Diskuse:Výbor z písní a ballad

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tečky v názvech[editovat]

Ty tečky v názvech jednotlivých básní jsou zbytečné, i když se tenkrát psávaly. Jako čistě formální záležitost to můžeme přizpůsobit současnému úzu, kdy se tečky za nadpisy (s výjimkou zvláštních případů, jako jsou řadové číslovky, iniciály nebo zkratky) nepíšou. Téměř všechny staré texty, které tu máme, v době svého vzniku tečku za nadpisem měly, a přitom ji nepoužíváme. Na přesnosti ani rozlišovací schopnosti to neubere a i pro současného čtenáře to bude očekávanější název. --Milda 14. 3. 2009, 17:58 (UTC)

K otázkám ve shrnutí editace Má kráso krás[editovat]

Na otázky ve shrnutí vložení básně Má kráso krás odpovím tady, aby to bylo snadněji dohledatelné.

Stálé odkazy (přes handle) na jednotlivé stránky je možné použít, jen pokud je Kramerius nabízí, což zrovna u této knihy neplatí (a jak jsem včera zjistil, některé jiné knihovny, které své fondy zpřístupňují pomocí softwaru Kramerius, nenabízí stálé odkazy ani pro celou knihu).

Zrovna ale v tomto případě bych si nedělal s odkazy těžkou hlavu, třeba já k tomu přistupuji tak, že Kramerius je pro mě důvěryhodným místem, kde získat naskenovaný knižní zdroj místo fyzické výpůjčky v knihovně, a protože stejně musím text porovnat s příslušnou stránkou knihy a opravit OCR chyby (které tam jsou a není jich málo), uvádím jako zdroj zápis o knize, tj. autor, název, místo a rok vydání, strany (např. Písně Závišovy/Píseň úvodní).

Za zvážení stojí, zda dávat odkaz na Kramerius do infoboxu alespoň na obsahovou stránku sborníku (zatím jsem to tak nedělal). Na celé knihy Kramerius NK ČR stálé odkazy poskytuje a třeba by pro něketrého čtenáře mohlo být zajímavé se pomocí pár kliknutí podívat na původní grafickou úpravu knihy nebo v případě pochybností se přesvědčit, zda je nějaká chyba už v knize nebo vznikla až na našem projektu. --Milda 15. 3. 2009, 10:26 (UTC)