16:03, 15. 6. 2006 (UTC)

počítadlo[editovat]

Tak se všema těma změnama předevčírem se moc nestalo, ještě dnes bylo počítadlo na 95. Já se na IRC-source o tom bavil a tam bylo mínění, že chyba je v tom, že na celé stránce není ani jeden odkaz (tedy v hranatých závorkách; přičemž mi jeden radil, abycho to vyzkoušel ne s odkazem, ale s nějakou kategorií. Dal jsem tedy pokusně jednu novou kategorii do pěti stránek, a počítadlo bylo téměř obratem na 100; pak ale, u dalších pěti, se nestalo nic (což je někdy obvyklé). Tak ja čekám co bude, pokud by to šlo s tou kategorií, tak by to bylo fajn, jinak se to vyzkouší s nějakým odkazem. Zatím -jkb- 12:22, 18. 6. 2006 (UTC)

Jistě sis všimla, že na statistice už máme vcelku správný počet stránek, leč pokulháváme za ... kolegy z Bosny. Tito při minulé aktualizace před 10 dny měli asi 4 eidtace, nyní mají přes 190. No, dobrý, díval jsem se tam, pravděpodobně tam měl někdo stejný nápad jako my, jak se totiž počítají stránky-části dlouhých rozdělených textů, o to u nich asi jde... No ale, když ne dnes, porazíme je zítra, že. -jkb- 18:00, 29. 6. 2006 (UTC)

dnes ráno bylo aktualizováno, viz [1], Bosna je za námi :-), -jkb- 09:40, 26. 7. 2006 (UTC)

řazení autorů v kategoriích těch samých[editovat]

Viděl jsem, žes pro zanesení autorských stránek v příslušné kategorii autora použila pro řazeníé syntaxe |*, čímž ten článek o autorovi vleze na první místo, označen hvězdičkou. V cs.wiki na to používají dva systémy:

 • jako ty, ovšem místo hvězdičky je tam „space“ tedy mezera, je to taky zcela na prvním místě, ovšem není označeno nějakým znakem, pokusně jsem udělal u Máchy
 • mají na to šablonu hlavní článek, který se ovšem vkládá do kategorie, a generuje tam řádku s označením hlavního článku, ovšem lze použít jen tehdy, když kategorie i hlavní článek mají absolutně stejný název; viz w:Kategorie:Astronomie; vedlejší efekt: protože i ten hlavní článek má tu kategeorii už v sobě, tak ten článek v oné kategorii figuruje jednak jako hlavní článek a pak je tam ještě jednou

Nevím co převezmem, dej vědět, šablona se dá zkopírovat

Hm, je nutno ještě vyzkoušet: ta šablona hlavní článek je možná koncipovaná tak, že se tam dá zanést i jiný název než jméno kategorie, když se tak na to koukám, čili je jaksi ohebná, hm. -jkb- 15:28, 28. 6. 2006 (UTC)

... dávej jen bacha, aby tam nestálo block jkb...[editovat]

Tak gratuluju, myslím, že má volba byla skvělá :-)... Hele, zjistíš pár změn na svém rozhraní, to je OK, ale prosím, až budeš blokovat, tak vždycky kontroluj, zda tam nestojí v jedné řádce blokovat a zatím -jkb-, ano? PS, Egg akorát na cswiki napsal w:Wikipedie:Patrola. Dík, -jkb- 20:37, 4. 8. 2006 (UTC)

Děkuju, dobře - budu opatrná :). Patrolu jsem už včera četla. --flambelle 20:43, 4. 8. 2006 (UTC)

No ono by nic... já bych se moh odblokovat, ale dík za slib. Užívej si to. -jkb- 20:46, 4. 8. 2006 (UTC)

Autorské právo[editovat]

Hele mrkni se mi na Wikisource:Autorské právo, nejsou-li tak koniny, germanismy, nelogičnosti, pitomosti a tak, já to vcelku podstatně rozšířil. Dík. -jkb- 21:18, 16. 8. 2006 (UTC)

bot[editovat]

nazdar. Vypadá to že Egg je pár dní pryč, ale akorát jsem se bavil na IRC se Zirlandem. Očividně není problém využít existujího robota z cs.wiki zde, on ho prihlasí a já nebo ty mu dáme status bota, a pak je nutno jen Zirlandovi sdělit, co má udělat (změň ve všech článcích kde je šablona XX tuto na YY a tak). Takže přestaňme dělat takové nechytré úpravy a udělejme si seznam, kde je nutno co a jak opravit. Usnadní to práci a ušetří energii. -jkb- 18:44, 24. 8. 2006 (UTC)

Skvělý, dík, jednu položku do seznamu bych možná už měla.--flambelle 20:07, 24. 8. 2006 (UTC)

Hm. Tak Zirlandův hafík je tu a proběhl již testem (viz RC, opce ukázat roboty či tak). Čili musíme si vymyslet co chceme či potřebujem, a vymyslet si způsob jak dát Zirlandovi o tom vědět (no asi v cs.wiki nebo irc). Zdá se, že bot/hafím je vcelku ohebný, já, přijedu-li do Prahy, slíbil nějaký to Kitekat či co ze Západu :-). -jkb- 19:46, 24. 8. 2006 (UTC)

bilingual link[editovat]

Nazdar. Nevzpomínáš si, jak to bylo s tím odkazem vlevo na články, které existují na jiných wikisourcích? Tam nám to přeci fungovalo, že tam byla taková ta oboustranná šipka, a když se na ni kliklo, tak to v ohně vyndalo obě jazykové verze. Já to nějak postrádám, jako by to bylo pryč. -jkb- 09:16, 2. 9. 2006 (UTC)

Jj, je to pryč, šipečky zmizely. :( --flambelle 09:36, 2. 9. 2006 (UTC)

odkazy v en[editovat]

Napadá mi, že prolinkování k nám by tam mělo být, u zamčených stránek bych to vhodil jako žádost na diskusní stránku, nebo přímo nějakému adminovi nebo na jejich Scriptorium. -jkb- 07:51, 6. 9. 2006 (UTC)

Dobře. (zatím se to týkalo jen en:Universal Declaration of Human Rights, která byla později odemčena, takže odkaz už je)--flambelle 09:47, 6. 9. 2006 (UTC)

Redirecty z čísel Sb.[editovat]

Krátce se sem dívám a vidím, žes udělala první redirect. Já s tím chtěl začít, ale dostal jsem pár otázek, a myslel jsem, že se nějak do sebe strefíme dnes na IRC. Tedy:* první otázka: budem to dělat jako redirect jen z čísla nebo za tím bude i to Sb., eventuelně Vyhl.MV či jak - to nevím, asi to bude fuk, funkce hledání by to měla najít, ale jde o to aby to bylo jednotné

 • při tom redirectu jen z čísla jsem si myslel, že se udělá míň chyb; pro případ, že by nějaký Sb. měl to samé číslo jako nějaká vyhláška s jinou zkratkou jsem myslel prostě na rozcestníky, to by nebyl problém
 • jiná věc je, z jakého čísla odkazovat na zákony, které jsou novelizované a ny tuto novelizaci zapracujeme, jak jsem začal u toho Autorského zákona; kam bude ukazovat původní číslo tedy 121/2000, a kam to číslo novelizace, tedy 216/2006? A co bude ukazovat na ten zákon sám? To mi není jasné. I když řešitelné to bude.

( A akorát teď vidím tu Ústavu čr - musím se o tom zítra pobavit - když je v boxu Vč. novelizace 515/2002, tak to by mělo znamenat, že tato novelizace je tam už zpracována, včetně těch předcházejících, že? Hm, sranda nad srandu. Hele, na konec něco jiného, na staré source se dlouho bavěj co udělat s mrtvejma dětma, jako třeba Slovensko, já dnes udělal takovou statistiku (no trvalo to) a nevypadáme vůbec špatně. Podívej se oldwikisource:Scriptorium#To subdomain or not to subdomain :-), do zejtra, Honza -jkb- 21:59, 13. 9. 2006 (UTC) - - - P.S. Držím palce při biflování se na zkoušky :-) -jkb- 22:10, 13. 9. 2006 (UTC)

Hm, některé věci jsem nedomyslela, pravda :), budu tedy zitra behem dne na irc a nejak to zkusime poresit. --flambelle 22:20, 13. 9. 2006 (UTC)

box jura a pár věcí[editovat]

Ahoj. Než začneš hromadně vyměňovat boxy, tak snad na irc následující (kdybys tu dnes přeci byla):

 1. protože budeme mít jen jednu verzi (pokud možno čerwtvou, ale ne vždy), je otázka, proč tam mít dva zdroje (pro původní znění a zde zveřejněné), respektive, které z nich je důležitější a mělo by tedy být vyplněno vždy: si myslím, že to druhé, to první pokud možno
 2. je to v boxu dobře a jasně formulováno („Vč. novelizace“), že se jedná o „toto“ znění?
 3. do boxu jsem dal takové i, které odkazuje (klik) na stránku s informacemi pro čtenáře - co ty na to? (mám na mysli i ten text)
 4. na mé stránce Uživatel:-jkb-/first jsem začal formulovat text pro stránku projektu - změň, najdeš-li něco

Jinak mám s portálem.gov.cz potíže v tom smyslu, jak tam najít text celého zákona a ne jen jednotlivých částí (ta jejich tisková verze, kde je vše, má zas nějaký divný formát, blbnou tam znaky jako č, Ě ap.). Jo, a lexdata tam má poznámku: „Nakladatelství C. H. Beck se omlouvá za potíže se zobrazením webových stránek způsobené technickými problémy. Na odstranění závad intenzivně pracujeme a v nejbližší době budou stránky funkční v plném rozsahu.
Jinak, viz Zákon o občanství ČR, jak se budem tvářit na to formatování s pre? Má to výhodu, že tak zformatuju během 5 vteřin každý zákon z internetu, ale... Čau -jkb- 08:07, 15. 9. 2006 (UTC)

Na lexdata na tom už intenzivně pracují asi měsíc :), na irc se dostanu nejdřív zítra odpoledne, tak zbytek potom. Jo a na formátování zákona o občanství už jsem se v poznamkovym bloku vrhla, takže časem dodám i sem. --flambelle 09:17, 15. 9. 2006 (UTC)

Pohmožděné obratle[editovat]

Pro případ, žes skutečně měla na mysli zítřejší pátek jako den s předloženýma zkouškama, tak tedy pro jistotu ZLOM VAZ, jinak ho zlom tedy později :-), Honza.

Děkuju, nene pozítra mířím na wiki sraz, vaz si budu lámat až v úterý :) --flambelle 21:36, 21. 9. 2006 (UTC)

No tak jsem Tě aspoň přimněl k denní editaci... Tak si lámu své palce v úterek. -jkb- 06:12, 22. 9. 2006 (UTC)

Kytice[editovat]

Zdravím. hele, naše Kytice z pověstí národních se na cs.wiki jmenuje w:Kytice (sbírka). Zakládal jsem to tedy já, ale podle tamního rozcestníku w:Kytice. Co s tím, co je správné? Oprava rozcestníku a přesun na cs.wiki, nebo něco jinak zde? Dej vědět, máš-li málo času na opravy, udělám, musím ale vědět co. Čau Honza -jkb- 23:22, 14. 10. 2006 (UTC)

ee - no já se v tom moc nevyznám, ale řekla bych, že původní 'správnější' název je ten delší, ale v současnosti se to už vydává spíš jen pod Kyticí. Takže je i 'očekávanější', což se u článků ve wiki preferuje, že (snad)? No a tady je zas ten 'správnější'. Asi. Současný stav mi vyhovuje. Nebo nevím, v čem je přesně problém...? Už je moc hodin :).--flambelle 23:56, 14. 10. 2006 (UTC)

Hm, fajn fajn, já taky ne, ale co jsem našel na netu, tak jsem něco udělal, viz Diskuse:Kytice z pověstí národních a Diskuse:Kytice z pověstí národních/Poznamenání. -jkb- 15:51, 15. 10. 2006 (UTC)

raf[editovat]

nazdar, je mi líto, ale mohla by ses příležitostně mrknout na w:Československé perutě v RAF - chtěl jsem to sám trochu víc upravit nehledě už na to, že v 311. peruti lítal i můj otec, ale nějak se k tomu nedostávám. Báro, mrkni se na to, mnohý dík. Honza - - - no, ty dvě stránky z dneška nevypadají taky zcela nejlíp

rozhodčí řízení[editovat]

Nazdar. Někdo dal nálepku k přesunu na Wikisource na w:Rozhodčí řízení. Tuto jsem smazal, jedná se o nějaký vlastní výzkum, článek či něco podobného, v žádném případě to sem takto patřit nemůže. Mrkni se na to nějak přes víkend, zda tam něco je.

nové[editovat]

Nechci to dávat do novinek, kde si to každý vandal přečte. Asi týden tu funguje automatické oznamování vandalských zásahů, a sice když někdo smaže zcela nějakou stránku resp. když její text nahradí jen krátkým jiným, a pokud nevyplní shrnutí, tak se do shrnutí automaticky zanese varování, které je pak vidět i v posledních změnách. Text varování je na stránkách MediaWiki:Autosumm-replace a MediaWiki:Autosumm-blank. V případě potřeby mohu i změnit. -jkb- 11:32, 16. 11. 2006 (UTC)
P.S. Hláška o nahražení textem je vkládána i v případě, že byla stránka vyprázdněna až na zbytek, který tam už byl. -jkb- 13:10, 16. 11. 2006 (UTC)

sem si všiml[editovat]

Zdravím, editace jsem si všiml, takže víme, že jsi tu :-)... Abys zase hned neutekla, vymyslel jsem si takovou zábavu - viz Wikisource:Jarní úklid 2007. Ale i jinak můžeš editovat :-). Ozvi se, čau, -jkb- 10:54, 18. 4. 2007 (UTC)
P.S. Mimochodem, na RC nahoře vpravo jsem nedávno udělal nenápadný odkaz TW - ukáže kategorii na cs.wiki s návrhy na přesun transwiki sem. -jkb- 05:55, 20. 4. 2007 (UTC)

hesla[editovat]

V rámci zvýšení bezpečnosti účtů se mimo pár novinek (heslo a účet nesmí být identické, při chybném přihlášení se musí opět vyplnit captcha...) na metě a enwiki doporučuje přezkoumat si svá hesla. Důvodem jsou nejen útoky na účty všeobecně, ale útoky robotických hledačů hesel na konta správců. To se české source zas tolik týkat nebude, výsledek by nebyl zas tak srandovní jako na en.wiki, ale přesto. Má-li někdo nějaké jednoduché heslo, bylo by lépe ho změnit, potom ale nejlépe na všech účtech i jiných projektů současně (pokud unified login skutečně by měl stát se skutečností, mělo by to význam, navíc si to jeden líp pamatuje). Rád bych to tedy doporučil, a také, jak jsem někde viděl, „všímat si neobvyklého chování správců“ - indicie na ukradení hesla... -jkb- 13:05, 9. 5. 2007 (UTC)

Jak se dočítám

...The devs are running a password cracker over the en:wp admin list, 1200 users - other large wikis probably need to request the same. The vandalism on en:wp included putting the famous Tubgirl picture in the sitenotice, so, um, you probably don't want that to happen to you...

nechává enwiki hesla přezkoušet a nadace to bere asi vážně. Takže ještě jednou podporuji zvážení svého hesla. -jkb- 18:05, 9. 5. 2007 (UTC)


Zřejmě nehoří, např. de.wiki je zde toho názoru, že jako příští přijde na řadu asi jejich doména, a já o přezkoušení jistoty hesel - metou prováděný tzv. password-cracker-test - u správců zde žádat zatím nebudu (což se jinak větším doménám doporučuje). Přesto, ono to má smysl, proto bych rád, kdybys mi dala vědět, žes tuto sekci četla, a že si myslíš, že je vše v pohodě. Dík. -jkb- 12:51, 15. 5. 2007 (UTC)

jj, četla, pozměním --flambelle 11:50, 16. 5. 2007 (UTC)

Dík, -jkb- 12:30, 16. 5. 2007 (UTC)

irc[editovat]

irc? -jkb- 09:37, 11. 6. 2007 (UTC)

vítej z5 z Locarna[editovat]

Vítáme z5 z Locarna (tam jsi už byla loni, ne?). Tvůj dobře načasovaný návrat 15. července Ti dává prostě ještě pár hodin příležitost, hlasovat pro členy arbcomu (toto není ovlivňování, pouze jen připomínka pro momentálně absentované kolegy a -yně). -jkb- 19:22, 6. 7. 2007 (UTC)

ď[editovat]

ď, -jkb- 7. 11. 2008, 13:54 (UTC)Odpovědět[odpovědět]