Tato stránka nebyla zkontrolována
články a ze slov využívajících jiné znaky než ze západoevropských abeced odkazy nevyrobil. Nemožnost zapisovat encyklopedii správnými znaky se ukázala být pro mnoho jazyků nepřekonatelným omezením, vedlo to k dočasnému exodu některých jazykových verzí (např. polština) na jiné servery s jednoúčelově upraveným softwarem a pravděpodobně i k oddálení rozjezdu dalších jazykových verzí Wikipedie včetně té české. Dalšími faktory mohla být absence českého uživatelského rozhraní a návodu k jeho použití, byť tyto nedostatky tehdejší první technicky zběhlí nadšenci nijak neakcentovali.
- 8. 5. 2002 Příspěvek Amadea v diskuzi o kódování českých znaků z tohoto data zůstal zřejmě na dalšího půl roku poslední užitečnou editací v české Wikipedii.
- 10. 5. 2002 Česká Wikipedie měla všehovšudy dva články, které obsahovaly alespoň jednu čárku a proto se započítávaly do metriky zvané comma count. Jednalo se nejspíše o hlavní stránku (HomePage) a Diskusi Ke Kódováni.
- 17. 5. 2002 Dva Slováci, Matej Korbel a Jan Sarenik, se připojili k projektu Nupedia a projevili zájem o jeho propagaci a překlad do slovenštiny, když předtím měli v úmyslu na gymnáziu v Banské Bystrici spustit svůj vlastní podobný web nazvaný SYS. Dostalo se jim odpovědi od samotného Jimmyho Walese, ale jak se jejich plány dále vyvíjely, není známo.
- 23. 5. 2002 Tento den přidal Lars Aronsson ze Švédska odkaz na českou Wikipedii do seznamu jazyků na hlavní stránce (anglické) Wikipedie, s komentářem started on 3 May 2002 („začala 3. května 2002“) a shrnutím editace Introducing the Czech Wikipedia („Představujeme českou Wikipedii“). Dvacet minut poté minut poté Brion Vibber přidal k položce na seznamu vedle slova Czech ještě označení Český – sice ne úplně vhodně zvolené, ale zato se správnou diakritikou.
- 25. 5. 2002 O tom, že drobný rozvoj české Wikipedie na začátku května neušel pozornosti projektové komunitě, svědčí i zmínka Larse Aronssona o dva dny později o tom, že „jiné právě rostoucí jazyky jsou čeština a interlingua“.
- 5. 6. 2002 vznikla na české Wikipedii prázdná stránka Chemie, vzniklá nejspíše prostřednictvím jednoho z už existujících otazníčkových (dnes bychom řekli červených) odkazů na hlavní stránce. Autor této editace není znám.
- 15. 7. 2002 Zakladatel esperantské Wikipedie, Američan Chuck Smith, se vydává na půlroční cestu do Brazílie a do Evropy s úmyslem propagovat tam Wikipedii. Využíval přitom téže mezinárodní komunity mluvčích esperanta, která stála za rychlým rozvojem esperantské Wikipedie. V plánu měl i návštěvu České republiky. V jednotlivých státech se účastnil setkání esperantistů, přednášel na nich a rozvíjel spolupráci s jednotlivci, které myšlenka Wikipedie zaujala. Pro tehdy ještě nízkou dostupnost internetu byl také častým hostem v tehdy populárních internetových kavárnách, včetně těch českých.
- 30. 7. 2002 možná vznikly na české Wikipedii další prázdné stránky, a to všechny ty, na které vedl funkční odkaz z hlavní stránky (neobsahovaly tedy diakritiku nezápadního typu), tj. Cestování, Instituce, Obchod, Spolecnost a Zábava. Je pravděpodobné, že i tyto stránky postrádaly jakýkoliv obsah.
- 6.–8. 11. 2002 Švédský wikipedista Lars Aronsson se zúčastnil konference Electronic Publishing pořádané v Karlových Varech německou univerzitou TU Chemnitz. Tématem konference byly Technologické interakce a Aronsson do programu přispěl přednáškou na téma „můj rok zkušeností s provozem rozsáhlé wiki“, v níž pojednával o obecné švédskojazyčné wiki Susning.nu, kterou provozoval od roku 2001 do roku 2009. Zmínil se ale i o technologii wiki obecněji, včetně Wikipedie. Konference se podle seznamu přednášek