Diskuse k Wikizdrojům:Ottův slovník naučný: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
→‎Předložky na začátku názvu: možné řešení pomocí přesměrování
(→‎Předložky na začátku názvu: možné řešení pomocí přesměrování)
:::::Ještě mě napadlo, jestli by třeba nějak nešlo jenom současnou šablonu IndexSlovník upravit tak, aby neřadila podle názvu stránky, ale podle toho, co je uvedeno v defaultsort, ale protože se v těchto věcech nevyznám, tak možná jenom fantazíruju o něčem, co nejde dohromady.
:::::<small>Ty vykřičníky měly být jen prosté zdůraznění, podobně jako občas v řeči položím důraz na nějaké slovo, nebylo v tom nic útočného. Asi bych je měl přestat používat, není to poprvé, co se tím někdo cítil dotčen, ačkoliv to nebylo myšleno zle (na WP používám žlutý zvýrazňovač, ten tu ale není).</small> [[Uživatel:Jan.Kamenicek|Jan.Kamenicek]] ([[Diskuse s uživatelem:Jan.Kamenicek|diskuse]]) 20. 11. 2013, 10:21 (UTC)
 
„Kdysi dávno“ (únor 2008) jsem zkoušel kategorizaci pomocí přesměrování (vizte [[Jeník a Hanička]] v [[:Kategorie:Pohádky]]). Sice z jiného důvodu − aby mohly být i jednotlivé Erbenovy pohádky na podstránkách, aniž by se v kategorii zobrazoval celý dlouhý název [[Vybrané báje a pověsti národní jiných větví slovanských/Jeník a Hanička]], ale princip by byl podobný. Za předpokládu, že takových hesel by nebyly (deseti)tisíce, by snad přesměrování typu [[Ottův slovník naučný/Bílé (z)]] nebo [[Ottův slovník naučný/Bílé, z]] → [[Ottův slovník naučný/z Bílé]] nemusela vadit. Obešlo by se to i bez superkategorie, protože jak si můžete vyzkoušet na [[Special:PrefixIndex/Jen]], fungovalo by i na strojově generovaném „abecedním“ seznamu stránek podle začátku názvu. Hesla by mohla (až na případné výjimky vyžadující použití rozlišovače) zůstat na názvech odpovídajících začátku hesel a nadále by fungovala navigace zachovávající pořadí hesel jako v tištěném OSN, ale zároveň by hesla byla dohledatelná v „abecedním“ [[Special:PrefixIndex/Ottův slovník naučný/]] nebo [[Special:Allpages/Ottův slovník naučný/X]] --[[Uživatel:Milda|Milda]] ([[Diskuse s uživatelem:Milda|diskuse]]) 20. 11. 2013, 12:36 (UTC)
 
== Označování anonymního hesla ==

Navigační menu