Diskuse k Wikizdrojům:Ottův slovník naučný: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nová sekce →‎Seznam hesel
(→‎Statistiky: díky!)
(Nová sekce →‎Seznam hesel)
Jinak statistiky jsem udělal ke dni 29.8.2013 a k tomuto datu bylo zpracováno 3 879 hesel. Celkový počet hesel slovníku je odhadován na 200 000 a v tom případě jsou zpracována necelá 2 %. Mezi 1 000 nejnavštěvovanějších stránek Wikizdrojů patří i 68 hesel Ottova slovníku. 10 nejnavštěvovanějších hesel je: Marasmus, Slovník, Jus, Směnka, Komenský Jan Amos, Horní právo, Nalezinec, Sofismus, Čepobití a Abusus. --[[Uživatel:Radek Linner|Radek Linner]] ([[Diskuse s uživatelem:Radek Linner|diskuse]]) 29. 8. 2013, 15:54 (UTC)
:Díky za velmi zajímavou statistiku! Teď jen kéž by ta procenta zpracovanosti hesel rostla rychleji. --[[Uživatel:Martin Kotačka|Martin Kotačka]] ([[Diskuse s uživatelem:Martin Kotačka|diskuse]]) 29. 8. 2013, 16:55 (UTC)
 
== Seznam hesel ==
 
Dozvěděl jsem se od kolegy [[Uživatel:Martin Kotačka|Martina Kotačky]] o elektronické verzi Ottova slovníku a také o tom, že si vede evidenci, aby měl přehled, která hesla už na Wikizdrojích máme, a která tedy ještě zbývá vložit. I když je mi jasné, že není možné s ohledem na práva vydavatele z této elektronické verze nějak roboticky převádět hesla na Wikizdroje, bylo by možné s její pomocí alespoň sestavit na Wikizdrojích roboticky nějaký seznam všech hesel, ve kterém by se mohla označovat ta, která už byla vložena? Pokud by se to podařilo, tak by se možná v dalších fázích s tím seznamem mohlo pokračovat dál, např. roboticky označovat (či umazávat) již vytvořená hesla nebo barevně odlišit hesla volná apod., ale to případně až později, pro začátek by stačilo prosté vytvoření seznamu. Bylo by to možné a uměl by to někdo? [[Uživatel:Jan.Kamenicek|Jan.Kamenicek]] ([[Diskuse s uživatelem:Jan.Kamenicek|diskuse]]) 8. 11. 2013, 21:32 (UTC)
8 627

editací

Navigační menu