Diskuse k autorovi:Véda Vjása

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Přidal jsem nálepku Upravit ohledně vyjasnění pár bodů:

  • prolinkování s cs.wiki, to samé platí i o
  • problematické bude zařazení jeho textů - tedy Bhagavadgíta - do nějaké náboženské kategorie, což by mohl být hinduismus, který ale zas na cs.wiki článek má ale v šabloně k Indické filosofii chybí (viz w:Indická filosofie), taktéž w:Hinduismus nebo w:Buddhismus
  • zde i na stránkách Bhagavadgíta zkontrolovat poznámkové aparáty
  • rozumím-li tomu dobře, tak Véda Vjása je autor a napsal dílo Bhagavadgíta - to však ani zde ani na stránkách v cs.wiki není v textu jednoznačně řečeno, na cswiki pak není Véda Vjása ale Vjása

Vložil -jkb- 17:44, 24. 3. 2008 (UTC)

Prolinkování s cs.wiki a název Vjása a Véda Vjása jsem vyřešil.
Zařazení do kategorie na Wikisource bylo už od začátku problematické a kategorie védská literatura pod náboženstvím je spíše z nouze cnost, než skutečnost. Na Wikipedii jsem vytvořil speciální kategorii - Védská filosofie jako subkategorii Filosofie a tam jsem umístil všechno, co se týká védské literatury. Buddhismus je náboženství, ale hinduismus jako celek náboženství není. Na Wikipedii spadá hinduismus pod filosofické i náboženské směry, pravděpodobně, aby se dalo za pravdu všem. Takže jsem zařadil védskou filosofii přímo pod hlavní kategorii - Filosofie - a zařadil tam také hinduismus - podle mého názoru to je opravdová skutečnost. Védská filosofie je tak unikátní, že se nedá zaškatulkovat.
Poznámkové aparáty pravidelně doplňuji, jakmile něco konkrétního sám objevím, nebo na to budu upozorněn. --Hubený 12:18, 28. 3. 2008 (UTC)

Zdravím, a dík za doplnění atp. Že s kategorizací bude problém jsem věděl už když jsem psal ty hořejší řádky. Zda by se zde převzalo schéma z cs.wiki nevím, význam kategorií je zde lehce posunut (nejde o kategorizaci témat, ale textů, leteratury ap.), navíc je těžké systém najít dokud není textů víc. Jsem momentálně zcela nespokojen, ale bude se muset počkat. Jde mi o to, aby to bylo konsistentní, přeci jen korespondovalo alespoň trochu s cs.wiki, aby to bylo doložitelné (mám na mysli NPOV, je-li něco náboženství či filosofie ap.) a aby to uspokojilo i další, kteří zde v této (nad)oblasti pracují (tak např. kolega Mistvan o budhismu). Bude-li tedy védská literatura v náboženství, literatuře, filosofii nebo ve všech a kde budou tyto kategorie se časem snad vyjasní, řekl bych, kdo bude mít dobrý nápad tak ho zde p5inese na trh. Zatím, -jkb- 15:02, 30. 3. 2008 (UTC)