Diskuse k Wikizdrojům:Boti

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Návrh na upřesnění pravidel používání botů[editovat]

Domnívám se, že by bylo vhodné doplnit do pravidel používání botů požadavek, aby bot při editacích kontroloval obsah specifikované stránky (např. Uživatel:MůjBot/stop), aby bylo možné dočasně, ale okamžitě pozastavit jeho činnost kterýmkoliv uživatelem bez nutnosti správcovského blokování. Vím, že na Wikipedii tohleto někteří boti dělali (nebo to aspoň deklarovali, že to tak dělají), viz např. svého času PastoriBot. --Milda 10:16, 20. 3. 2008 (UTC)

Mám tu ze včerejška připravený text, který měl přijít K prameni, tak ho dávám sem. Co se týče požadavku STOPky, tak ta v pravidlech je, já jen nevěděl, že je možná nějaká stopka i pro nesprávce. O tom možno dále diskutovat. Takže, následuje včerejší návrh bez oprav. -jkb- 10:22, 20. 3. 2008 (UTC)

Povolování robotů[editovat]

Poslední nesváry s jedním multirobotistou, který jednak hýřil konflikty na další několika doménách a navíc něco jako komunikační výuku asi neměl (a místo žádání si všude prosazoval svá pravidla) přinášejí otázku, jsou-li zdejší již postarší pravidla na toto v pohodě či bylo-li by je nutno trochu upřesnit. Nejde o to, zda takové upřesnění pravidel potřebujeme, konec konců tak jak jsou tak já se podle nich chovat budu, a tak se stane, ale otázka je zda by bylo vhodnější ještě trochu přesněji informovat obdobné zájemce. Momentální stav je, že bot flag nemá vlastně nikdo, dostávají jej pouze nám známí resp. s provozem na WS obeznámení kolegové když se jedná o provedení nějakého úkolu který vyžaduje masové editace, aby tedy nebyly zprzněny RC. Ostatní se provádí bez příznaku kvůli lepší kontrole, hlavně pak u uživatelů, pro něž je WS španělskou vesnicí i když si myslí něco jiného. Běžné robotické editace na WS stejnak – na rozdíl od WP – nemají charakter masových zásahů. Možnosti úprav spočívají v:

  • zdůraznění požadavku, že uživatel je obeznámen s praxí WS tedy že již delší dobu na nějaké WS spolupracuje (ne pouze založením účtu), v neposlední řadě pak v nejvíce případech znalost jazyka
  • zdůraznění, že bot flag se poskytuje skutečně na jednorázové akce
  • jinak bot může editovat bez příznaku, ovšem ne jen tak halabala ale poté, co svůj úmysl komunitě ohlásí a o to požádá, a pak nebude-li hlasů proti bude jeho provoz povolen (dostane již existující nálepku {{Povolení boti}}), jinak, budou-li námitky, bude prostě zablokován jako bot non grata nebo mu zakázána editace (což se může stát i později, když tu bude činit paseku)

Nehledě na to že to tak zde vlastně již je tak vidím, že projekty jako WS nebo Wikinews ap. stále více tendují k obdobné (restriktivní) politice hlídání si činných botů. -jkb- 10:22, 20. 3. 2008 (UTC)

Návrh na změnu[editovat]

Navrhuji přehodnotit stávající politiku a nově vycházet z politiky běžné na ostatních projektech, tzn. v kostce boty běžně flagovat, pokud vyhovují základním podmínkám a projdou-li několika zkušebními editacemi, v případě dlouhodobé neaktivity flag opět odebrat, v případě problémů blokovat.

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 12. 9. 2011, 21:17 (UTC)[odpovědět]

Important: maintenance operation on September 1st[editovat]

User:Trizek (WMF) (talk) 31. 8. 2020, 10:30 (UTC)[odpovědět]

Important: maintenance operation on October 27[editovat]

Prosíme, pomozte s překladem do svého jazyka Děkujeme vám.

This is a reminder of a message already sent to your wiki.

On Tuesday, October 27 2020, all wikis will be in read-only mode for a short period of time.

You will not be able to edit for up to an hour on Tuesday, October 27. The test will start at 14:00 UTC (14:00 WET, 15:00 CET, 10:00 EDT, 19:30 IST, 07:00 PDT, 23:00 JST, and in New Zealand at 03:00 NZDT on Wednesday October 28).

Background jobs will be slower and some may be dropped. This may have an impact on some bots work.

Know more about this operation.

-- User:Trizek (WMF) (talk) 26. 10. 2020, 09:25 (UTC)[odpovědět]

Server switch[editovat]

SGrabarczuk (WMF) 27. 6. 2021, 01:23 (UTC)[odpovědět]

Server switch[editovat]

SGrabarczuk (WMF) (diskuse) 11. 9. 2021, 01:10 (UTC)[odpovědět]

Bots need to upgrade to Pywikibot 6.6.1[editovat]

Dear bot operators, bots running Pywikibot must upgrade to version 6.6.1 otherwise they will break when deprecated API parameters are removed. If you have any questions or need help in upgrading, please reach out using one of the Pywikibot communication channels.

Thanks, Legoktm (talk) 22. 9. 2021, 18:02 (UTC)[odpovědět]