Diskuse k šabloně:IndexAutoři

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tato šablona se vkládá jako obsahová tabulka do kategorií AUTOR-X; na rozdíl od obdobné šablony Šablona:CATEGORYTOC je trochu jinak formatována, zejména pak neobsahuje číslice, a odkazuje přímo na stránky kategorií autorů podle písmen.

Šablona se prozatím orientuje na české abecedě. Problematika upotřebení této šablony se ukáže v budoucnosti. Je možno vycházet z toho, že s největší pravděpodobností nebude existovat žádný autor, začínající písmenem Ý, že v šabloně však schází sice exotická avšak přesto používaná písmena jako Ç, Ħ, Ł, Ñ a další.

Stránky jednotlivých písmen obsahují i šablonu {{InterAutorX|X}}, která odkazuje na šablony v jiných projektech Wikisource, používajících též tento systém; u vyloženě českých písmen jako Š, Ž, Ú atd. může být toto ovšem problematické, některé jazykové verze taková písmena mít mohou, jiné ne. Odkaz proto může být nefunkční.

Proto bych šablonu u takových písmen nevkládala a pokud je v určitém jazyce výjimečně mají, vložila interwiki klasicky ručně… (raději než mít nefunkční odkazy)--flambelle 10:12, 30. 6. 2006 (UTC)

Hm. Já pak taky přestal, a asi to snad zase vyndáme, pravda. Ono s tou šablonou bude stejně ještě řada problémů k vyřešení. Tak nám např. schází německý umlauty Ä, Ö a Ü, a pak jsem viděl, že němci některé spisovatele řadí pod malé d (Anne de Vries, Jacques d'Adelswärd-Fersen), také malé v (Wolf-Heinrich von der Mülbe), a nevím, co snad ještě všechno najdu... To se bude muset nějak zaběhat. Snad lepší než to ignorovat bude pořídit v takových případech prostě odkazy na zvláštní znaky, které budou umístěny na konci. - - - Na okraj: tak ty odkazy ale zcela nefunkční nejsou, pošle mne to skutečně na tu kategorii a je tam zmínka, že tam zatím není text. No. -jkb- 11:18, 30. 6. 2006 (UTC)

Zahajte diskusi ke stránce Šablona:IndexAutoři

Zahájit diskusi