Stránka:Stavby Ústředního spolku československého průmyslu cukrovarnického.djvu/4

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tato stránka byla zkontrolována


s podkrovím pro úředníky ústavu, se samostatným přístupem z ulice na západní straně, zahrádkou a krytou besídkou na jižní straně, dvorem a zelinářskou zahradou, která tvoří zároveň reservu stavební na straně severní.

Na severní straně hlavní budovy jest manipulační nádvoří ústavní s vjezdem od východu a s jednopatrovou garáží, obsahující dva byty zřízenců o kuchyni a pokoji s příslušenstvím a přízemní oddělení pro dva automobily s dilnou, skladištěm a skladištěm benzinu. Zbytek severní části pozemku zaujímají zelení osázené svahy a zelinářská zahrada.

Obr 5a. Řadový činžovní dům na Letné, s velkými byty. Půdorys přízemí

V obytné budově v každém patře jsou dva byty sestávající z předsíně, 4 pokojů, kuchyně, komory, lázně a příslušenství. V podkroví dva menší byty o dvou místnostech s příslušenstvím, v suterénu mimo sklepy dva byty o obytné kuchyni s příslušenstvím pro zřízence a prádelna. Sklonitost terénu dala podmínky k výhodnému využití pozemku a ke vzniku nutných spojovacích schodišť. Celkovým seskupením vznikla malebná skupina budov, která uprostřed zeleně skýtá zajímavé pohledy a krásné průhledy z nádvoří i budov na Prahu, k Vltavě, u Troje a k Šáreckému údolí.