Diskuse:Poesie (nová řada)

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Název[editovat]

Podle systému by se to mělo jmenovat Poesie (nová řada), a v případě existence více takových názvů pak Poesie (nová řada) (Asnyk). Vím, že to druhé vypadá divně, ale je to vytvořeno přesně podle pravidla <název> (<autor>).

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 16. 10. 2013, 00:43 (UTC)

Dalo by se ale tvrdit, že u Poesie (nová řada) (Asnyk) se jedná o sloučení (nová řada) a (Asnyk), potom je ovšem orázka, zda Poesie (Asnyk) (nová řada) by bylo lepší. Nevím, co má přednost (vejce nebo slepice?). -jkb- 16. 10. 2013, 06:52 (UTC)

(nová řada), a to včetně závorek - viz scan obálky -, je součást titulu, zatímco Asnyk, bez závorek, je autor a v současné době se autoři pro rozlišení dávají do kulatých závorek. Kdyby se třeba dávali za zavináč (@ -> autor), tak by název vypadal Poesie (nová řada) @ Asnyk, nikoliv Poesie (nová řada) @ (Asnyk), tudíž nelze mluvit o slučování. Nejde slučovat náš přílepek s originálním titulem, resp. vměšovat jej do něj.
Každopádně myslím, že hned tak tu nic jako Poesie (nová řada), abychom museli řešit autorský rozlišovač, nebude, takže stále platí vhodnost přesunu na první uvedený název, tj. Poesie (nová řada).
Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 16. 10. 2013, 10:33 (UTC)

Tak to promiň, já špatně rešeršoval (tedy vůbec ne). Já se domníval, že obojí je rozlišovač. V tom případě máš pravdu, správně tedy je Poesie (nová řada) a k rozlišovači podle autora asi nikdy nedojde (což se stejně nemusí řešit dnes ale až kdyby). -jkb- 16. 10. 2013, 13:08 (UTC)

Podle souborného katalogu NK ĆR žádné jiné dílo obsahující v názvu Poesie i nová řada není, takže autorský rozlišovač u tohoto názvu nejméně 70 let potřeba nebude, a až bude, tak to už my řešit nebudeme. Po 5,5 letech si už přesně nepamatuji, proč jsem to tenkrát založil na tomto názvu, asi pod vlivem toho, že existovala nějaká předchozí řada (kterou jsem už tenkrát mohl mít vyhlídnutou), kde kvůli obecnosti názvu Poesie jsem předpokládal nutnost rozlišovače, tak jsem k tomu logicky přidal tu novou řadu. --Milda (diskuse) 28. 10. 2013, 20:47 (UTC)