Diskuse k MediaWiki:Bad image list

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Žádosti[editovat]

Žádosti o zařazení souborů do seznamu[editovat]

Žádosti o vyšrtnutí souborů ze seznamu[editovat]

Diskuse[editovat]

Ad řazení: nevím, jak by to bylo nejlíp. Minulý týden se mi zdálo, že oproti slovenskému projektu zde některé nežádoucí soubory chybí, a protože bych dlouho dohledával, které to jsou, ty dva seznamy jsem u sebe spojil a nechal strojově setřídit se současným výmazem duplicit. V diffu jsem pak viděl, že možná nepřibylo vůbec nic, jen se trochu přeskládalo pořadí, protože různé programy mohou řadit mírně odlišně. Je mi jedno, jak to bude, byl to víceméně zbytečný pokus rozšířit seznam o další nežádoucí „prasečiny“. --Milda 16:52, 20. 11. 2007 (UTC)

Mně se prostě jen zdálo, že wiki řadí číslice před písmeny. Jinak jistě, přidávat prasečinky... i když, na sk.wiki resp. sk.source si onen Nechuta stěžoval, že musel dlouho hldat než našel něco potřebného, takže trochu to snad pomůže. Problém je, že očividně není možné tuto stránku zařídit tak, aby ty soubory se nezobrazily 8resp. pouze správcům, kteří to udržují), takhle je to skutečně galerie prasečinek. Není to zcela domyšlené. -jkb- 17:14, 20. 11. 2007 (UTC)
"Mně se prostě jen zdálo, že wiki řadí číslice před písmeny." - Wiki nic neřadí. O veškeré řazení se stará databáze MySQL a ta řadí (momentálně na všech projektech) podle pořadí znaků v Unicode. Proto by také bylo nanejvýš vhodné mít seznam seřazený stejně. Ulehčí to například vyhledávání v ostatních seznamech, jako např. v seznamu všech stránek ve jmenném prostoru Soubor, seznamu všech souborů apod. (tady i na Commons).
"Problém je, že očividně není možné tuto stránku zařídit tak, aby ty soubory se nezobrazily 8resp. pouze správcům, kteří to udržují)..." - a) k tomu to skutečně není určeno, seznam je pro všechny, správci ho "udržují" jen čistě formálně kvůli technickým omezením, neboť jeho obsah má být důsledkem konsensu komunity; b) nezobrazení seznamu lze samozřejmě určitou formou alespoň částečně vynutit, byť technicky zdatnější uživatel nebude mít problémy opatření překonat a k datům se dostat.
Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 17:36, 20. 11. 2007 (UTC)