Diskuse k autorovi:Edvard Beneš/Odkaz Edvarda Beneše: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
→‎Smazat: smazat - porušuje autorské právo
(→‎Smazat: odkaz na NK ČR)
(→‎Smazat: smazat - porušuje autorské právo)
 
Dodatečně posílám odkaz na odpověď z NK ČR (na internet to dali až se zpožděním a mezitím jsem to přestal sledovat): [http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/2012/odkaz-edvarda-benese-zdroj ptejteseknihovny.cz]
 
Zajímavý případ. Pro poučení by bylo fajn to tu nechat, ale i Wikizdroje musejí dodržovat autorské právo. A to tím textem porušujeme. Politickým projevem jako falzum politického projevu text určitě není, takže PD-manifesto je nepochybně špatně. Jeví se to jako dílo anonymní, a to je chráněno po dobu 70 let od zveřejnění, tj. někdy od roku 1996, což je nejzazší datum, kdy se to podle všeho prokazatelně objevuje. Pokud bychom třeba i uvažovali, že to není dílo anonymní, ale dokázali dílo někomu přisoudit, tak je to pořád problém: Kdyby to snad přece jen napsal Beneš, tak je to volné až od roku 2019, jestli nějaký jeho současník, tak jsme v podobné době - a jestli někdo až v moderní době, tak je to samozřejmě chráněno až do poloviny 21. století. Jedině, že by to autor dodatečně uvolnil jako svobodné nebo volné dílo. :-)
 
Hypotetická šance, jak to zachovat, je pod PD-manifesto zveřejnit celý [[w:Jan Vik|Vikův]] projev. Ale myslím, že jeho význam není takový, aby se tím ospravedlnilo, že to tu je. --[[Uživatel:Okino|Okino]] ([[Diskuse s uživatelem:Okino|diskuse]]) 3. 6. 2015, 16:32 (UTC)
941

editací

Navigační menu