Diskuse:Kniha epigramů

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Vyjasnit[editovat]

Dle pramenů, které jsem zatím konzultoval, Neruda sbírku s názvem „Kniha epigramů“ nevydal, toto asi bude později někým sestavená verze a patrně dokonce jen výbor z Nerudových epigramů, když je zde převzato z webu, který překopíroval část knihy „Výbor básní Jana Nerudy“ (L. Mazáč, Praha 1927).

Svazek XII. (Básnické spisy) Topičova souborného vydání Nerudových spisů má část obsahující epigramy nazvanou „Roj epigramů“, s jiným pořadím epigramů a namátkově jsem zjistil, že některé z epigramů v Topičově edici (Šlechetnost, Slza) dokonce zde ani nemáme. Až budu mít cestu do velké knihovny, podívám se, co o Nerudových epigramech píše Lexikon české literatury a jestli je v Mazáčově výboru nějaká ediční poznámka. Podle toho pak buď ponechám, jak je, zruším podstránkovou strukturu a ponechám jednotlivé epigramy jako samostatně stojící stránky. --Milda (diskuse) 6. 1. 2013, 00:00 (UTC)

Topič 1898[editovat]

Pro srovnání sem přidávám seznam epigramů v Topičově edici:

Smazání[editovat]

Vzhledem k tomu, že šablona Vyjasnit se na stránce sborníku nacházela již několik let a šablona Smazat pak téměř rok, budou stránky dnes smazány; seznam smazaných stránek je na této verzi stránky sborníku (bude též smazáno); tuto diskusní stránku ponechám; dojde-li někdo k závěru, že zveřejnění na Wikizdrojích je v pořádku, lze obnovit. -jkb- 10. 6. 2017, 13:53 (UTC)

@Milda: na vědomí - -jkb- 10. 6. 2017, 17:29 (UTC)