Stránka:E. T. Seton - Prerijní vlk, přítel malého Jima.pdf/36

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tato stránka byla zkontrolována


rozlohy — tam byl v bezpečí. Vesničtí lidé vykládali si něčím více než náhodou, že vždycky upláchl do Čertovy Díry a když jeden ze psů, jenž tuto čertovskou lišku už už držel, brzo na to se pominul, stal se ďábelský původ lišky nepochybným.

E. T. Seton - Prerijní vlk, přítel malého Jima (page 36 crop).jpg

Provozoval své lupičské rejdy dál, až na konec začal vražditi pro rozkoš z krveprolití. Jeden ovčák ztratil deset jehňat za jednu noc, druhý sedm následující noci, později byl kachní rybník na faře úplně zpustošen a neuplynulo téměř dne, aby někdo nehlásil vraždu drůbeže, jehňat nebo ovcí a na konec i telat.

Všecko toto krvelačné řádění připisováno bylo jedině lišáku z Čertovy Díry. Vědělo se o něm jenom, že je to neobyčejně veliký lišák, alespoň podle široké stopy, kterou zanechával, ale nikdo, ani z lovců, nikdy z blízka ho nespatřil Také se vypozorovalo, že nejlepší dva psi ze smečky zdráhali se na lovu sledovati jeho stopu.

Sedláci se umluvili, že jakmile napadne první sníh, za vedení hostinského se sejdou a celou krajinu prolezou, aby nějakým ať už dovoleným