Wikizdroje:Pravidla a doporučení

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Wikizdroje stojí před problémem, že zde neexistují závazná schválená pravidla a doporučení pro většinu oblastí práce a chování na tomto projektu. Jejich diskuse a schvalování by bylo bezpředmětné v situaci, kdy zde soustavně a dlouhodobě pracují tři až pět uživatelů. Nechceme tu provádět nucené divadlo demokracie, když to prozatím není možné.

Za této situace se Wikizdroje chtějí orientovat na mateřský vícejazyčný projekt Wikisource, na jeho pravidla, doporučení a zvyklosti, eventuelně lze dle potřeby uplatňovat nebo využívat i příslušná opatření, pravidla apod. z české Wikipedie.

Toto se týká zejména oblasti ochrany Wikizdrojů před vandalismem a podobnou činností, která by ohrožovala činnost dosud velmi malé komunity. Proto Wikizdroje ve většině případů vycházejí např. ze závěrů arbitrážního výboru české Wikipedie a v souvislosti s tím učiněnými opatřeními. Děje se tak v zájmu ochrany a zjednodušení procesu. Wikizdroje přirozeně nepřebírají všechna usnesení apod. automaticky, ale dle potřeby.

Srovnejte též Wikizdroje:Blokování.