Diskuse s uživatelem:Judithka

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vítejte ve Wikisource[editovat]

Nazdar, a vítejte i zde na Wikisource. Všiml jsem si, že se občas zabýváte editacemi českých literátů, a to se zde může nejen hodit, ale i vyvinout k častějším „zásahům do databáze“ (=editace nových stránek...). K Vaší dnešní editaci (srdce pí Rusky) jsem přidal předběžně i šablonu {{Textinfo}} - to je zcela provizorní, protože vyznačení takových dílčích textů větších sbírek bude ještě muset být diskutováno a rozhodnuto. Přesto: mohla byste tam(a nebo také na diskusní stránce, já to pak dopním) dát vědět, odkad jste text zkopírovala? Rádi to tu máme. Dík, a ještě jednou mnoho zdaru, v případě potřeby se ozvěte - dostanete odpověď. Čau, -jkb- 14:43, 6. 7. 2006 (UTC)

Další údaje...[editovat]

Ještě jednou: dobrý den. Editací skutečně přibylo. Velice rád bych vás požádal o následující:

  • jako zdroj uvádíte očividně jistou knihu (písemný dokument), takže se musím domnívat, že Vámi zde zveřejněné texty byly Vámi přepsány z knihy (rád bych dostal potvrzení)
  • nejen kategorizace, ale i jiná úprava textů (básní) z různých sbírek je prozatím nevyřešená, doufám, že během tak tří týdnů budeme mít nějaký praktikovatelný návod; tento bude mimo jiné obsahovat i automatické udělování kategorií a jiných šablon; prozatím toto ještě nefunguje, proto momentálně - aby se stránky nestratily - každé stránce dáváme navíc kategorii {{Kategorie:Části}}. Doplňuji do prozatim zveřejněných, eventuelně to samé udělejte prosím v nových. Dík. -jkb- 16:35, 6. 7. 2006 (UTC)

Narychlo jsem udělal... Rád bych uvedl následující: Česká Wikisource je na začátku. Proto se dá v budoucnu mnoho měnit i předělat. Můj výše zveřejněný nápad, přidávat sem tam nějakou kategorii a dělat to či ono je přirozeně jistě podložená prosbička, ovšem, to je nutno vědět, nevíte-li si rady jak to dělat, tak to prostě nedělejte, to se dá vždy poopravit později. Takže hezdký večer, -jkb- 16:52, 6. 7. 2006 (UTC).

Malá podpoznámka ...[editovat]

Děkuji za E-mail. K tomu následující postřehy. * jako laického nováčka (i když o sobě píšete spíše v ženském rodě, čehož jsem si příležitostně všiml) Vás nepovažuji * pochopila-li jste systém diskuse - to je zcela vedlejší, na Wikisource se diskutuje skutečně jen tehdy, má-li to smysl; pak to funguje automaticky * dávat Vám rady, jak se odpovídá v diskusi, myslím nemusím, toto jste zvládl již před Vašimi vcelku obšírnými cestami na Island, do Grónska i na Austrálii * co se týče A. Sovy: ano, jedná-li se o přepis, což jste potvrdil, a já to zde asi budu postovat, tak klidně pokračujte * co se týče kategorizace: nedělejte si problémy, to už zvládnem * k Vaší otázce, zda si Vás pamatuji: ANO, PAMATUJI SI VÁS VELMI DOBŘE, nemusíte se už hlásit Takže Vám přeji soustředěné útoky na cs.wiki, vynechte mne a cs.wikisource prosím z Vašeho programu, mohlo by se stát, že mne to nenadchne. Děkuji za porozumění. -jkb- 20:52, 7. 7. 2006 (UTC)

Škrtnul -jkb-, o smazání musí rozhodnout uživatelka, které se tímto omlouvám za mou velmi neuváženou akci a nařčení. -jkb- 14:23, 13. 7. 2006 (UTC)

Slíbené linky[editovat]

Tak ještě jednou ahoj i takto. Abych tu nepsal odkazy na tisíc stránek, tak to nejdůležitější:

Jinak zde i specifická nápověda Wikisource (link viz vlevo), zkoušet lze na Wikizdroje:Pískoviště, zajímavosti i na Wikizdroje:Portál, diskuse Wikizdroje:U reálného pramene atd; o čem se diskutuje stojí na stránce pro poslední změny (viz vlevo) zcela nahoře. Pro dnes zdravím, -jkb- 13:25, 17. 7. 2006 (UTC)

Pan Sova[editovat]

Aha, tak dobrý den a dík za návrat. S tím odkazem na Sovu to je trochu problematické, takové odkazy by měly většinou vést na článek v cs.wiki, který pojednává o stránce, odkad se odkazuje (no a to je Sova, ne jednotlivé básničky atp.). Stále se ale řeší. No a ta kategorie Části je takové provizorní - a asi i konečné - řešení, aby ty stránky byly skutečně počítány jako stránky. Jinak, klikněte si na Poslední změny a všimněte si tam nahoře odkazu na IRC, jsem na tom prvním kanále momentálně k mání. -jkb- 13:38, 18. 7. 2006 (UTC)

Ještě následující: vidím, že jste akorát hotova, a rád bych se přeptal na zdroj. U jednotlivých částí je vždy uvedena jistá kniha, tedy print medium, jak se říká. To by znamenalo, že jste to z té knihy skenovala, a snad by se to mělo poznamenat. Pokud to je ovšem z internetu, dejme tomu i z nějaké stránky onoho nakladatelství, bylo by nutno udělat odkaz tam. Prozatím dík, -jkb- 14:02, 18. 7. 2006 (UTC)

zdroj - vlastní přepis... --Judithka 14:06, 18. 7. 2006 (UTC)

wow (= česky „a hrome“), s takovou pilností jsem nepočítal... tohle budem muset brzy nějak vyřešit, já si to poznamenávám, asi tam bude muset přijít vlastní přepis či něco v tom smyslu. Gratuluji. -jkb- 14:12, 18. 7. 2006 (UTC)

díky, občas o sobě zaslechnu, že jsem tak trochu cvok :-) Jinak, mohla bych poprosit o přeřazení Z mého kraje do podkategorie Poezie a ne jenom Literatura? Udělala bych to sama, ale nerada bych někde něco zmotala... Děkuju moc --Judithka 14:54, 18. 7. 2006 (UTC)

Ale jistě, mohl bych udělat. Ovšem jsem si jist, že nic nezmotáte: editujte stránku a zcela dole změňte jednoduše název kategorie. Mimochodem, zcela jistě nebude Poezie to konečné, zcela jistě se zde někdy objeví kategorie Původní česká poezie či tak... To se ale musí ukázat. -jkb- 17:46, 18. 7. 2006 (UTC)