Nápověda:Autorská stránka: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 958 bajtů ,  před 14 lety
doplnění...
m (doplnění)
(doplnění...)
I když je ''Wikisource'' především sbírkou textů a dokumentů, obsahuje i základní informace o autorech tekových textů. Týká se to především literárních textů, myslitelné jsou však i autoři z oblasti politiky, filosofie atp. Každý autor dostává svou '''autorskou stránku''' se základními údaji a přehledem o jeho dílech.
 
 
'''Autorská stránka obsahuje tyto části:'''<br>
# každá autorská stránka obsahuje jako první šablonu [[Šablona:Autorinfo|Autorinfo]], kde se nacházejí i odkazy na články a související texty v jiných projektech (popis a návod k použití: [[Šablona diskuse:Autorinfo|zde]])
# stránka by měla obsahovat i stručný text o autorovi, s dalším odkazem na celou biografii na české Wikipedii (pomocí šablony [[Šablona:Více]])
# jako poslední následuje přehled děl (pořadí a vzhled tohoto oddílu prozatím prodiskutován nebyl).
 
'''Kategorie:''' ...
 
'''Členění seznamu dělKategorie:''' ...<br>
 
 
'''Grafická úpravaČlenění seznamu děl:''' ...<br>
Seznam děl by měl začít nadpisem <code><nowiki>==Dílo==</nowiki></code> (nadpis druhé úrovně). Další členění pak závisí na charakteru díla, jeho rozsáhlosti atp. Jasný návod zatím nebyl prodiskutován.
 
Nediskutovány byly i další otázky jako grafická úprava jednotlivých děl (tučně, kurzívou atd.) a otázka wikifizace (odkazů na tato díla).
 
'''Grafická úprava seznamu děl:''' ...
 
'''Odkazy:'''<br>
Autorská stránka by neměla obsahovat mnoho další odkazů (ať již vnitřních či externích). Stránka na Wikisource slouží pouze jako jistý „rozcestník“ pro dílo toho kterého autora, hlavní článek o něm se nachází na české Wikipedii, na který se zde odkazuje; pokud existují, tak zde jsou i odkazy na ''Wikiquotes'', ''Commons'' atd. Odkazy na jiné Wikisource se dělají stejným způsoben jako ve Wikipedii (tyto odkazy se pak zobrazí vlevo pod nástroji). Myslitelné jsou zde zejména [[Nápověda:odkazy#Redakční poznámky, reference|redakční poznámky]].
 
<!--uvést nějakého autora jako příklad, zatím jsou ale všichni bez seznamu děl...-->

Navigační menu