Diskuse k Wikizdrojům:Transwiki

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Poznámky z července 2006[editovat]

Zajímavé je, jak se přesouvají jména autorů, což může mít význam při posouzení, kdo je vlastně autorem či koautorem článku.

  • podpisy na disusních stránkách jsou všechny červené, což má očividně důvod v tom, že cs.wiki používá označení Wikipedista:XY kdežto na cs.source toto změněno nebylo a platí defaultní jmenný prostor Uživatel:XY
  • jinak v historii; já přesunul stránku, kterou předtím na cs.wiki editoval (mimo mne) ještě AAA (registrován na cs.wiki, ale ne na cs.source), BBB (registrován tím samým jménem jako já na obou, ale na wikisource zcela bez editací), a já (refistrován na obou, na obou editace), a sice s výsledkem: AAA byl v historii modře, BBB byl červeně, a já sám pak ale modře na rozdíl od BBB. Kliknutím na červeného BBB se dostanu na jeho zde založenou uživatelskou stranu, která je prázdná, kliknutím v historii na modrého i když neregistrovaného AAA se dostanu na jeho příspěvky – při přesunu je očividně provedena jakási virtuální registrace

Protože na rozdíl od podpisö v diskusi (dva rozdílné jmenné prostory) se zde asi celkem nic nekontroluje, vede to k nejasnostem:

  • při přesunu na wikisource je už registrován uživatel BBB, ale není identický s BBB na cs.wiki
  • po přesunu na wikisource se tam registruje nový uživatel AAA, který není identický s AAA na cs.wiki

Očividně bude těžké resp. značně zdlouhavé přiřadit takto přesunuté stránky ke skutečným autorům (srovnáním dat příspěvků, přesunu a registrací...). -jkb- 11:27, 3. 7. 2006 (UTC)

Řešení naráží očividně na překážky, viz bug 6525 ode mne a bug 6508 od Solbyho. -jkb- 14:28, 3. 7. 2006 (UTC)

Přesunul jsem tyto poznámky z archivu Pod Lípou/technika z cs.wiki, -jkb- 13:31, 15. 10. 2006 (UTC)

Další bug, listopad 2006[editovat]

Další bug jsem objevil včera poté, co začala fungovat podrobná statistika Wikisource. V seznamu aktivních Wikipedistů se tam objevili Odis a Nopreceja, kteří měli editovat v říjnu; toto bylo potvrzeno i počítadlem editací (oba kolem 4 editací). V seznamu uživatelů zde registrovaní nejsou, též ne v seznamu uživatelů na wikisource.org. Vzhledem k tomu, že jak doména české wikisource tak i wikipedie tak i některých jejich redaktorů jsou v poslední době na různých stránkách celého projektu obtěžováni očividně zkušenými vandaly, obrátil jsem se na tvůrce statistiky Erik Zachte zde. Očividně, jak se ukazuje, se jedná v obou případech o uživatele české Wikipedie, kteří přispěli jako takoví do článků v české Wikipedii, které byly později pomocí transwiki přesunuty na tuto doménu - spolu s některými daklšími údaji, které se pak objevují ve statistice. -jkb- 17:19, 23. 11. 2006 (UTC)