Diskuse k Wikizdrojům:Chráněné stránky

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Jak to funguje a co nefunguje[editovat]

Hm, když jsem to před časem zkoušel na oldwikisource, fungovalo to jaksi jinak - i pro nesmazané stránky, vzpomínám-li si. Nyní nechce. Další poznámky:

  • fungování pro smazané stránky je OK
  • na té samé stránce je možno chránit (=kaskádně zamknout) i šablony, v tomto případě ovšem syntaxí bez oné šablony Ochrana, a sice jednoduchou syntaxí {{šablona}} (funguje i v případě, že šablona je již manuelně polozamčena a má být dočasně chráněna plným uzamčením; nevýhoda ovšem je, že šablona se zobrazí, čímž se stránka stává nepřehlednou)
  • u šablony {{Ochrana}} se asi vloudila chybka - kliknutím na políčko Smazat, což má vést ke smazání stránky, se objeví internal error
  • pro existující jiné nesmazané stránky toto nefunguje očividně vůbec

Srovnej i Li-sungovo řešení na w:Wikipedista:Li-sung/Zamčeno (verze [1]), -jkb- 11:45, 8. 10. 2007 (UTC)

Smažu seznam[editovat]

Dívám se na ten dlouhý seznam co nám tu přidal jeden steward a asi ho značně pročistím - jedná se očividně o stránky, které sehnal někde na anglické wikisourci či kde, ti vandalové k nám zas tak často nezavítají. Navíc, pokud si vzpomínám, byla snad někde řeč o tom, že oterírá-li se příliš mnoho šablon, přestávají nějak fungovat. Ale fuk, ten seznam chráněných v tomto rozsahu a sestavení tu je zbytečný, (a obnovit se dá vždy). -jkb- 07:30, 23. 10. 2007 (UTC)

Aktuálnost stránky[editovat]

Význam stránky pro chránění před založením je minimální - někdy od ledna lze neexistující stránky zamknout a tedy chránit před založením i přímo (nacházejí se pak v nové Special:Protectedtitles), význam této stránky je tedy jen ten, že tu je seznam stránek, které nebyly zamčeny kvůli vandalismu ale dočasně do vypršení chráněné licence. Já časem tu první sekci zamknu přímo a zde odstraním, ona sekce Chráněné stránky obnovení je tu pak částečně duplikovaná, viz i Wikisource:Nástěnka správců/Obnovení smazaných stránek, kam by bylo asi nejlepší všechny stránky přenést (a dále tam užívat šablony {{Ochrana}} místo přímého uzamčení, kde by se ztratila informace proč bylo zamčeno) a dělat jejich seznam jen tam, takže tato stránka se časem vyprázdní a zůstane jen kvůli linkům a dějinám. -jkb- 11:31, 24. 3. 2008 (UTC)

Beru prozatímně zpět, alespoň co se týče Wikisource:Nástěnka správců/Obnovení smazaných stránek - domníval jsem se, že na té stránce by se všechny stránky daly hodit do šablony {{Ochrana}}, která by se snad jen upravila, a všechny do ní vložené strányk by uváděla někde v kategorii. Chyba lávky, to nefunguje. Takže nutno řešit jinak, budď jako dosud a nebo přeci jen přímým uzamčením. -jkb- 12:03, 24. 3. 2008 (UTC)

Tak do třetice: myslím, že nejjednodušší a bez komplikace dvojitého zanášení do seznamů bude následující: na Wikisource:Nástěnka správců/Obnovení smazaných stránek se taková stránka zanese jako dosud a jako dosud se smaže, na její diskusní stránku se pak - jako dosud - dá šablona {{Obnova}}, která vloží patřičnou kategorii Kategorie:Obnova stránek (čímž vzniká seznam), takže stránka samotná se pak dá uzamknout přímo bez dalších komplikací, na té speciální stránce je možno udělat nějaký odkaz na kategorii. -jkb- 13:04, 24. 3. 2008 (UTC)