Diskuse k Wikizdrojům:Technické zajímavosti

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

DaBovo počítadlo[editovat]

@-jkb-: Když porovnáš výsledky Interiotova opět již funkčního a DaBova nového počítadla, zjistíš, že to DaBovo vůbec – ani v tabulce, ani v grafech – nazobrazuje a nezapočítává editace v hlavním jmenném prostoru. Editace ve všech ostatních jmenných prostorech souhlasí. Pokud budeš mít čas, můžeš autora na tuto chybu upozornit. --Milda 22:16, 9. 10. 2007 (UTC)

Bude asi složitější. Jednak, DaB mi včera odpověděl, že vadná funkčnost na jiných projektech není chybou u něj, ale chybou v databázi odkad to bere, prý se na tom pracuje (bug); interiotův tool funkční je (a interiot sám není k mání, stávku jeho toolu naposled ukončil taky DaB), ale neukazuje jako dřív ty grafy, jak kdy je kdo pilnej - to DaB chtěl zas zavést; že to na cs.source ukousává main namespace jsem si všiml, ale na cs.wiki to je zas naopak - mne to napočítalo 11146 namísto 8709 dle interiota. Uvidíme, je to den staré a beta, já prozatím beztak užívám tool3. -jkb- 08:16, 10. 10. 2007 (UTC)

Poem compact[editovat]

Rozdíl je v tom, že je-li poem obalen do značky <p>, pak může dědit některé nežádoucí vlastnosti odstavcového textu, například báseň vložená do prózy může převzít odsazení prvního řádku odstavce (zrovna k tomuto však u nás nedochází, protože poemu jsme nakázali, že má mít nulový text-indent) nebo meziodstavcový proklad. V současné době by (alespoň ve stylu monobook) u nás neměl být ve vzhledu stránky rozdíl mezi používáním značky <poem> s parametrem compact a bez něj. --Milda 14:22, 7. 4. 2008 (UTC)

Fajn. Já vím tedy stejnak hodně nebo málo jako předtím, ale když to tedy nic zlého nedělá, tak je vše OK. Dík. -jkb- 17:02, 7. 4. 2008 (UTC)

iw[editovat]

Zarámování diffů pomocí vložení kódu do .css jsem vyzkoušet nemohl, zmizel jsem po uložení (ano, již i kolega V. Iljič L. se o důvěře a kontrole před 100 lety zmiňoval...). Na de.wiki, kde jsem to našel, se dnes stále ještě baví o tom, zda to tak zůstane či bude bugováno či co se stane vůbec. Que será será. -jkb- 10:56, 22. 4. 2008 (UTC)

P.S. Kdo si ztěžoval nevím, ta fíčura se mi ale zdá užitečná hlavně při zcela malých změnách - změny interpunkce např. nikdy nenajdu. -jkb- 11:00, 22. 4. 2008 (UTC)

wikistics.falsikon.de[editovat]

Ty statistiky návštěvnosti jsou ňáké pošahané, motají se do toho názvy stránek, které nejsou u nás, ale na Wikicitátech, například Finská přísloví, Miloš Kopecký, Pavel Kosorin, Kategorie:Audiovizuální díla a spousta dalších. --Milda 22. 7. 2008, 07:36 (UTC)

Všiml jsem si taky, je tam i pár jiných much, nechtěl jsem ale oznámení nabubřit dalším vysvětlením; vycházím z toho, že se jedná o dětské nemoci, běží to pokud vím správně zatím jen několik dní, když se to nezlepší, tak to zas můžem sundat. -jkb- 22. 7. 2008, 08:02 (UTC)
Tak ty stránky z quote opraveny, kdyby Tě ještě něco napadlo, dej prosím vědět. Dík, -jkb- 22. 7. 2008, 14:18 (UTC)
Na hlavní stránce serveru http://wikistics.falsikon.de/ lze najít starší měsíce; na pak zobrazených stránkách jednotlivých projektů (volba kliknutím na link) se (trochu nenápadně) dají najít i odkazy na Time Chart, Daily Top 100 ap. -jkb- 12. 8. 2008, 08:53 (UTC)