Diskuse k Wikizdrojům:Zdroje

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

lexdata[editovat]

Lexdata.cz - portál lexdata, dosud výborný zdroj pro zákony, plánuje nějakou změnu směrem k placení za služby, viz zde; zatím mi není jasné, o co přesně jde a za co se v budoucnu musí platit - pokud to někdo zjistí, prosím o případnou poznámku na stránce pod tímto heslem, dík, -jkb- 16:25, 6. 6. 2007 (UTC)

Udělal jsem několik zkoušek a vycházím z toho, že vyhledávat se v jejich databázi dá jen přímo, externí odkazy nefungují, tedy že bude nutno najít pro tyto editace nové zdroje. -jkb- 09:32, 6. 4. 2008 (UTC)

Zdrojem by mohl být oficiální portál veřejné správy http://portal.gov.cz/, jen je potřeba prozkoumat, zda lze odkazovat na celý text k určitému datu, já jsem vždy vyhledával jen aktuální znění a zobrazovalo mi to zákon po jednotlivých paragrafech. --Milda 14:36, 6. 4. 2008 (UTC)

Něco podobného jsem už v minulosti taky viděl. Po pravdě řečeno, jednotlivé paragrafy jsou na nic, to zas už spíš lexdata, kde si to musím najít sice manuelně ale celé i s poznámkami ap. Potřebujeme na odkazy něco lepšího. -jkb- 14:58, 6. 4. 2008 (UTC)

P.S. I když tedy, jako zdroj je lexdata v pořádku, ono to tam je a my to převzali. To se dá v odkaze i oželit, že to tam nevede přímo, což je jen škoda. -jkb- 15:01, 6. 4. 2008 (UTC)

lexdata a mvcr[editovat]

Koncem roku 2007 se u serveru lexdata (viz výše) a očividně nyní v červnu 2008 u serveru mvcr změnily adresy u stránek se zákony. Pro lexdata platí, že místo

http://www.lexdata.cz/web/lexdata.nsf

stránky nyní začínají

http://abonent.lexdata.cz/lexdata/sb_free.nsf/... (a přímý odkaz na zákon),

pro odkazy na

http://www.mvcr.cz (a odkaz na zákon)

je nutno použít odkazu

http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/ (a odkaz na zákon, který se zdá být nezměnen).

Pokud se ukáže že tato změna je trvalá, bude nutno u všech atarých odkazů na lexdata nové odkazy manuelně vyhledat a opravit, u mvcr by byla oprava snad možná roboticky. Seznam starých odkazů na lexdata je zde a na mvcr zde. -jkb- 18:11, 27. 6. 2008 (UTC)